• benmişim bu yaa

staj yaptığım şirkette ilk sabah oturuyorum kafede baktım saat 8 oldu herkes hala kahvaltı ediyo nutellalar poğaçalar 8:25 gibi de kimse kalmıyo iyi güzel dedim. bu arada sağolsun insan kaynakları herşeyi anlattı(!) saatlerden bahsetmedi.

aradan 3 hafta geçti bugün saat 8:20 de ofise çıktım bir baktım ulan tüm departman yerli yerinde çatır çutur çalışıyor. sonra yanında staj yaptığım bir eleman geldi demez mi "senin servis mi geç geliyor ? " diye. dedim "servis 8:05-8:15 burda oluyo." adam da haklı olarak "öyle iş mi olur ya mesai 8 de başlıyo adam 8:10 geçe getiriyor sizi" dedi.

bende durur muyum yapıştırdım cevabı: sorma ya hıyar şöför hem erken alıyo hem geç getiriyor.

sonuç: evden kahvaltı yapıp çıkıcam :'(
  • hakettiğini düşündüğü şartlarda çalıştırılmayan insanların ''ben de buradayım'' deme şeklidir. bir intikam biçimidir. sınırları zorlar biraz rahatlar. konuşamaz, grev yapamaz ama kahvaltı yapar hem de mesai saatleri içinde. atarlıdır ama rahat değildir. patron gelir yahut şef, müdür vs. "yapma" der, yapmaz. onun da tepkisi bu kadardır işte, yalnız ve güzel ülkemde.
  • benim çalıştığım yerde, bu o kadar oturmuş ki kabul ettirilmiş nerdeyse.herkes böyle yapıyor.
  • mesaisi 12 saat olup, resmi olarak 8 saat olarak gözüken bir işçi olabilir.
    afiyet olsun.
  • sigortası en düşüğünden yatıyordur!
  • organize sanayi bölgesindekilerin genelde güne çorba içerek başladıkları eylem.
  • sarıyerde oturuyor kayışdağı'nda çalışıyorum. iş saat 8'de başlıyor. aç google earth'ten yandex navi'den mesafeyi hesapla; hesaplarken trafik durumuna da bak. nerede yiyeyim yemeği? egzos gazından protein mi üreteyim? gece yatmadan evvel mi yapayım kahvaltıyı?

18 milyonluk uzun mesafelere sahip bir şehirde yaşamanın zorunluluğunu yerine getiren kişidir bu işçi.
  • nasıl olsa hak ettiğini alamıyordur, afiyet olsun.
  • mesai satinde kahvalti yapan memur olmadigindan orospu cocugu ilan edilmemis isci.

keske mesailer daha insani olsa.
  • istisnasız hergün yaptığım durum.patron yalakaları çekiştiriyor,o bu ne söyleyecek diye kahvaltı mı yapmayacağız? zira güne iyi başlamak,güzel bir kahvaltıyla mümkün.
hesabın var mı? giriş yap