• araba kullanırken yolunu kaybeden erkeklerde gözlenen ilginç bir reflekstir.

hem kendimde hem de bir çok arkadaşımda gözlemlediğim bir durumdur.

sanırım erkek beyninin kadınlar gibi multitasking desteklememesinden kaynaklanıyor.

kulak ile yön bulma duyusunun çakışmasından kaynaklanıyor da olabilir.

buna benzer şekilde, televizyonun sesi açıkken telefon çaldığında erkek telefonu açmadan önce televizyonun sesini kısıyor, kadın gerek duymuyor.

tv bangır bangır bağırsa bile kadın telefonda konuşabiliyor.

demek ki erkek beyninde kulak ve odaklanma arasında bir bağlantı var.

ne acayip.
  • lise zamanlarımızdı. ara sıra arkadaşım geceleri babasından arabayı kaçırdığı vakit gezerdik. bu sefer biraz açılalım dedik ama kaybolduk. müzik bangır bangır tabi. arkadaş inatla kısmadı sesini. burdan dön diyorum duymuyor kaçırıyor. sağa mı gideyim sola mı diyor ben duymuyorum bu sefer yanlış yola giriyoruz. o zamandan beri kaybolunca müziğin sesini kısarım.
  • dikkat toplamakla alakalıdır. nedensizce yapmaktayım.
  • koordine olmaya calisan erkegin hareketidir. bir de benim gibi yaninda, 'bak bak taksici var surada yanas da sor hadi, yav sorsana nolacak' diye amacina ulasana kadar bik bik bik konusan bir kadin varsa, teybi kismakla kalmaz, cikarip yanindakinin kafasina bile gecirebilir.
  • arabası olduğunu gösterir.
  • televizyon acikken bilgisayarinda muzik dinleyebilen bir kiz arkadasa sahip biri olarak erkekligimden utandigim durum.
  • tüm nöral becerilerini ve duyularını o an kayboluşuna odaklamak istemesinden kaynaklanan ilkel ve genetik bir emirdir.
  • park ederken teybin sesini kısan erkek olarak doğruluğunu kabul ettiğim durum.
  • park ederken de yaptığı `dikkat toplama eylem planı`nın bir parçası.

kadınlardaki multitaskingden bahsederken yol tarifiyle yanlış yerlere sokma park ederken oraya buraya çarpma özellikleri de vurgulanmalı.
  • aslında olay kaybolduk hay amına koyim repliği sonrası ortamda tepki gösterilecek en aktif şey o teyp olduğundan gerçekleşir. yanında dırdır eden tek varlık teyp olduğundan sus lan sen de iki dakka diyerek ses kısılır. ben burada neyin derdindeyim sen neyin derdindesin denir.
hesabın var mı? giriş yap