• sevişmek isteyip yer bulamayanlar için ideal sevişme aracı.
  • ne kadar zeki insanlar tarafindan tasarlandigini idrak edebilmek icin edirnekapi - bayrampasa/maltepe arasindaki hayalet duraga bir goz atmak yeterlidir.

eskiden bir adi vardi (maltepe idi yanlis hatirlamiyorsam), baktilar ki kullanan yok duragi bayrampasa duragina bagladilar.

lan binlerce kisi calisti su projenin yapiminda. milyonlarca dolar harcandi. nasil bir planlama basarisidir bu?! hic mi tahmin edemediniz oyle sikko bir duragin kullanilmayacagini? veya hic mi arastirmadiniz planlamayi yaparken? aklim ermiyor arkadas benim. bu adamlar ulke yonetiyor...

bir de su yine milyonlarca dolar verilip hollanda'dan getirilen son teknoloji metrobusler vardi. son zamanlarda goreniniz var mi onlari? benim gordugum son iki tanesi kenara cekmis dortluleri yakmis arizali arizali bekliyordu. onceden hep gordugumuz o otobusler baya uzun bir suredir kullanilmiyor. neden? bir sene kullanip atmak icin mi o kadar para verildi onlara?

ayrica yapilacagi zamanlar istanbul trafigini rahatlatacak diyorlardi. rahatlayan ciksin amk kasiyor hala.
  • kötünün iyisi.
  • ayakta kalmanın imkansız olduğu araçtır.
  • tıklım tıkış minibüsün içinde hoplaya zıplaya, bir o yana bir bu yana birbirine yapışmış 8 kişinin lambada dansını izledikten sonra bana gayet steril geliyor ortamı. dümdüz gidiyorsun en azından.
  • istanbul'da yaşamaya başlayalı 2 hafta oldu. kendisini sabah işe gitmek için bir iki kez deneme mecburiyetinde kaldım.

sanatçı ruhum boş durmadı;

açtırdılar fanusu,
    yokladılar anüsü,
    her şeyi unutturur,
    avcılar metrobüsü.

ne kaldı avcılara,
    katlandık acılara,
    ellettik hacılara,
    avcılar metrobüsü.
  • adama şiirler yazdırandır.
  • oturmak hatta oturmayı geçtim yolculuk yapabilmek için tüm kibarlığınızı bir yana bırakmanızı gerektiren ulaşım aracı. 20 yılı aşkın süredir ankara'da yaşayan bir insan olarak bir kere bile ulaşım araçlarına saldırmadım. lakin ziyaret için geldiğim, kalabalıktan kendini kaybetmiş şehirde bu araca binmek için epey çaba sarf etmem gerekti.

ilk durak olmasına rağmen ki nereden bindiğimi de hatırlamıyorum, ben" kapı açıldı hadi binelim." diyene kadar ağzına kadar doldu.

bir iki derken baktım böyle olmayacak, karnı burnunda olan ablam için çingenelik yapmak zorunda kaldım. işin garip tarafı ayakta olan hamileye falan da yer verilmiyor.

kapı açılır açılmaz herkesi ittirerek, ilk defa araç görmüş görgüsüz bebeler gibi -ki usul böyleymiş sanırım- saldırdım ve evet ablama yer tutabilmeyi başardım. bu şehir kibarlıktan anlamıyor. ya çok zengin olacaksın her yere arabanla, şoförünle, taksiyle gideceksin ya da yaşamak için yamyamlaşacaksın. ya da ben yanlış biliyorum. farklı bir yaşama şekli de olabilir. bilemedim şimdi.
  • boş geldiğini görünce, bayramlık alınmış çocuklar gibi sevindiren dir.

samimidir, duygusaldır, bizden biridir, halk dır.
hesabın var mı? giriş yap