• acer, aidata, apple, asus, benq, casper, crea, datron, dell, exper, fujitsu, hp, lenovo, msi, packard bell, probook, toshiba, samsung ve sony'den kesinlikle uzak durun.

şahsen ben daktilo kullanıyorum, ısınma sorunu yok, oyunlarda biraz gürültü yapıyor ama genel olarak memnunum.
  • dizüstü bilgisayar alacağınıza, dizaltı çorap alın 300-400 tane. denişik denişik giyersiniz ne güzel.

yazar olduğum için çok şanslısınız sizi gidi köftehorlar..
  • hp alin hem sicak hem soğuğu yaşayin. kasada yanma ekranda donma şeklinde

yıllar sonrası için edit: lenovo hiç almayın! hp'yi rahmetle ararsınız.

2020 editi: başlığa baktım şukela modunda en tepede kendimle karşılaştım. şunu söylemem lazım 2003 de toshiba aldım 5 sene taş gibi sağlam çıktı. 2008de bir toshiba daha aldım 6 sene çatır çatır kullandım. sonra ne olduysa ( olan belli aslında maliyetler ve rakiplerin kalitesiz ve düşük fiyatları tabiki) bu japonlar piyasadan çekildi. lapin çinlisine topun korelisine kaldık. en son seviye işlemci ram vs va kullansalarda hiçbiri 5 para etmiyor. ah be toshiba kalitesi seni rahmetle arıyoruz.
  • doğalgaz faturası az gelsin diyorsan hp al evde kalorifer petekleri benim hp loptopum kadar sıcak olmuyor. ben yandım siz yanmayım hp falan da almayım.
  • hem camasir makinasi hem ütü hem bilgisayar satan firmalardan almayin.
  • acer alın kışın yakıt masrafından kurtulun. içinizi ısıtır. romatizmalarınıza iyi gelir.

yazın da çıkın dışarı dolaşın. ne işiniz var pc başında güzel havalarda.
  • bana da alın.
  • monster alın monster... adamlarla kötü bir hikayem varken bile iyiydi.

bende şu anda lenovo y5070 serisinden canavar gibi bir gaming laptop var. fakat öncesinde, intel i7 5. nesillerin yeni çıktığı dönemde, i7 5700 hq modelli bir monster aldım.

oyuna girdiğim zaman, eğer güç kablosu takılı değilse fps'i doğal olarak 30 veriyordu ve bir sıkıntı yoktu. fakat güç kablosu takılıysa, fps 130'lara çıkıyordu ve 2 dakika sonra reset atıyordu.

gittim sordum, dediler ki, "şu anda bir çok oyunun i7 5700hq entegrasyonunda sıkıntı var, ekran kartına güncelleme 1-2 ay içinde gelecek, isterseniz bekleyin, isterseniz de paranızı iade edelim ve hemen geri alalım.

ben sabredemedim ve parayı geri aldım. hiç sıkıntı çıkartmadılar. ertesi gün parayı kredi kartıma geri yüklediler. müşteri hizmetleri muazzam. üstelik adamların dediği gibi entegrasyon 1 ay içinde tamamlandı ve o seriyi alanlar şu anda mutlu mesut oyunlarını oynuyorlar.

öncesinde de bir monster'ım vardı. 1.5 yıl teklemeden çalıştı. bir gün beni aradılar bilgisayarınızda bir sıkıntı var mı diye. dedim "evde ses sistemine bağlı ama dışarı çıktığımda hoparlörden hafif cızırtılar geliyor." hemen kargo adresini verdiler, kargoya beş kuruş para ödemedim, tamir edip 2 gün içinde yolladılar.

eğer paraya kıyarım diyorsanız, monster alın. müşteri memnuniyeti konusunda monster kadar önem gösteren bir firma daha yok.

not: paraya kıymaktan kastım, makinaların pahalı olması. ama muadillerinden çok daha ucuzlar. oyun, çizim vs. için bilgisayar alacaksanız en ucuz ve güvenilir alternatif bir monster oluyor.
  • laptop almayı düşündüğüm şu günlerde kararımı tekrar gözden geçirtip, laptop almaktan vazgeçmeme sebep olmuş tavsiyelerdir.

elinizin dilinizin ayarı yok amk.
  • eğer bir laptopun ötesinde bir şey arıyorsanız hp pavilion'dan şaşmayın derim. öyle bir ısınır ki ocak veya fırın olarak kullanabilir, yazları bağda bahçede dumansız mangal keyfi yapabilirsiniz. hatta evde bir taneden fazla varsa kışın ısınma sorununa bile çözüm olarak düşünülebilir. o derece çok fonksiyonludur.
hesabın var mı? giriş yap