• kopeklerin cinsel ilişki sırasında "kilitlenmeleri" durumu, sırtlarına kürekle vurarak kurtarılabilriler, ayrıca köpeksken bi çok insanda da rastlanmıştır bu duruma, onların da önce sırtlarına köstava ile vurulur, daha sonra ayrıldıklarında, kitlenen adam vurulur; bu olay vaginismus diye de bilinir, ben biliyorum mesela.
  • sikis sokustan tek zevk alan memeliler bi insanoglu bi de yunus olduguna gore, disi kopegin orgazma ulasmasi icin boyle bi yolu tercih etmis olmasi fikrini silelim once kafadan. yerine, cinsel iliskinin hayvanatlarda ureme icin yapildigini ve dol naklinin tam olarak gecisinin cok onemli oldugu gercegini ekleyelim. yani bi nevi daha cok dol nakletmek icin disisinin kendisini yemesine izin veren karadul orumbocegi gibi disi kopek de daha cok dol gecsin, hamile kalmak garanti olsun diye bu yolu izler. vah biz zavalli erkekler...
  • erkek köpeğin penisindeki bulbus glandisin şişmesinden dolayı, köpeklerin ejakülasyon sonrasında ayrılmaları için on ile otuz dakika arasında süreye ihtiyaçları vardır. bu süre boyunca öölecene kilitlenirler. kilitli köpekler dış etkenler yoluyla*ayrılmaya zorlanırlarsa acı çekerler, yaralanabilirler. bi de o şekilde ayrıldıktan sonra, hunharca onları ayıran kişiye neler yapabileceklerini varın siz düşünün...
  • bir arkadaşımın* anlattığı, köylerinde vuku bulmuş bir olay var:

köyün gençlerinden biri, tenhada bir köpekle ilişkiye girmiştir. ancak bahsekonu durum gerçekleşir. köpek köye kadar elemanı sürükler. bu olayın gün yüzüne çıkmasından sonra kahramanımızın köydeki ismi köpek siken olarak kayıtlara geçer.

not: kahramanımız halen hayattadır. evlidir ve bilmemkaç çocuk babasıdır. ancak bu olaydan sonra insanların yüzüne nasıl bakmaktadır, eşini kendisiyle evlenmeye nasıl ikna etmiştir, çocuklarının ruh durumu ne alemdedir...* bilemiyorum.
  • altına girilmiş şunca entry'den sonra, hala dişi köpekten mi, erkek köpekten mi kaynaklandığı açıklığa kavuşmamış sorunsal.

(bkz: genç veterinerler sözlüğe takılmıyor)
  • köpeklerin en çok rastladığımız pozisyonlarından biridir. bizden kesinlikle çekinmezler ve dünyada başka bir varlık yokmuş gibi işlerine devam ederler. ayrıca bu umursamazlık yüksek boyutlara ulaştığında karşıdan gelen arabaya aldırmama gibi bazı köpeksel içgüdüleri de mevcuttur. bu gibi durumlarda iki köpek ve tohumların havada uçuştuğunu görebilirsiniz.
  • köpekler gecenin bi vakti sokak ortasında sikişmeye başlarlar. derken bu köpekler kilitlenirler. bi kaç çığrış bağırıştan sonra gelen 3. köpek bunları ayırır ve olay sona erer.*
  • pek yakında ortadoğuda katiyen tahmin edemeyeceğimiz bir yöre çevresinde, hiç görmediğimiz tiksinçliğiyle tablolanacak oluş. neyse bu sayede milli çoğrafya*'ya da yirmi senelik meze çıkacak. yalnız kilitlenmeye katılacak "uzaktan gelen it" biraz asabını bozuyor konu komşunun! bu durumda ben de yavaştan kalkiyim, vakit geldi. (bkz: hanım tüfeğimi getir)
  • biyolojide "nondisjunction" denen olay. yılanlarda bile oluyomuş.
  • "sıcak su dök, açılır" derler...
hesabın var mı? giriş yap