aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
  • mecnunun nurten yengenin almanya'dan gelen yeğeninden ayrılmaya çalışırken söyledikleri ve yaptıkları ile beni çok çok güldürmüş olan dizi. yüzüğü zorla çıkardıktan sonra 'e yüzük de çıktı, ayrılsak mı acaba biz?' falan demesi sonra korkması geri adım atması, sonra bir daha denemesi, bana bir his geliyor demesi. o sahneyi deli gibi tavsiye ederim.
  • final bölümünde altıncı his filmine selam çakarsa çok gülerim. meğer mecnun neyse söylemeyeyim.
  • emegi gecenlere sesleniyorum,

sizler sirf mecnun'un leyla'yi kendi gibi gordugunu gostermek icin mecnun'un beyninde koca bolum cekip aynada ikisini konusturuyorsunuz ya;
    sizler sirf son nefeslerini birbirlerini opmek icin harcayabileceklerini gostermek icin uzayda bolum cekiyorsunuz ya;
    sizler sirf asklarina dunya karsi ciksa bile dunyanin sonunu alt edebileceklerini gostermek icin kiyametle ilgili bolum cekiyorsunuz ya;
    ve bunlari komedi cekerken vicik vicik duygu arabeskine girmeden ama gerekirse yeter dozda arabeski ferdi tayfur'dan ya da bizim ali atay'dan sarki olarak veriyorsunuz ya;
    sizler bu saydiklarimi trt gibi bir ekranda cesaret edip yapiyorsunuz ya;
    sizler bu saydiklarimla benim bir gunumun sizi beklerken heyecanli, bir gunumun sizden sonra neseli gecirerek kurtariyorsunuz ya;
    ulan en onemlisi su biz en akillisiyiz diyen ama cogu bi sike derman olmayan su ortam dahil ''oglum bunlar uzay diyo, dunyanin sonu diyo, ne sacmaliyo ya bunlar'' diyen ''absurd'' un anlamini bilmek istemeyen embesillere ragmen su isi yapiyorsunuz ya,

minnettarim sizlere.
  • bu diziyi izlerken en beklenmedik yerde gelen tek cümlelik esprilerden sonraki dakikaları gülme krizine heba etmemenin tek yolu diziyi durdurabilmek. bu yüzden ısrarla internetten takip ediyorum. zaten en çok bu yönünü seviyorum bu dizinin. yarım saat bir kere bile gülümsetmiyor bazen, ama bir laf geliyor, bütün bölümü kurtarıyor.

--- spoiler ---

en son izlediğim 22. bölümdeki bankta uyuyan mecnun ve zabıta sahnesi buna süper bir örnek.
    - şşş.. alooo.. birader.. uyansana birader.. şşş.. ... kalk yerine yat!

--- spoiler ---
  • sabah sabah bira açıp içme isteği uyandıran dizi. mecnun, burdan sana sesleniyorum; sen ne kadaan uslanmaz, ne kadan arlanmaz, nee kadann munis, ne sapık bir aşıksın, ne tür bir adamsın, izleyiciye çektiğin acıyı bile özendiriyorsun. bi de erdal bakkal, sen zaten...sana ne diyim, anlatamam ki seni. bi arda var ki, kötü mötü demem "salaakk şeey" deyip bağrıma basarım, kötü bir karakter aynı anda nasıl bu kadar aptal ve sevimli olabilir. ohoo karakterlere girersek yanarız, he bir de ismail abi var, dizinin senaristi bile "ben daha öyle bir insanla tanışmadım, bilmiyorum etrafımda var mıdır" demiş, sevgili burak ben hemen cevap veriyorum, yok öyle biri.

mecnun'dan çok güzel bir doğuş taklidi:

http://www.youtube.com/…v=ihohra3hgbi&feature=share

edit: imla
  • arda manidar gülüş öğrenmeye çalışıyor ya, buyursun reis'ten öğrensin;

http://www.youtube.com/…ure=player_detailpage#t=20s
  • dizideki en komik karakteri sürekli değişen muhteşem dizi.. ilk ismail abi'ydi, sonra erdal abi oldu ama son favorim kesinlikle arda.. adamın konuştuğu her sahnede kahkaha atıyorum resmen.. iyi ki böyle keskin zekanın ürünü kaliteli diziler var da televizyondan soğutmuyor insanı..
  • 28.bölüm dolu dolu gelmektedir*

edit.
  • izlemeyi kaçıdığım haftaların pek bir sıkıcı geçtiği güzeller güzeli dizi, nası'yapsak?
  • pazartesi modundan kurtaran, akşamı iple çektiren dizi. bünyeme iyi gelir . candır can. :)
hesabın var mı? giriş yap