• abd yalamaktan dili pötürleşen kişi verseler bir green kart da rahatlayıp gitse.
  • deytas'ın amerika birleşik devletleri başlığının ırzına geçen versiyonu olarak sözlükte arz-ı endam eden bir arkadaş. mezkur başlığa şimdilik 200 civarında entry girmiş ve entrylerin çoğu millete laf yetiştirme şeklinde, fikirleri de bir halta benzemiyor zaten.

neyse, "bu adam neyin nesiymiş böyle" diye diğer entrylerine de biraz bakayım dedim, adam ciddi ciddi mustafa sarıgül'ü beğeniyor lan. ahahahaha inanılmaz.

sarıgülcü mcbtr kardeşin entrylerinde biraz sörf yapalım hadi:

#84481961 aynen kardeş sarıgül yokken şişli'de koyunlar otluyordu.

#85834520 oha müthiş öngörü.

#85865121 oy oranlarını bilmiş ama tersten bilmiş; şişli'de chp %48,5, sarıgül ise %29 aldı. sarıgül'ün oyuyla chp'nin oyunu toplayınca %77 çıkıyor cidden, lolz

#111323936 bu da sarıgül'ü yolsuzlukla suçlayanlara ilişkin "tencere dibin kara" savunması.

#133417848 bi sie ya.

#133730737 bizim götümüzde pireler uçarken siyaset yapıyormuş, nerede kardeş türkiye değişim hareketi'nde falan mı ahahahahah

son entry ama ayrıca sövülmeyi hak ediyor. yahu boğazına kadar pisliğe batmış efendin sarıgül'ü haydarabad kalesini savunur gibi savunurken bir de utanmadan millete "sorgulayın" diye akıl veriyorsun. muhtemelen sarıgül ile birlikte chp'ye yamanıp sarıgül ile birlikte chp'den kıçına tekmeyi yiyen ekiptensin işte, anladık kuyruk acın var ama bu kadar bariz yapma bari ya.

neyse hadi yallah tdp'ye kardeş; ona buna laf yetiştirmekten ibaret olan sıçmık... pardon yazılarını da insanlara mesajla ilet lütfen, zira ortalık fena kokuyor. naçizane...

edit: ahahahaha adam çıldırmış lan, neyse madem öyle biraz daha devam edelim sörfümüze.

ümit oğuzcan'a sor beni demiş, adamın adını ömrümde duymadım. şair ümit yaşar oğuzcan bile aklıma geldi ve "ne alaka lan" diye düşünüp ümit abisine mcbtr'yi sorabilmek için öncelikle google abime ümit abisini sordum. ümit abisi maalesef o kadar silik bir tip ki google abim bile hakkında doğru düzgün bir şey çıkaramıyor ama biraz kazınca karşıma ilk çıkan şeyler şunlar oldu:

https://www.haber7.com/…a-sarigule-fener-alayi-soku

https://www.internethaber.com/…anamadi-1056862h.htm

mcbtr'nin ümit abisi de sarıgül'ün adamıymış yani, bayağı bildiğiniz şişli'ye çöreklenen ve sarıgül gibi erzincanlı olmak dışında bir olayları olmayan tiplerden muhtemelen kendisi de. ayrıca 2007'de lorduna karşı oy yükselttiğini iddia etmiş ama 2007 yılında yerel seçim olmadı, 2009 yerel seçimlerini kastediyor herhalde. neyse karıştırmış diyelim, buradan yüklenmeyelim. sonuçta kendisi kesinlikle tdh'li değil chp'li çünkü şişli örgütünde chp'yi sarıgül'e karşı içeriden sabote etme görevini alan tiplerle takılıyormuş o zamanlar. gerçi adam haklı, sarıgül o zaman gençti ve genç bir sarıgül'ün türkiye genelinde en az %77 alacak güçte olduğunu biliyoruz. hoş bu performansıyla bu yaşına rağmen %45'in altına düşme ihtimali yok bence çünkü tiktok'ta 1,8 milyon takipçisi var ahahahhaa

"siyasetin kurduyum" diye geçiniyor; daha milletin, adamı sırf alay etmek için takip ettiğini bile çözememiş; ne desem boş.

neyse devam edelim, 2014'te de şişli belediye meclisi adaylığı teklifi almış beyimiz. e 2014'te mustafa sarıgül chp'nin istanbul büyükşehir belediye başkanı adayıydı ve bu adaylık için epey pazarlık yapmıştı chp ile. beşiktaş ve şişli de bu pazarlığın parçası olan belediyelerdi, birkaç ilçe belediyesi daha vardı ama onları şimdi hatırlayamadım, bakmak lazım. hayri inönü de bu pazarlığın bir parçası olarak sarıgül'ün isteğiyle şişli'ye aday gösterilmişti. hatta inönü'ye buna rağmen tam güvenemedikleri için başına kayyum olarak emir sarıgül'ü de dikmişlerdi, e sonuçta sarıgül'ün topladığı rantların kalbiydi şişli belediyesi ama hayri inönü seçimleri kazandıktan sonra emir sarıgül'ü bu önlemlere rağmen sallamadığı için bir ton olay oldu belediyede. bakın hayri inönü iyi belediye başkanıydı falan demiyorum, şişli'de yaşamıyorum zaten; sarıgül'ü sallamıyordu diyorum. sonrası da zaten medyaya fazlasıyla yansıdı. iş, sonunda emir sarıgül'ün hayri inönü'ye belediye meclisi toplantısında ana bacı küfretmesine, hayri inönü'nün çocuklarıyla tehdit edilmesine, ekibindeki kişilerin dövülmesine ve hatta vurulmasına falan kadar gitti. aha böyle bir ortama teklif almış işte beyimiz.

işte bunları dile getirmeyen mcbtr efendi sorsak sarıgül'ün adamı değil, he anam he. ya bunları geç de, senin gibi önemli bir siyasetçi niye 5 yıldır siyasetten uzak onu da anlatsana be gencom? 2014'te sarıgül varken gelen o teklif 2019'da imamoğlu varken neden gelmedi sana mesela? senin gibi kurt siyasetçiyi nasıl dışarıda bıraktılar yahu?

bu arada 400 erlik entrysinden 8'inin bana ait olduğunu iddia etmiş kendisi ama erlik başlığı altında halihazırda 1000'den fazla entry var, sayı saymayı da bilmiyor yani bu asrın liderliğine aday kardeşimiz. kendi girdiği 200 entry ile benim 8 entryimi neden bir tutmuş onu da anlamadım ama sayı saymayı bilmemekten kaynaklanıyor herhalde bu durum da. neyse olur böyle şeyler, binali yıldırım da yazı yazmayı bilmiyordu mesela ama başbakanlığa ve tbmm başkanlığına kadar yükselebildi. tencere dibin kara edebiyatını hayat amacı edindiği için de demirtaş hakkında yazdıklarım üzerinden aklınca laf çakmaya çalışmış ama arkasında duramayacağım bir laf etmediğim için kendimi açıklama ihtiyacı hissetmiyorum. kendisi gibi sarıgül fanboyu ve kripto tdh'li olduğum halde objektif chp'li ayağına yatmıyorum mesela. yani yarın chp'de görev alıp partiyi hdp lehine içeriden sabote ettiğim için uzaklaştırıldıktan sonra chp'yi yerden yere vurmaya başlarsam ve bana yazdıklarımı gösterip "lan sen hdp'li değil misin zırto" diyenlere "ya ne alakam var abi demirtaş'la hdp ile falan, ben 20 yıldır çayımı bile k. atatürk kupasında içiyorum" gibi sözler söylersem o zaman ayrıca konuşabiliriz bunları.

arkadaşın şovmenliğine, içi boş egosuna ve karakter problemlerine ise diyebileceğim bir şey yok, psikolog veya psikiyatrist değilim ben zira. tamam dayı en objektif sensin, partiler üstüsün, siyasetin yükselen yıldızısın ve sarıgül'ü de aslında günahın kadar sevmiyorsun; yedik biz onu erzincanlım he.

edit 2: tam da düşündüğüm gibi foyası meydana çıkınca sakin kalamamış ve 20 sayfa daha çıldırmış ahahaha

ümit abisi de şair ümit yaşar oğuzcan'ın akrabasıymış, adına google'da bile sonuç çıkmıyor ama olsun; tanımayan cahildir. ben mesela :(

ben de bazı ünlülerin akrabasıyım, beni tanımayanlar da cahil mi acaba? bence ünlü akrabam olmasa da beni tanımayan cahil sayılmalı.

ümit abisinin erzincanlı olmadığını canhıraş bir şekilde söylerken kendisinden bahsetmemesi de dikkatlerden kaçmadı. ümit abisi için "muhtemelen" demiştim, o tahminim tutmamış herhalde ama kendisi için 12'den vurmuşum belli ki :)

emir sarıgül iddialarına da yine cevap yok çünkü sorgulayan adam olsa da liderini kırmızı çizgi yapmış bir adam kendisi. imamoğlu'nu övenlere saldırır yakında yine ama objektif chp'li taklidiyle.

bu kadar büyük adamsa sarıgül abisi yanına alır bunu zaten yakında. e baksana sonuçta özelliklerine, siyasetle kalmayıp akademiye ve yazılım sektörüne de damga vurmuş. binlerce dansöz, pardon mühendis yetiştirmiş. milyonlarca insanın oyunu olmasa da duasını almış. neden oylarını da almasın ki? erzincan'ın gururu mcbtr, yürü be! helal olsun valla helal!

maskesi düşünce kudurması da şaşırtmadı zira böyle tiplerin hangisine bulaşsam aynı şey oluyor. utanmadan da hala tdh'li olmadığını söylüyor ya ne desem boş. neyse, diğer yazarlar da bundan sonra yazdıklarını bu gözle okurlar artık. daha fazla nefes tüketmeye gerek yok, yazdıkları zaten ortada zira.
  • altay bayındır ile ne sorunu olduğunu anlayamadığım yazar. 23 yaşındaki bir gencin başlığına 25 adet eleştiri içeren entry girerken hangi kafayı yaşadığını çok merak ediyorum. yapıcı hiçbir şey yok. bir kaç boktan analiz ile altayı boklamaktan başka bir şey yapmasını öneririm.
  • ara sıra karalamalarına denk geldiğim sözlük hesabı.

son entryllerin birinde "azılı amerikancı ve çin düşmanı bir kimse olarak ilan edilmekten" şikayetçi olduğunu okudum.

adama haksızlık etmiş olabilirler diye arama yaptım ve tarih itibariyle abd başlığında tam 243 entrysi olduğunu gördüm.
    dile kolay tam 243 entry, hepsi tuğla gibi. aralara serpiştirilmiş linkler var bunlar kaynak gösterilmiş anasının gözü gibi abd ve politikalarını savunuyor ırak işgal edildi ama niye edildi bi' sor yeğen demiş anlatmaya girişmiş sovyet rusyaya sataşmış hızını alamamış çin komünist partisine sallamış ha oldukça akıcı bir tarzı var bu arada.
    çoğu zaman kendini kaptırıyor kah birilerine ayar veriyor kah avukat gibi deliller sunuyor yeri geliyor mevzu ağır hakarete varıyor yeri geliyor madara oluyor geri çekiliyor vesaire.

kısaca; malum sosyal medya ortamı bir yere kadar özgürlük var insanlar rumuzların ardında birer prenses, şövalye, sosyal medya savaşçısı, özgürlük gerillası falanı filanı olabilir buraya kadar normal ama kabaca 250 adet abd yalama yıkama yutma sonrası neden beni azılı amerikancı yapdığız diye şikayet etmezsin be hacovit.
  • abd'ye yazdığı her entry ile debe'lenen adam.

biden'mı trump'mı destekliyor seni?
    dürüst ol.
  • normalde yazıları fena değil, ama amerikancı bir suser.
    mesaj alımı kapalı, buraya yazıyorum:

(#109268762)
    mesele sırf “geçmişte siyahlar çok ezildi” meselesi değil ki. polis bariz şekilde siyahilere sert davranıyor. geçtim polisi, yeri geliyor mahallenin delisi bile gencecik çocuğu (trayvor martin) öldürüyor, hiçbir ceza almıyor (aksine herif bu işle para kazandı).

bir kadın konuşmuştu geçen haftalarda
    https://www.dailykos.com/…-what-kimberly-jones-said

olay bu kadar basit. eğer sistem siyahiler için -hala- eşit değilse, onlar da kendilerini bu sisteme uymak zorunda hissetmiyor. adamların ideolojik bir durumları, bağımsız devlet isteği falan da yok. en beyaz yalakası siyahi bile, sırf ten rengi yüzünden, ırkçılığa maruz kalabilir. sene olmuş 2020, dünkü göçmen değiller, hala bu bokla uğraşıyorlar.

kürt’lerin güncel meselesi öncelikle asimilasyon (zenciler zaten yüzyıllar önce asimile olmuş). bir insan sadece kürt diye, siyasi olaylara katılmasa da, sokakta üniversitede vb farklı yaklaşım görüyor mu? hırsızlık gibi adi suçlardan gözaltılarda bile hayatlarını kaybediyorlar mı? siyahilerin yaptıklarını anlamak, pkk’ya empati duymayı gerektirmiyor (ki zaten siyahiler silahlı saldırılarda da bulunmuyor).

son olarak, kadınlara vb ayrımcılık var diye “ay peki, biz idare ederiz” demek zorunda değiller.
  • abd başlığında çokça yazım olduğu doğrudur. ki bir şikayetim de yok. direkt sövdüğüm enteylerin bir kısmını kendi başlığım altına da ekledim.

eğer çin başlığına bakarsanız orada da bazı övgüler görebilirsiniz. abd övgülerim ve çin sövgülerim tamamen yönetim biçimleri ile alakalıdır. dünya üzerindeki tüm otokrat rejimlere karşı olduğumdan çin düşmanı gibi görülebilirim. bundan da bir sn olsun gocunmam. eğer çin bir gün kendi vatandaşlarına abdnin 5te biri kadar özgürlük alanı sunarsa ona da övgüler düzerim.

ha çin düşmanı olarak gözüken zatımın çindeki darbe iddialarına karşı bunun iyi bir şey olmadığını söyleyen girdim daha dün debe oldu.

abd politikalarını överken genelde sunduğu imkanlar, demokrasi, süper güçler içerisinde en özgürlükçü olanı olmasını övüyorum. bu sırada da aynı zamanda sağlık ve suç oranları ile alakalı eleştirilerde bulunup kötülediğim de oluyor. ama kim neyi görmek isterse tabi.

ha bir de kusura bakmayın ama adam gidip halkının yüzde 90ı fakir 2 dolara çalışıyor faşan deyince, dezenformasyonu sevmediğimden bunu sayılarla yalanlıyorum. eğer bir görüşüm sayılarla ya da kanıtlarla yalanlanırsa da bunu kabul edip çekilmem pek alışık olmadığınız bir şey olduğu için garipsiyor olmanız normal tabi.

neyse işte, otokrat çin özgürlükçü olursa çini över, abd baskıcı olursa da ona söverim, çünkü ikisi ile de zerre alakam yok. sadece tarafımı kendi halkına bile zulmeden bir yönetim yerine bunu yapmayan bir yönetimden yana kullanıyorum.

ayrıca şunu unutmayın ki dünya üzerinde hiçbir süper güç çevreye gül dağıtmamıştır. abd de kendine karşı olanlara bunu yapar. bu tarih boyu böyledir.
  • bazı rakip takım taraftarlarının başka takıma sayıp severken kendini haklı gördüğü, ama kendi takımım harici pek de yazmamama rağmen beni troll ilan ettiği başlık. engelle geç demiş, fakat kendisi de engellememiş. böyle bir kafalar...

edit: girdiyi yazdığı tarihte çaykur rizesporun verilmeyen penaltısı ile ilgili bir şey yazmışım. o pozisyona neredeyse tüm eski hakemler penaltı dedi. herkes trollse demek...
  • artık abd seviciliğinden tarihi de yeniden yazmaya başlamış kişidir.
    (bkz: #141852931)
    bu kadar aptallık zaten abd tapınmasıyla mümkün olurdu.

(bkz: #141858704)
    abdnin milli mucadelede bizzata yunanistana destek verdiği gemilerine eskortluk ettiği, pontus-ermeni federasyonu kurmaya çalıştığı, gazetelerinde büyükelçilerinin türklerin yunanı rumu kestiğini anlatan abd kurtuluş savaşında türklerin yanındaymış....
    lozanda bize destek vermiş.
    lozan abdde senatodan bile geçmedi.
    ha suçlu ermenilermiş! böyle bir saçmalık olur mu ülkenin meclisinden geçmeyen bir yasaya bir ülkenin nasıl destek verdiği söylenebilir?
    aynı senatörler yasa yapıcılar türkleri bir anlık ermeni baştan çıkarmasına düştüğü ama aslında bizi destekledikleri savaşta türkleri destekleri hangi kafayla söylenebilir?!
    abd bizzat yunanlıların önün açıp izmire çıksın diye donanma yolladı.
    (bkz: #141878452)

gerçekten bu kadar nasıl saçmalıyorsunuz bilmiyorum ama abd seviciliğinin büyük bir gerizekalılığa sebep olduğunun kanıtısın.
hesabın var mı? giriş yap