• eylem yapmak için chp nin iktidar olmasını bekleyen memur sendikaları konfederasyonu.
  • yedi yıllık muktedirliğin ardından bile halen 28 şubat ve mağdurluk edebiyatı yapılarak savunulan sendika konfederasyonuymuş. hayret; "gümüş yüzük takan", "cemaatlerle organik ilişkisi olan" (bu ikincisini ihbar ve fişleme kabul ediyorum) kelimenin her anlamıyla "memur" olan bu zatları evvelce, okulların öğretmen odalarında sendikalı öğretmenleri aşağılarken, valilik binalarında "gomünist" gammazlarken görürdük daha ziyade... şimdilerde ise başlarına müdür olarak geçtikleri okullara yeni atanan öğretmenlerin önüne memur-sen üyelik formunu uzatırken ha bir de halen "ağzının içine giren bıyıkları ile şen kahkahalar atan dinsiz imansız güruh" diye "gomünist"lerle daga geçerken görüyoruz. e kolay değil tabi sendikal mücadele, üye sayısını 400 bine dayandırmak falan; kendilerine verilenlerin karşılığını verecekler.

"çok fena söver"ler bir de bunlar.
  • dünyada ilk görülen eylem türlerine imza atarak "öğle tatilinde iş bırakma eylemi'' düzenleyen bir sendikadır. aynı zamanda ramazan ayında açlık grevi ve gece 23:00 ve 07:00 arasında uyuma eylemlerine hazırlandıkları duyumu alınmıştır.
  • 28 şubat 1997'de, 1998'de, 1999'da, 2000'de, 2001'de, 2002'de kaç üyesi varmış diye araştırılması gerekir. bir de şimdiki sayıya bakın, belki o ebed müdded mağdur suratınız utançtan kızarır.

tanım: zorla bu sendikaya üye yapılan memurları tenzih edersek, bir çıkarımız olur, bir terfi alırız, kayınço ihaleye giriyormuş zorluk çıkarmasınlar, müdüre şefe yalakalık olur diye sendikaya üye olan memurların konfederasyonu.
  • kendilerine verilen rolü çok güzel bir şekilde oynayıp milyonlarca insanın rızkını toplu sözleşme masalarında tıpkı süreç başında namusumuz, onurumuz dediği her şey gibi bir güzel yalayıp yutup afiyetle yemiştir. nikah masasında bile bu kadar içten evet dememiştik biz halbuki.
    bu vebalin altında kalacak sendikadır.
  • yüzde dört zammı apar topar kabul edip bir de hükümetle yanak yanağa poz vermişler... bu kandırmacadan, yalakalıktan hiç mi utanmıyorsunuz lan? valla sizin imanınız da, namazınız da boşa... siz bu zalimlikle hiç bi yerde yatamazsınız diyeyim. neyse elbet birgün sizden de hesap soracaklar... garibin yumruğu zalim olur yalnız...
  • %3 önerildiğinde ortalığı ayağa kaldırıp, her ilde eylemler yaparken, %4'lük öneriye uzlaşma masasında güle oynaya kabul oyu veren sendika.

bütün derdiniz aradaki 15-16 liralık fark için miydi? patrondan yana yetkili sendikadan daha farklı birşey beklemek hata zaten.

bence ismini en kısa zamanda sarı-sen olarak değiştirmeli. daha gerçekçi olur.
  • üyelerinin bir kısmının okul müdürlüğü, şube müdürlüğü vs. elde etmek için, bir kısmının da "sendika"nın ne demek olduğunu bilmeden "bunlar müslüman adamlar." diyerek üye olduğu sendika.

sizin anlayacağiniz, yeni bir biçim içinde eski temalar...
  • memurların çoğu bu sendikaya üyedir.

biraz yüreğiniz varsa bu sendikadan ayrılırsınız.

sen %3'e razı oldukça bu vampirlerin yetkisi bitmezz..

bak tekrar söylüyorum; ayrılın kardeşim şu sendikadan. en azından önümüzdeki maaş görüşmelerine kadar yetkili sendika olmasın.
  • -memur sen!
    -ben.
    -memur sen!
    -ben.
    -memur sen!
    -e ben?
    -memur sen.
    -e ulaan been?
    -sen gelme ulan ayı!
hesabın var mı? giriş yap