• mermiyi hakeden bir kürt
  • sorun şu, sen gitsen bu kürdü dovsen polis seni içeri alır üstüne mahkemeye çıkarsın. ya da polis gelmese bile bu kurt oğlu kürt akrabalarını toplar başın belaya girer.
    adalet istiyoruz ama ne yazık ki adalet devlet tarafından saglanmiyor. eğer türksen daha fena. kürtlere karşı korumasizsin çünkü bir şey yapsan aşiret topluyorlar, öldürsen suçlu sen olursun, onlar öldürse az bir şey yatar çıkar.
  • olayı iki taraftan dinlemekte fayda var. bu görüntüler bizi bir yere ulaştırmaz.
    adamın milliyeti mühim değil ancak 'ben kürt oğlu kürtüm' demesi kendi milletine bir hakaret olmuş.
    içten içe verdiği mesaj şu; kürtleri bilirsin, belalı insanlardır, bulaşmak istemezsin...
    oysa kürtler bu ülkenin mazlumudur.
  • ülkeyi yaşanmaz hale getiren, içinde bulunduğumuz coğrafyaya sövdüren barzolardan biridir. sayıca o kadar fazladır ki bu medeniyetsiz barzolar, ne içeri almakla ne dövmekle ne yazmakla ne susmakla bitecekler. o tren çoktan kaçtı. gelecek nesilleri kurtarmanın çaresini bulmak zorundayız.
  • bu ülkede en azından sosyal adalet varsa bu kadıncağıza sahip çıkılması gerek, sokak köpeği beslemenin karşılığı "sana kurşun atarım" olamaz, şikayetin varsa gidersin zabıtaya, yaşlı kadını korkutup baskı kurmak ne...

vicdanı olan susmasın.
  • silahın arkasına sığınan kendini erkek sanan bir korkağın olduğu video. izlemedim bile.

gavurlar bunlara pussy derler.
    elinde silah olmayınca kuyruğu kıstırılmış it gibi kaçarlar.
  • akçay tarzı yerleri (ege ve akdeniz) kuşatan, yerel halka ve esnafa dünyayı dar eden emniyetin nedense dokunmadığı doğulu çeteler var böyle. defalarca sosyal medya da gündem olmuştu. bu 'şey' de onlardan biri muhtemelen.
  • bugün göz altına alırlar. resimler yayınlanır.
    olay soğur para cezası alır yoluna bakar.
  • şaşırmadık.
  • gündem olması gereken olaydır. video kesilip biçilmişse bile, hayvanlara bakılması yanlışsa bile (bunları araştırmak, tartışmak lazım) emniyetin derhal ilgilenmesi gerekiyor. zaten videoyu çekenden yana bir suç varsa polis/jandarma bulur. videoda aleni tehdit, tahrik ve hakaret var, başka bir şey olmasa yine bu ilgilenilmesini gerektirir.

bu meselelerin aslında ege kıyılarında çok da şaşırtıcı olmadığını da söylemek gerek. oralarda sanmıyorum ki özellikle türk kökenli bir erkek olup da "oğlum biz aşiretiz/kürdüz ha" muhabbetiyle karşılaşmamış biri olsun.
hesabın var mı? giriş yap