• lotr kitabını okuduğumussstan beri hayatımıssda bir takım değişiklikler bas gössterdiğini pek tabii kabul ediyoruss. mağara ve kovuklarda saklanıyoruss çiğ balık yiyip güneş görmeden yaşıyoruss. en büyük korkumuss günün birinde çok kıymetli kitabımıssın ve dvdlerimissin çalınması. bisi kimse sevmiyor. kimse bissimle arkadaş olmuyor. arkadaş çevremiss çok dar. hep tek başımıza kıymetlimiss ile birlik...... gollum! gollum! ay pardon gıcık tuttu bisssi gıcık olduk birden.
  • - cocugum, senin hic arkadasin yok mu; kiyamam, canim yavrum benim...
    + frodo var, aragorn var, gandalf var hem onun havai fisekleri de var, sonra arwen var oh canima degsin; kiskaniyonuz dimi...
    - peki ahmet'e ne oldu...
    + arwen'i ben sikcem dedi, kovdum onu evden... artik sadece benim arwenim o...
  • iste bu kuram yuzunden ben kimseyi tanimiyor, karanlik odamda bir kosede oturmus, siyah makyajim icerisinde gece gunduz ileri geri sallanip "humm.. humm.. ordek! humm.." diye sayikliyorum. yakinda siyah kiyafetler giymeye baslayip toplumdan tamamen kopmayi dusunuyorum. hepsi lotr sevdigim icin.
  • neden? cunku lotr seven erkegin arkadas cevresi de lotr seviyordur ve bunlarin hepsi teker teker intihar edeceginden o cevre suphesiz gittikce daralacaktir.
  • milliyetin bizde onların yalancısıyız haberciliğinden nadide bir örnek. lan bunların hepsi ünlü filmler. demek ki bi gün ingiltereye taşınırda yeni evinizde dvd arşivi yapmak isterseniz bu adamların dükkanına gitmemek lazım. mazallah bu filmleri almaya kalksak saatlerce seks yapabilen, richard gere'i julia roberts'a tercih eden, füze meme seven, sosyopat eşcinsel olarak yaftalanacağız.

lotr yorumu için ise big bang theory dizisini izlemişler diyorum başka bir şey demiyorum. dizide lotr izleyen sheldon cooper'a bi bakmış. lan demiş bunun hepi topu üç tane arkadaşı var. demek ki bunların hepsi arkadaş çevresi dar, ossbirci pis sapıklar.
  • sahibine arkadaş çevremi göstermek istediğim düşünce.
  • çok doğru bir genelleme olmuş yazanı da yayınlayanı da tebrik ediyor, şimal rüzgarlarının kendilerine kadim bir yoldaş olmasını temenni ediyorum.
    ben çevremde adam gibi yolgezerlik yapıp etrafı kollayacak, dara düştüğümde karanlığın içinden fırlayıp imdadıma koşacak ranger'lar isterim, umudun tükendiği saatlerde kalbimi ferahlatacak ak giysilere bürünmüş bastonlu büyücüler isterim, uğruna ölünecek arwen hatunlar arar gözlerim, gerektiğinde göremediği için surlardan zıplayıp beni neşelendirecek cüce arkadaşım hani nerede? ahmetle mehmetle oluyo mu bunlar? olmuyor tabi. işte bu nokta da milliyet araştırmacılarını yaptıkları tespitten dolayı kutluyorum.
    hanım kılıcımı getir çabuk!
  • yanlış önerme. bir gün miğfer dibinde omuz omuza çarpışabilme ihtimaline karşı güzel dostlar biriktirir bu arkadaşlar.
  • zaten lotr evrenine o yada bu şekilde dahil olmamış birisi ile bizim ne işimiz olur.
    tanım: durmhold yolu gibidir.
hesabın var mı? giriş yap