• olmuş şarkıdır.
    metallica'dan metallica şarkısı istiyorduk ve bunu aldık. bence yavaşça dağılabiliriz artık.
  • artık bu tarz müzik sevmediğim için mi, yoksa gerçekten kötü olduğu için mi beğenmedim bilemediğim şarkı. evet, kabaca eski albümlerine yakın bir kalitede ama aynı hissi vermiyor sanki, anlamadım.
  • fena olmayan şarkı. death magnetic sevdiğim ve zamanında deli gibi dinlediğim bir albümdü. 8 sene olmuş bu arada hey gidi be lisede öss'ye hazırlanıyorduk o zamanlar. neyse, ilk şarkıyı 3 kere dinleyip kenara atmıştım ama bu dinletiyor kendini, albüm de buna yakın kalitede olursa yine death magnetic tadı yakalarız. keza sound olarak benziyor, ki zaten metallica 2008'den beri benzer çizgiyi 3 aşağı 5 yukarı devam ettiriyor. sadece kirk bu 2 şarkıda sololarda çok kolaya kaçmış gibi geldi bana, genelde wah'a abanmış. şarkının temposuyla gidiyor gibi ama diğer şarkılarda umarım besteciliğin daha ön plana çıktığı sololar duyarız.

...and justice for all, ride the lightning gibi albümlerle aynı cümlede kullananlar olmuş, onlara çabuk gaza gelmemelerini ve hayattan beklentilerini düşürmelerini öneririm. bak ben bırak aynı cümlede kullanmayı, ayrı paragraf açtım. o dönemler geçti maalesef, yapılmıyor artık öyle albümler.
  • sabahtan beri tarafımdan bir şarkıyı bokunu çıkarana kadar dinlemek eyleminin nesnesi olan şarkı. hala sıkılmadım, sıkılmaya yaklaşmadım bile. hardwired da fena değildi ama bunun gibi ilk dinleyişte kendini sevdiren bir şarkı değildi. moth into flame ise bambaşka olmuş. helal ulan! babalar yapmış.

ayrıca bu çok güzel konser şarkısı olur. düşünsenize, papa het

blacked out
    pop queen, amphetamine
    the screams crashed into silence

girişini kendi yaptıktan sonra her verse başlangıcını (tapped out, decadence, infamy) mikrofonu binlerce kişiye çevirip seyirciye söyletecek. aman aman... hayal etmesi bile tüyleri diken diken ediyor.
  • adamlarin kicindaki killar ikinci kadayifa donuyor, ergenler gelmi$ "olmu$, olmami$" diyor. kurt kocayinca bizim topraklarda boyle oluyor...
  • davul tonları güzel mikslenmiş, ikili gitar riffleri gayet hoş, wah pedalı esirgenmemiş yerinde bir solo.

olmuş lan.

metallica'nın yeni single şarkısı.
  • adamlar bu yaşlarında hızlı ve tempolu, sololu enerjik şarkıyı koymuş, james'in sesi adeta gençleşmiş, yepyeni bir albümle gümbür gümbür geliyorlar. hayır metallica'dan daha ne bekliyorsunuz anlamadım ki...
  • olm bahsini geçtiğiniz adamlar 50 küsür yaşında. bundan iyisi amda kayısı.

süper riffleri, on numara nakaratı olan yeni metallica şarkısı.
  • james in sesinden ve gitar tonlarindan dolayı death magnetic esintileri var yalnız magnetic daha ağır bir albümdü. parça içlerindeki riff degisimlerine çok eleştiri gelmişti ama hoşuma gidiyor metallica'dan riff dinlemek.

parçada uzun süre tek başına riff duymuyoruz. seri ilerleyen bir parça, aradaki ufak kesintiler yerinde ve hoş. lars güzel iş çıkarmış, kafa utulemeden de ben burdayım demiş. rob un bası arkadan gayet güzel yürüyor seviyorum bu adamı. klipte giyim olarak da sivrilmemeyi seçmiş güzel olmuş. kirk kendi tarzında pedaliyla parçada siritmayan güzel bir solo atmış ve metallica, metallica gibi iş yapmış. ortaya da dinlemesi hoş bir şarkı çıkmış.

bu parça self destruct'tan sonra daha melodik ama yine de sert diyebileceğimiz türde. 4. parca olmasina rağmen pek 4 numara degil gibi, yeri mi degisti acep? babalar tekrara düşmeyecek ve death magnetic'ten farklı bir albüm olacak gibi. st anger hariç tüm albümleri daimi dinleyen biriyim. bu albümden de beklentim var. kaliteli bir albümün sinyalleri bunlar. 8 yıl oldu be. ey kasım, gel artık!
hesabın var mı? giriş yap