• buradan anneler günü için çocuklara annelerden şaka izlenebilecek sevimli sevimli bir olay.

teyzemiz ayrı bir şekilde yardı beni.

-kimle oynucan anne sen bunu?
    +nebahatlen kapışcam.

debe editi : tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun. sizlerin hakkı asla ödenmez.
  • finalde bütün çocukların derinden bir oh çekmesini sağlamış şakadır. yalnız şaka maka, ''annenin fendi çocuğunu yendi'' gibisinden bir durum söz konusu sanki. kaçınılmaz.

sihirli cümle: '' alacaksın..yoksa sütümü helal etmem sana*''
  • alacaksın ,yoksa sütümü helal etmem diyerek güldüren şaka.

(bkz: bişey steyşın)
  • içme şu zıkkımı diyor her daim validem

bir gün fakirim yine, dedim anne babamdan bi dal sigara çalsana bana
    dur burada var dedi bir tane al bun, otur dedi bi de çay vereyim sana
    tabi ben şaşırdım validem bana sigara veriyor ve üstüne çay getiriyor
    yine arada evlenmiyormusun diye laf sokmayı da ihmal etmedi

sigaranın içine patlayan kibritlerden koymuş , ilk dumanı aldım ikinciyi çekerkene sigaranın ucu papatya gibi açıldı,
    ben renk atmış vaziyette beklerken , valide kahkahayı patlattı, aldı sigarı elimden çayı da çekti önümden şimdi sittir git dedi sigara migara yok sana, güzel şakaydı halen validemden sigara isterken özenle takip ediyorum durumu
  • "nebahatla kapışcam" sözüyle kahkaha attırmış şaka. bir de melis'in annesine ilk bakışı beni benden aldı.
  • nebahatla kapışırken yanında olmak istediğim bir adet teyze barındıran, güldüren bir şakadır. evet çocukların tarzları belki sert görünebilir, ama maalesef çoğu çocuk ve genç böyle konuşuyor artık ebeveynleriyle. ve hemen atlamayın, yetiştirmeyi bilseydiniz meselesi de değil. işte anneler de her daim bu hıyarlara sabırla katlandığı için, "sütümü helal etmem" gibi her daim kazandıran, hiç şaşmaz bir silaha sahiptir. babalar, üzgünüm ama daima anneler önde.
  • aldığımı sakın babama söyleme diyen çocuğun babası izleyince ne yapmıştır merak ettiren şaka
  • çok samimi bir şaka.

(bkz: bişeys teyşın)
  • bişeys station isteyen anneye hasta oldum ya, güzel şaka.

(bkz: nebahat'la kapışcam)
hesabın var mı? giriş yap