• tiksindirici bir haberdir. 6 yaşında fatih camisinde "çocukları şeriat istiyormuş gibi gösteren" zihniyetten farksız.
  • çocukların geleceğine ipotek konmasıdır. verilmek istenen mesaj "bakın gerilla olmak istiyordu şimdi daha da çok sahiplenin, diğer çocuklara göre daha bizden biri"dir. bu niyetle gerilla olmak istemeyen kürt çocuklarına karşı dolaylı yoldan bir baskı girişimi anlamını taşır.

çocukları biraz daha özgür bırakalım. burada yapılacak en son şey herhalde ileride ne olmak istediğini sorgulamaktı. bir kere o keçiyi taa bilmem kaçıncı kata çıkaran zihniyeti sorgulayın. böyle yaparak ancak faşistlere ekmek yediriyorsun diclehaber.
  • propagandanin düstügü icler acisi durum.
  • başlığı görünce insanlıktan çıkmış hangi köpek dalga geçmek için bu başlığı açmış diye tepki göstermek için girdim.

içeriği görünce köpeklere rahmet okutan gerçekle karşılaştım.

(bkz: bir haber sitesi olarak dicle-fırat shits)
  • yahu el kadar çocuk trajikomik bir şekilde can vermiş, bu anasını kobane'de siktiğimin evlatları oturmuş neyi konuşuyor! benim burada içim yanıyor, annesi çıkmış oğlum gerilla olacaktı diyor. çocuğun kafasına 5. kattan keçi düşüyor, annesi torunuma heval ismini vereceğim diyor... be coğrafyasına soktuğumun denyoları, çocuk lan bu! ölmüş çocuk. bi' sorgulayın amk, bi' sorun kendinize "böyle ölmeyi hak ediyor muydu bu çocuk" diye... ders çıkarın gözünüzü seveyim, özeleştirinizi yapın, pişman olun, "bir daha böyle bir ihmalkarlık yapmayacağız" deyin. .. 12 yaşında çocuk acılar içinde can veriyor, anası çıkmış kobane'den bahsediyor, yandaş medyası da bunu zafer işareti pozuyla bezenmiş fotoğrafla servis ediyor... cibiliyetinize tüküreyim.
  • muhtemelen sandro'nun elinden çıkma bir haber başlığı.
  • troll başlığı sandım pekeke haber ajansı çıktı! gerçi pekekeli itlerden daha iyi troll var mı ki şu dünyada? olum bu kafaya ulaşmak için dağda hint keneviri ekip mağarada mı içiyonuz ne yapıyonuz mına koyyum!

tanım: kendi içinde tutarsız pekeke haber ajansı sıçmığı.

"ışid çetelerinin kobanê kantonu'na yönelik saldırılarına karşı kobanê'ye gitmek istediği..." kobane'ye gidecek kadar reşit ve idealist ancak,

"bina önünde kuzenine bayramlığını anlatan 13 yaşındaki heval yıldırım..." kuzenle bayramlık kıyafetlerini konuşacak kadar çocuk işte!..

bu kadar açık dezenformasyon ve çocuk istismarı yapan pekeke de özgürlük savaşçısı! yersen..
  • dün üzüldüğüm haberi bugün öyle boktan hale getiriyorlar ki.
    ya diyorum,bu ülkede ölmek ne kadar basit ama yok hacı,adam kendi tarafına illa bi çekiyo.
    keçi kesin işidin,pis kaka tcnin oyunudur.

not: haberi okuma zahmetinde bile bulunmadım.
hesabın var mı? giriş yap