• bu coğrafyadaki insanların kodları bozuk, oğlumun sevgilisini sorun diyor... oğlun eşek ile sevgili değil mi ?
  • türkiye'den siktir olup gitmeyi zorunlu kılan şey bu "anadolu irfanı" işte. biz ölüp gideceğiz ama çocuklarımız bunların yetiştirdiği çocuklarla aynı topraklarda çile çekmeye devam edecek...
  • "marvel mı, dc mi seviyor ?" diye sorarım.
  • te küçüklüğümden beridir babam bize " illa ki erkek arkadaşlarınız olacak, sevdikleriniz olacak biz de genç olduk yeter ki benden gizlemeyin" derdi. biz de dediği gibi yaptık. 15-16 yaşımda iken lisede hoşlandığım çocuğu da biliyordu. 23 yaşında ağlama krizine girdiğim kişiyi de. ama hiçbir zaman kısılatmadı, sınırlamadı bu sayede bizler de ondan gizli bir şey yapmadığımız için doğruluktan kaçmadık. babam hep, "bir şeyi yasaklarsan o daha cazip gelir, yapacağını yine yapar ama gizli yaptığından doğru mu yanlış mı bilemez" der. o kadar doğru ki. haberlerde görüyoruz nice kızlar evden kaçıyor ama aileler arkadaşları hakkında bile fikri yok. ben ise okuldan kaçarken bile telefon edip " ben okuldan kaçıyorum , arkadaşlar ile xxx yere gideceğiz" derdim onlar da eni sonu okulu ekeceğimi bildiklerinden tamam derdi. şimdi evliyim, ve evlendiğim kişi ile tanıştığım ilk gün eve geçip" ben aşık oldum" dedim çok rahatlıkla. bizimkiler de 3 güne geçer nasılsa senin aşkın demişlerdi. öyle rahat gibi görünen ama aslında asla rahat olmayan bir aile işte benim ki. rahat değil şöyle ki akşamları dışarı çıkarım, ancak saat kaçta döneceğim bile bellidir.sevgili yaparım, ama her şeyin de bir sınırı olduğunu bilirim. yani çocuklarınıza yalansız, dolansız olmayı öğretin. doğru yolu gösterin derim arkadaşlar. çocuklarınızla sınırlarını koruyacak şekilde arkadaş olmalı insan. ben ailemden öyle gördüm bir gün anne olursam ben de arkadaş olacağım ailemdeki herkes ile.
  • 21. yüzyıl ve yıl 2020. ulan hangi devirde yaşıyoruz?
    aloooo sene kaç olmuş biliyormusunuz?
    o sınırlarınızı bi aşın. o duvarlarınızı bir yıkın. ortadoğu zihniyetinden bir çıkın.
    kızının, erkek arkadaşı var diye öldüren bir baba ile aynı çağda , aynı dönemde yaşıyoruz.
    çekin o pis ellerinizi kadınların üzerinden. çekin o pis , yobaz baskılarınıızı. geri kafalılıktan bir kurtulun.
    ulan millet uzaya çıkıyor be, yeni gezegenler keşfediyor. biz hâla şu durumları tartışalım.
    diyanetin verdiği saçma fetvaalara bakalım.
  • sizin erkekliğinizi sileyim. oğlumun olsun ama kızımın olmasın. be pezevenk oğlunun sevgilisi eşek mi olacak o da yine birinin kızı olacak. lan gerçekten coğrafya kader.
  • siz olmaz dediğiniz zaman olmuyor zaten. uzun yıllar merveler olmuş birisi olaraktan, gülerek karşılıyorum. bu kadar karşı olmak anlamsız, yapan gene yapıyor. karşı olmak yerine, arkadaş olabilirsiniz. sonuçları çok daha farklı olur.
  • çomarlık kokan bir video ve çomarlık kokan entryler.

tiksiniyorum.
  • maalesef türk halkı böyle gelenekçi ve dar kafalı. kız işin içine girdiğinde iş namus meselesine dönüyor. tabiki bunun islam diniyle doğrudan bağlantısı var. "hristiyanlar da yapıyor bla bla" diyen olabilir ama sayılar karşılaştırılamaz. bütün bu insanlar ve daha nice görmediklerimiz potansiyel kız çocuğu ve kız kardeş katilidir. bu ülkeden bir cacık olmaz.
hesabın var mı? giriş yap