• sıfır komisyonla piyasaya çıkmaya hazırlanan aracı kurum.üstelik tesla, amazon, google gibi şirketlere yatırım yapmaya olanak sağlaması diğer aracı kurumlarla arasındaki makası bir hayli açacaktır.
    umarım herhangi bir problem çıkmaz ve kısa zaman sonra kullanmaya başlarız
  • türkiye'de güzel şeyler olmaz diyorum ve 2. entry olarak yanlış çıkıp küçük düşmeyi umutla bekliyorum.
  • yeni dolandırıcı baktığım şu günlerde ilaç gibi gelmesini umduğum oluşum.

edit : spk onayı falan almış herhalde. bu adresten üye olursanız eğer güzel bir sıralama elde edersiniz. bağını sormayın. swh
  • qnbeyond hızlandırma programı’nın ikinci döneminde yer alan yerli robin hood olma amacıyla yola çıkmış girişim. spk tarafından aracı kurum kuruluşuna da izin aldılar.
    kurucu genç biri, eğitimci bir aileden geliyor. (egem eraslan)
    bu ara sosyal mecraları ve whatsapp/ telegram çok iyi kullanıp platforma ciddi talep topladılar.
    amaç yurtiçi ve amerikan borsasında komisyonsuz alım - satım.
    gelir modellerinin ne olabileceği konusunda bilgi sahibi uzman arkadaşların mesaj kutumu yeşillendirmesini rica ederim. (ecn’ler aracılığıyla rebate mi alacaklar, bu dükkan nasıl dönecek :)
  • komisyonsuz hisse alım satımına imkan vereceğini iddia eden yerli aracı kurumdur. illaki takasbank kesintileri falan olacaktır ama gerçekten yerli ve özellikle de yabancı hisse senetlerine komisyonsuz bir şekilde işlem olanağı sağlayacaksa tadından yenmeyecektir. spk'dan faaliyet iznini aldıklarını belirtiyorlar, heyecanla bekliyoruz.
  • yurtiçi ve amerikan borsalarında hisselere komisyonsuz işlem yapabileceğimizi sağlayacak olan girişim. spk onayı almış. ve bekleme listesine girip sizde yakında komisyonsuz işlem yapabilirsiniz.

"10 yıl önce bugün $1.000 değerinde amazon hissesi almış olsaydın, bugün değeri $20.456 olurdu. hisse senedi yatırımı yapmak zor olmamalı."

link
  • robinhood tarzı bir borsa yatırım aracı. güvenilir mi değil mi bilmiyorum gelecekte ne olduğu belli olur. ayrıca kayıt olmak için aynı ekşisözlük gibi sıra bekletiyor amacı ne bilmiyorum
  • spk'dan yetki belgesini almış ve web sitesinde ufak ufak uygulamalara dair detaylar belirmiştir(merak etmeyin referral link değil eheh).

ilk duyurularında abd hisselerinde sıfır komisyon demişlerdi ama onu 1.5 usd'ye bağlamışlar. türk borsalarında ise sıfır komisyon iddialarını sürdürüyorlar tabi 'belirli' hacme kadar.
    abd borsa verisini de ücretsiz sunacaklarmış ki level 1 bile sunsalar normalde epey maliyet bildiğim kadarıyla. şartsız sunuyorlarsa sırf canlı data için bile hesap açan olur. nasıl yönetecekler bilemedim.

edit büdüt: hesap açma sıram gelince hızlıca süreci başlattım. 2-3 gün içerisinde kurye imzası dahil hesap açılışı bitti. istanbul'da olduğumdan sanırım beklediğimden hızlı ve kolay bir deneyim oldu.
    muhtemelen bist için gerekli çalışmalar bitmediğinden sadece yurtdışı borsalar için ekranlara ulaştım.
    programına baktığımda şimdilik çok fazla özellik yok ama hisse takibi, temel veri izleme tarafında tatminkar deneyime ulaşmışlar. para çekmede de wise entegrasyonu yapmışlar ki bence swifte göre çok mantıklı bir alternatif olmuş ufak tutarlara rahatça kullanılır.
    ben para atıp işlem yapmadım, muhtemelen de abd borsaları için yapmayacağım.
    sebebi de bizim vergi sistemimiz sebebiyle buradan elde edilecek gelirlerin yıllık olarak beyana tabi olarak ödenmesi gerekiyor. 3-5 bin dolar için bu topa girmeyeceğimden şimdilik hesabı nadasa bıraktım. belki ileride bist için açılınca kullanırım.
  • vizyoner gelmişti ilk başta. yok bekleme sırası, kapalı/sınırlı katılımcı gibi faktörler olumlu şeyler gibi geldi ama içleri boş bu adımların. eğer sırayı bitirmek istiyorsanız ve kayıt sürecini hızlıca başlatmak istiyorsanız referans linkiniz üzerinden smurf email hesapları ile tık tık sırayı öne atlayabilirsiniz. sadece email sorduğu için çok kolayca manipüle edilebiliyor. şahsen 1 saat içinde 10 kadar arkadaşımı darlayıp sadece email ile üye olmalarını sağladım ve sıram geldi, kayıt oldum.

sözleşmeyi gönderdikleri agt firmasının vasatlığı başta olmak üzere neredeyse 1 aydır 2 kağıt parçasını teslim edememeleri sebebiyle soğudum. bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim demişler. yok pandemi, kısıtlamalar zart zurt diyorlar, geçiniz efendim. trendyol, hepsiburada gibi sitelerden aldığın şeyler pat diye geliyor. kaliteli kargo firması ile çalışın madem.
    diğer yandan bu sözleşme sıkıntısını biliyor olacaklar ki sözleşme işini kaldırıp videolu filan bir şeyler belirtmişler. zaten sözleşmem kargolandığı için detayına bakmadım.

denizbanktan yatırım almışlar. 500.000usd sigorta varmış (amerikan borsası hisseleri için) takasbank ile ortaklaşa çalışıyorlarmış. sitelerinde bu bilgilerin hepsi var. vitrin güzel gözüküyor.

ancak sözleşmede (şöyle bir göz attım) dikkat edilmesini önerdiğim bazı maddeler var.
    (genel çerçeve ve hesap açılış sözleşmesi)
    10.16.
    25.6.

bakalım. sözleşme gelsin imzalayacağım. herhangi bir bağlayıcılığı ve aktif yükümlülüğü yok. daha çok midas'ı korumak için yazılmış. (haliyle).
    yine de amerikan borsasında kolay işlem yapılabilme vaadi cazip. bağlantılı oldukları kurumlar ve spk kaydı nispeten güven veriyor. bakalım pratikte neler olacak.
    -komisyon yok parayı nasıl kazanacaklar diye soranlar olmuş. 10.000tl üstü varlıkları değerlendirebiliyorlar günlük olarak. ayrıca komisyon yok değil ama tam var da değil. orasını tam algılayamadım bilen yeşillendirir. sanırım aracı kurumlara para git gel yaparken komisyon alıyorlar.

uygulamaya girdikten ve biraz kullanıp işlem açtıktan sonra edit gelir. (girebilirsek tabi)
  • an itibariyle giriş yaptım. sıra gelince evrakları yükledim 1 2 saate onaylandı ertesi gün sözleşme geldi. o da 1 2 saate onaylandı. henüz para yüklemedim güvenilir mi emin olamadım ama aylık minik minik atıp uzun vadeli bireysel emeklilik gibi kullanmayı planlıyorum. bu süre içinde sistemde oturur
hesabın var mı? giriş yap