• 10 sene kiracı olup ödediğiniz milyarlara rağmen babayı aldığınızı farkedince ne kadar mantıklı bir yatırım olduğunu anlarsınız.
  • aylık 0,10 faizle ?? 360 ay kredi alınabilirse hiç düşünmeden kira öder gibi ev sahibi olunabilir. düşük gelirliler için başka bir şans yoktur maalesef..
  • yine yeniden kapitalizmin kölesi olmaktır... zira kira öder gibi ev sahibi olabilen insan çok zengin olmasa da orta halli diye tabir ettiğimiz kesim olabilir ancak.. bu ülkede milyonlarca asgari ücretlinin yaşadığını düşünen yok.. haydi ona versenize evi kira öder gibi, ev sahibi yapsanıza..bankalar, ilgili resmi kurumlar!, nerdesiniz mortgage tellaları? haydi yiyorsa ayda 100 tl (verebilir mi bilmiyorum tabi ama) ye ev sahibi yapında göreyim.. büyükşehirlerden bahsediyorum yalnız, gelipte bana 50000 nüfuslu şehirlerimizden bahsetmeyin.
    yazık gerçekten üzülüyorum ülkemin bu haline insan yaşamak için geliyo hayata... bir porsche kullanıp 50 tl'ye bir menü yemese de orta halli bir araç kullanıp yeri geldiğinde 20 tl'ye bir menü yiyebilmeli ülkemdeki herkes..o zaman bana kira öder gibi ev sahibi olmaktan bahsedebilirsiniz herkes adına..
  • aç gözlü inşaat firmaları yüzünden gerçekleşemeyen temenni.

ülkede orta gelirli için bir konut açığı hala var, onlar için kira öder gibi ev sahibi olma sistemi uygulansa gerçek olacak belki ama,
    aç müteahhitler öyle yapmıyor hepsi yaptıkları evi biraz süsleyip lüks diye millete çakmaya çalışıyor. ehh o da asıl ev ihtiyacı olan gruba hitap etmiyor.
    sonucunda da ortaya "ayda 5000 liraya kira öder gibi ev sahibi olun" benzeri adamı geri zekalı yerine koyan sloganlar çıkıyor.

ayda 5000 tl yi ödeyebilecek olup da hala kirada oturan varsa kafasını sikeyim zaten.
  • sevgili cemal süreya'nın dediği gibi "öyle çok değerliymiş ki zaman/ hep acele etmem bundan anladım" diyen insanlar yapamaz bunu. çok uzun bir süreç yani kira öder gibi almak.
  • oldukça anlamsız bulduğum eylem.

arkadaş ev kredisini çekip ortalama bir apartman dairesini satın almak yerine o paraya gidip daha güzel bir semtte, çok daha iyi bir evde kira vererek yaşayabilirsin. sen öldükten sonra o eve sahip olsan ne olur olmasan ne olur. satın aldığın evi sen öldükten sonra çoluğuna çocuğuna bırakmak niyetinde olabilirsin ama ne gerek var ki? sana babandan birşey kalmadı ancak gül gibi geçinip gidebiliyorsun, bırak da senden sonraki nesiller ne halt yiyeceğini kendi başlarına düşünsünler.

istanbul için konuşuyorum, ortalama bir semtte ev sahibi olabilmek için çekeceğin ev kredisinin aylık taksidi en az ikibin tl olacaktır. o paraya ortalamanın üstünde bir semtte rahatlık ile ev kiralayabilirsin.
  • herhalde hiç bir zaman gerçekleştiremeyeceğim eylemdir. kira öder gibi dense de ara ödemeler falan bir sürü fark koyar bunlar.
hesabın var mı? giriş yap