• juventus'tan niye gönderildiğini bir türlü anlamadığım teknik direktör. şl'yi alamıyor deniyor da iki defa finale çıkardı, birinde barcelona'ya birinde real madrid'e kaybetti. gidip tottenham'a, monaco'ya filan kaybetmedi.

hayır şl alamıyor diye hoca kovuyorsan gider ancelotti'yi, guardiola'yı, zidane'ı filan getirirsin, kariyerindeki ilk kupayı juve'nin başına geçmeden 1 ay önce alan (uefa kupası o da) sarri'yi veya teknik direktörlük kariyeri bile olmayan pirlo'yu değil.
  • muhtemel ac milan, eski cagliari teknik direktörü. 2008 - 2009 sezonunda italya'da yılın teknik direktörü seçildi. bu sezon tabii ki seçilemedi. italyan adnan sezgini galliani biraz da ucuz olması yüzünden allegri'yi tercih ediyormuş. yemin ediyorum adnan sezgin'e italyan pasaportu versen aynısını yapardı.
  • antonio conte'nin 3 senedir şampiyonlar ligi'nde bir halt yapamadığı, gruptan bile çıkaramadığı, anca vasat serie a'yı domine edebildiği kadroyla hem ligde haftalar öncesinden şampiyonluğunu ilan etmiş, hem de yarı finalde real madrid'i eleyerek finale çıkmayı başarmıştır. haa bizim sözlük yazarlarına kalsa kötü hoca.
  • onlar konusur allegri yapar.

adama dandik dedik kupa canavari cikti. vala bende juve icin bi bok yapamaz bu demistim basta ama ilk senesinde bu aksamda kazanirsa efsane olur.
  • juventus'a geri dönmesi gereken usta. 2 kere finale taşıdı ama kupa istendiği için yollandı (bu da çok enteresan bi olay tabi). juve, onsuz çeyrek final göremedi.
  • gelmesi ile birlikte ronaldo'ya güle güle.

bu sene yine azından cl'de yarı final göreceklerini şimdiden söyleyebiliriz.
    allegri, ronaldo'dan gelen para ile akıllıca transferler yapacaktır. dybla da şerefsiz pirlo'nun vermediği ama hak ettiği süreleri alırsa juventus yine eski güzel günlerine dönecek gibi.
    bekleyip göreceğiz.
  • galatasaray'ın juventus ile oynadığı 5 maçta 1 mağlubiyet aldığını bilmeyen ergen.
  • antonio conte'nin ve elbette juventus'un "3-5-2'ye devam mı edelim yoksa 4'lü savunmaya mı geçelim?!" ikilemini kökten çözecek adam:

"ikisi de olur, nasılsa şampiyon olamayacağız!"

şaka bir yana, çok ilginç bir karar kendisi juve adına. kanımca, eğer juve ile arasında bilmediğim bir husumet söz konusu değilse cesare prandelli, italya milli takımı'ndan ayrıldıktan sonra juve'nin tercihi olabilirdi galatasaray'a imza atmasa. allegri ne ışık verdi, taktiksel olarak ortaya ne koydu da tercih edildi anlamak güç. prandelli, luciano spalletti ve carlo ancelotti tercihlerini anlardım çünkü takım dönemeçte, avrupa'daki rakipleri kadar gaza basamıyor, üzerine koyması için harcama yapması lazım, 3-5-2 için özellikle kanatlarda satın alabilecekleri alternatifler yok, üstüne bir de eldeki oyuncuları kaybetme tehlikesi var. fakat bahsettiğim adayların şu durumda "oluru" yok.

bu mıcırlı dönemi en iyi conte, conte'den sonra da yukarıdaki italyanlar atlatabilirdi. onların olmadığı bir durumda italya dışından da bir italyan takımını çalıştıracak kimseyi bulamıyorum. ancak kesinlikle, thomas tuchel gibi radikal bir hoca tercihi allegri'den daha iyi olurdu. veya belki juve'de futbolu bırakmış biri yine...

allegri'nin juventus'u şampiyon yapması önemli değil, önemli olan kulübün şampiyonlar ligi'nde iş yapar hale gelerek büyümesi ve transfer için akıl çeler hale gelebilmesi. zaten arturo vidal ve paul pogba ikilisi giderse juve'nin elinde tamamen italyan omurgası kalacak.

juve'nin ya portekiz, fransa gibi liglere yönelip toplama yapması lazım, ki portekiz'de malzeme var ama pahalı, ya da tüm parayı 1-2 kişiye yatırması. lakin sanırım bunu yapacak güç ellerinde yok şuan. real madrid, karim benzema'nın yerine radamel falcao'yu düşünürken, juventus gidip alvaro morata ile ilgileniyorsa (ne kadar gelecek vaat ederse etsin) ve bunu yapan juventus 3 yıldır şampiyon oluyorsa, ortada bir terslik var demektir...
  • ulan şu isim bende olsa tüm dünyayı sikertirdim, dünyanın genelkurmay başkanı, başbakanı olurdum adımı binlerce yıl anarlardı.
  • hakkını yediğim, üst düzey teknik direktör.

maurizio sarri'den sonra değerini anladım. özür dilerim hocam...
hesabın var mı? giriş yap