• konyali saat ne ki magaza muduru ne olsun. ucuz yirtmissin kardesim.

edit: memlekette herkes geri vitesçi bi tane sözünün eri adam yok. alayınızın amk.
  • edit: çalışma hayatımda, patronun, müdürlerin, şeflerin anasına, bacısına, karısına küfredeni çok duydum. kimisi maaştan şikayetçiydi, kimisi mobbingden, kimisi de yüzüne "adamsın" deyip, arkasından demediğini bırakmazdı. sırf iş hayatında değil, bunu askerlikte de yaşadım. yani şurada dazlak kelimesinden nem kapanları incelemeye kalksak, müge anlı'ya 2 yıllık malzeme çıkarırız. vay efendim nasıl dazlak dermiş. ulan adam gidip de satış yaptığı müşteriye bizim koordinatör dazlaktı demiyor, iş arkadaşı soru soruyor, bu da ismini hatırlamadığı için kel anlamında dazlaktı diyor. küfür yok, hakaret yok. sen yeme içme, git adamı müdüre ispiyonla. adam da işinden olsun. yazıklar olsun g***m sana.

konyalı saat'teki dazlak koordinatöre de bir çift lafım var. birader, kellik allah'ın taktiri. bu bir kusur değil, bizi biz yapan fiziksel özelliklerden biri. seni tarif etmek için dazlak diyen birini işten çıkarman kel olduğun gerçeğini değiştirmiyor. bana kel diyemezler diyorsan, ya peruk takacaksın ya da saç ektireceksin. sana da yazıklar olsun, g****m'e prim verdiğin, laf taşımasına müsaade ettiğin için. ikiniz de benim firmamda çaycı bile olamazsınız.

--asıl entry---

2021 haziran ayında işe girmiş kadının kraldan çok kralcı olmasına bakar mısınız. yuh diyorum.

dazlak kelimesi kesinlikle hakaret değildir. koordinatörün kafasında saç yokmuş. türk dil kurumu'nda da görüleceği üzere, adama hakaret etmeden, dikkat çeken, ayırt edici fiziksel özelliği ile tarif etmeye çalışmış. ulan velev ki hata yaptı, gidip bunu ispiyonlamak, bu zor zamanda insanı işinden etmek nedir?

tdk sözlük'e göre dazlak: başında saçı olmayan (kimse, baş)

10/10 rezalettir. g***m'e buradan kocaman bir yuh çekiyorum. yuuuh. 6 aylık elemanın (teknik olarak 5 aylık) göze girmek için yaptığı işe bak. değdi mi g***m? g***m'in iş arkadaşları, bu kadına karşı dikkatli olun. sizden duyduğunu anında uçuruyor. acıma duygusu yok. patronun yerinde olsam g***m'i de şutlarım. bugün iş arkadaşına bunu yapan, yarın size neler yapmaz. merhamet duygusu insanı insan yapan, hayvandan ayıran başlıca unsurdur.
  • işe iade davası denenebilir dediğim rezalet.

büdüt: işe iade açamıyormuşsun, açsan da bişey çıkmazmış
  • sirket yoneticisini yada herhangi bir insani, kirk yillik dostlari olmayan insanlarin arasinda 'dazlak' seklinde niteleyip kisiyi böyle bir baskasina tanitmaya calisan bir calisanin; tavrini begenmedigi musteriye, calisma arkadaslarina, havalimani yetkililerine neler soyleyebilecegi, nasil tavirlar sergileyecegi öngörüsü ve mantigiyla

ve 3 dkdir tanistigi birine orantisiz bir guvenle sacma sapan laflar eden birinin is hayatinin gerektirdigi disiplinle basa cikamayacagi acik oldugundan,
    isten atilma kararini hakli buldugum,

olayda adi gecen ismi nezaketsizce, dengesizce, saldirganca sozlukte ifsa etmesini dava konusu olarak yorumladigim,

soz konusu markanin son kararini dogru bulmakla birlikte daha önceki elemeler konusunda daha dikkatli olmalari gerektigini hatirlatmak istedigim olay.
    rezalet puanim 0
  • işten çıkarılma biraz fazla olmuş tabi de.
    yeni girdiğin işte çalışan birine o işyerindeki birini anlatırken de dazlak demezsin yani.
    “kır saçlı” demenle bunun arasında bayaaa büyük fark var. çok laubalice ve hatta çok saçma.

ama yani burda da işte ben diğer teklifleri reddettim cart curt diye serzenişte bulunma kimse sana zorla reddettirmedi.

edit: ya hala aşağıda dazlak hakaret değil diye sinirlenen kimseler var. he bi de yukarıdaki tdkya göre hakaret değil diyor.

arkadaşım her şey tdkya göre işlemez. bir de canlı bir dil vardır. dazlak kelimesi saçı olmayan kimse anlamına gelir evet hakaret değildir ama hoş bi kullanım da değildir. iş ortamında da yapılmaması gerekir.

al sana tdk için bir örnek:

biraz yosmaya benziyorsunuz.

hemen bakıyoruz tdkya; yosma: şen, güzel genç kadın. haydiii e iltifat nerdeyse ama hakaret ettik kadına onun gözünde.

edit 2: başlık sahibi dazlak demenin hakaret değil ama kabalık olduğunu editlemiş. tamam da kardeşim hani “kır saçlı” demekle dazlak demek arasında fark yoktu? belli ki sen başlığı bir sinirle açmışsın. evet katılıyorum ama bunun karşılığı işten çıkarılmak olmamalıydı.
  • edit2: başlık sahibi yazarın başlığı açtığından beri yakamdan düşmemesi sebebiyle görselleri yeniden düzenledim.

edit: entrynin ilk hali görsellerde mevcuttur. öyle korkup düzeltmek olmaz hocam, varsa bir rezalet başlığın, arkasında duracaksın.

görsel
    görsel

dazlak: "avrupa'da, özellikle almanya'da saldırganlığı ve ırkçılığıyla tanınan, başını kazıtarak dolaşan, uyumsuz gençlerden oluşan topluluk".

size argo gibi gelmese de, sadece "kel" anlamı taşımayan bir kelime olan dazlak ifadesini, havaalanı gibi üst düzey çalışma koşulları arayan bir ortamda daha hiç tanımadığınız biriyle konuşurken, insanları tasvir etme amaçlı kullanırsanız, ki samimiyetiniz ve bahsi geçen kadınla olan üslubunuz bilinmiyor, o ifade döner dolaşır size böyle red ile döner efendim.

rezalet göremedim. gördüğüm tek rezalet, bir başka yazarın da belirttiği üzere ismini vermiş olduğunuz çalışana karşı olan üslubunuz ve hakaretleriniz. umarım buraları görür ve sizin için gerekeni yapar. geçmiş olsun konyalı saat.
  • basligi acan kisiye hayati boyu kulagina kupe olmasi gereken bir ders veren rezalettir.

is yerinde hic kimse ama hic kimse senin arkadasin degildir. ampır ampır konuşmadan once durup agzindan ne ciktigini dusunmek zorundasin. bazi is arkadaslarinla samimi olursun ama asla %100 guvenmemelisin.

ise iade demisler. diyelim ki iade oldun, dazlakla ve ispiyoncuyla gececek bir hafta icin bol sanslar dilerim. bir hafta sonra baska bir sebepten yine kovulacaksin. dersini al ve devam et.
  • iyi bari kel pezevenk dememiş. çok da rezalet olmayan rezalet.
  • ya gercekten birilerine dazlak sozcugunun hakaret olmadigini izah etmeye ihtiyacimiz mi var amk.

yeni tanistigin birisi de olsa, anan babam da olsa bir kisi dazlak ise, ondan dazlak diye bahsedilebilir

beyninde dort adet noron ile yasam savasi verenler icin ornek.

amina kodugumun dazlagi hakarettir.

dazlak bir beyefendi hakaret degildir.

dazlak demek hakaret ise, dazlak olmak ayiptir. o halde sacini dazlak yaparak bu ayibi isleyen kisi sucludur.

tanim: olayla hic alakasi olmayan beni bile cileden cikartmis rezalettir.

turkiyede yasamak niye bu kadar zor, insanlar niye bu kadar gerizekali ve alingan?
  • rezalet puanım sıfır. hiçbir personelimin birini betimlerken dazlak diye bahsetmesini istemem. kaba saba adamlara biz de yer yok demek ki orada da yer yokmuş.

burası iş dünyası. arkadaş ortamında değilsin.
hesabın var mı? giriş yap