• öyle babacan bir görünüme sahiptir ki;güneşi uyandıralım*da zézé hayallere daldığında onu babası olarak düşler.zaten garip bir çocuktur ya zézé,onun kalp yerine bir cucuru kurbağası vardır.
  • kendisi hic bilmemis olsa da jose mauro de vasconcelos un babasidir...
  • cok sevimli bir fransiz aktor... cocukken cok severdim
  • aktor olmakla beraber yetenekli bir sarkici ve kabareci
    1958'de cabalari icin ozel oscar almis
  • moris şövalye olarak arama yaptığımızda hakkında pek bi bilgiye ulaşamayacağımız şahsiyet.
  • bu abinin filmlerini yeni izlemeye başladım. izledikçe biraz uraz kaygılaroğlu biraz da* şencan güleryüz'e benzetiyorum kendisini her defasında.
  • ben hep daha farklı tahayyül etmiştim kendisini güneşi uyandıralımı okurken. daha ince yüzlü, saçları kimi yerlerde sarıya çalan kumral, hafif dalgalı saçlı, nispeten hüzünlü bir yüzü olan.

yıllar yıllar sonra sebepsiz aklıma geldi zeze'nin manevi babası da nasıl biriydi acaba diye arandım internetten.

gördüm. hayal ettiğim gibi değilmiş ama sanki benimkine göre daha fazla baba hatlarına sahip, en azından zeze'nin ihtiyacını duyduğu babada olması gereken çizgilere...
  • "büyüyüp kocaman olduğun zaman bile beni hep bir baba gibi öpmelisin."
  • amerika'da ikinci dünya savaşından sonra, neslie caron gibi meşur olabilmiş ve böylece dünyaca tanılabilmiş, nadir fransız aktörlerinden biri. aynı zamanda saçma ve neşeli şarkılar söyleyen bir şarkıcı: ma pomme ve prosper'in yanısıra (bkz: valentine). fransızca "canotier" ismi verilen hasır şapkası ve kusursuz takımlarıyla ünlüdür.
  • fransız sarkıcıların türkiye'de, sarkılarını türkçe de söyleyerek iyi para kazanabileceklerını anne marie david ve christine haydar'dan önce anlamıstı nitekim.
hesabın var mı? giriş yap