• reha erdem'in kars'ta çektiği ve mucizeler yaratan bir hırsızın öyküsünü anlattığı yeni filmi.

(bkz:http://www.radikal.com.tr/…6.07.2009&categoryid=113 )
  • fragmanını izleyince merakım daha da arttı, reha erdem yine müthiş bir atmosfer kurmuş gibi görünüyor, bakınız buradan izleyiniz: http://www.youtube.com/watch?v=67jleow2eve
  • aralık öncesi muhtemelen antalya altın portakal film festivalinde görücüye çıkacak filmdir. o ne güzel fragman olmuş öyle.
  • antalya 46. altın portakal film festivali’nin "ulusal uzun metraj film yarışması"nda yarışacak olan filmdir.
    büyük ihtimal berlin film festivalinde de yer alacaktır.
  • belki de bugüne kadar yapılmış en farklı, en mistik türk filmidir.. reha erdem yine yapmış, yine olmuş bu.sermet yeşil'in ise harika performansıyla altın portakal'ı sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum.
  • 46. antalya altın portakal film festivali'nde en iyi film ödülünü almıştır. festival kapsamında izleyebildiğim tek ulusal yarışma filmiydi, en azından ödül kazananı izleyebilmişim diyerek kendimi avutuyorum şu an.
  • türk sinemasının geldiği son nokta. müthiş bir mistisizmle donatılmış çok farklı görünen, aslında çok bizden, içimizden bir sofu hikayesi... satır aralarında dolaşılması gereken bir film, zira çok şey anlatıyor varlığımız üzerine...
  • reha erdem'in türk sinemasının inatla son yıllarda takılıp takip ettiği yavaşlıktan ölüp, uzun planlı filmlerine karşı bir duruş gibi çektiği, zaman zaman bir bunuel, godard etkisi yaratan bizden hikayesiyle gönülleri fetheden filmi. bir kez daha izlemek istiyorum ve bu yüzden vizyona girmesini büyük bir aşkla bekliyorum *
  • türkiye'de henüz farkına varılmamış bir yönetmenden sanırım şimdiye kadar çekilmiş en iyi türk filmi geliyor. kars'ta, gözleri dolduracak nitelikte bir film çekmiş reha erdem. altın portakalı aldı, ama yetmez diye düşünüyorum. sanırım artık insanlar ister istemez reha erdemi farkedecek. hele fragmanda bir çığlık sahnesi var ki, "epik" kelimesinin tanımı adeta.
  • insanı birkaç saatliğine başka dünyalara götüren bir başka reha erdem filmi.
hesabın var mı? giriş yap