• yaşasaydı "işbu yazarın yalan olduğu" diye entry girerdi kendi kendine.
  • villa ile yatıyor havuzla kalkıyor. bi çık tur at da beyne biraz oksijen yürüsün.
  • tipik şakirt davranışları gösterdiğini kendisi anlatan yazar (bkz: #19915157). işi gücü bırakmış kendi görüşlerine uymayan yazarların istatistiklerini, moderasyon tarihçelerini falan takip ediyorlar diğer şakirtlerle beraber. lafa gelince demokrat özünde ise nasıl bir fişlemeci ve tahammülsüz zihniyet sahibi olduğunu açıkça anlatmış kendisi.
  • son derece alıngan olduğu ortaya çıkmış şahıs.

din iyi ise dinci olmak neden kötü başlığındaki #19725882 numaralı entarimi, "götümüze girebilir: doğrudan nick vererek şahsıma hakaret var" şeklinde ispiyonlamış. ama hatalı ispiyon gerekçesiyle red edilmiş sansür talebi.

neden bu kadar alındı, neden bu kadar kızdı bilemiyorum. türkçemizin güzel tanımlamalarından birini kullanmamın kendisiyle ilgisini anlayamadım.
    dinciler ve ahlaksızlar ile ilgili kullandığım sıfatları niçin üzerine almış anlamak mümkün değil.

bu kadar alıngan olmasına bakıırsa, eleştiriye ve demokrasiye hiç tahammülü yok. kendisi başkaları hakkında her tür şekilde entari yazarken iyi ama kendisiyle ilgisi olmadığı halde eleştirel yazılara dayanamıyor. ne demişiz o entarimizde: "dini çıkarları için kullanan dincilerin ahlakı külliyyen yalandır".

neden alınmış buna? yazıda "külliyyen yalan" geçiyor diye! sonra hemen şikayet etmiş. yani dikkatli olmanız gerekiyor; herhangi bir yazıda külliyyen yalan geçiyorsa, bu mahlası taşıyan yazar sizi şikayet edebilir.

külliyyen yalan mahlaslı yazar için, demokrasi, sadece kendisi eleştirirken iyi bir şeydir. bu davranışıyla kendisiyle ilgisi olmasa bile hoşlanmadığı yazıları şikayet edip, sansürleyecek bir kafa yapısına sahip olduğunu ispatlıyor.

kendisinden bu yazıyı da şikayet etmesini bekliyorum, zira içinde "nick"i geçiyor. yakışır.
  • kemalizm eleştirisi de kemalist eleştirisi de yapamaz, yapsa yapsa demli çay yapar. o da yapabildiği kadar.
  • sorsan buna akpli değilim der.. bir yerlerden tanıdık geliyor mu ?
  • bu adam türkiye için optimal seçim barajı oranı başlığına şunu yazmış:

"tbmm'nin top sahası yapılmasını teklif edebiliyorsun ama kafandaki hepimize huruz verecek,

ideal modeli teklif etmeye cesaret edemiyorsun öyle mi? temel bir insan hak ve özgürlüğüne ilişmedikten sonra ne beis var ki bunda teklif edemiyorsun? hepimizi ya da toplumun bir bölümünü kesmeyi teklif etmiyorsun ya?

tosunun ilk "ciddi" yazısının muhatabı da sen değilsin. o kadar yeni değilsen, git araştır. bundan başka bir düzen olamayacağını zanneden kim? bırak türkiye'nin buna hazır olup olmadığını, dünyanın en işler, adil, halk iradesinin hakim olduğu, özgür temsili

demokrasisini teklif edebilen birinin, senin gibi teklifini sistem ya da insanlar duyduğunda "hakkımda yasal takibat başlatırlar" korkusuyla yazamadığı bir teklifi yok. ne diyeceksin? doğrudan demokrasi mi diyeceksin? anarşizm mi diyeceksin?

mülkiyetsiz toplum mu önereceksin? fizibilitesi olmayan projeleri seslendirirsen başın ağrımaz ama millet bir tarafıya güler tabii haliyle. sanırım çekincen de bundan."

sonra da aynı başlığa bunu yazmış :

"benim daha önce de dediğim gibi kafamda tekemmül etmişe yakın bir temsili demokrasi modeli var. doğrudan demokrasiye en yakın model. ve iddia ediyorum, yeryüzündeki en adil ve güzel model olur, uygulanırsa. teklifimi dinlemek isteyene izah da ederim. şimdilik bazı kısıtlamalardan ötürü buraya yazmıyorum. fakat özelden temas kuran herkese izah edebilirim. teklifim değerlendirmeye de, eleştiriye de, katkıya da açık."

kaleminden çıkanı gözü görmüyor sanırım.. önce karşıdakini fikrini açıklamamkla suçluyor. sonra kendisi fikrini açıklayamayacağını söylüyor.. bir yıllık filan bi kafa izni alsın.. zira bu kafa ancak bir yılda toplanır..

edit: yazdıklarını adama benzetmesi için bir ton edit daha gerekecek..
  • iyi yere kapak atmış. atatürk'e belli etmeden sövmek burada popülerlik getirir. o da bunun farkında zaten. yaptığı işin getirisi popülerliktir de , götürüsü ne olur onu da zaman gösterir.
  • zeka küpü zeka!
    (kulliyyen yalan, 09.12.2007 18:34)
hesabın var mı? giriş yap