• kemal kılıçdaroğlu'nun işsizlik karşısında sunduğu öneridir. ülkenin ana muhalefet partisinin, ülkenin en büyük sorunlarından biri hakkında sunduğu öneri bu kadar işte. alternatifimiz bu maalesef. 2021 yılında muhtarın varlığını sorgulaması gerekirken, getirdiği öneriye bak. sonra da oy vermiyor diye insanları suçluyorlar.

tam açıklama:
    --- spoiler ---
    "neden bir yardımcınız yok, milletvekillerinin 3 tane danışmanı var. belediye başkanlarımızın özel kalem müdürleri ve altta çalışan bir kadrosu var. muhtarlar için bari yanına bir kişi verin. 10 milyon işsizimiz var. her muhtarlığa bir kişi, özel kalem müdürü olarak atanırsa mesele biter"

"siz kazanamadığınız zaman, başka biri muhtar olduğu zaman muhtarlıktaki düşüncenin ve bürokrasinin sürdürülmesi açısından böyle bir kişiye ihtiyaç var. oradaki kişi, yeni muhtar seçilip geldiği zaman eski muhtar zamanında şu dosyalar, şu sorunlar vardı diye anlatacak. bu söylediklerim hayal değil, olması gereken"
    --- spoiler ---

kaynak: https://sol.org.tr/…si-verilirse-mesele-biter-27829
    kaynak2: https://www.cumhuriyet.com.tr/…muhtarin-yok-1820137
    kaynak3: https://tr.sputniknews.com/…-bir-ozel-kalem-muduru/
    kaynak4: https://www.sozcu.com.tr/…stemeye-gelmedim-6309700/

ekleme: haber kaynağını beğenmeyenler olmuş. yeni haber kaynakları eklendi.
  • her mahalleden en fazla 1 genç iş bulabileceği için, ülkede on milyon mahalle ve dolayısıyla on milyon muhtar olmadığı için...
    ulan açıklama getiremedim.
  • dunyada belki 4000 muhalafet lideri var. bizdeki sansa bak
  • 10 milyon işsizliğe 50 bin muhtarın olduğu yerde çözüm aramak :)
    yine akrabalar gelmeyecek mi diye sormak istediğim durum.
  • aktroll ilan edilmek pahasına yazmak zorundayım; akp iktidardan inse dahi sayın kılıçdaroğlu yüzünden bir sonraki seçimde rekorla tekrar başa geçeceğine dair derin endişelerim var.

hala ve hala ana muhalefet liderinin çok başarılı işler yaptığını savunan insanlar sayesinde olacak tüm bunlar.

kendisi işi ehline verip hiçbir karara karışmazsa ancak o zaman bu dediğimi yutarım ki keşke öyle olsa da ben dediklerimi yutsam.

edit: ülkede 3-5 kişinin anladığı ironi mi olur? gerçekten ironiyse dahi bu kadar yanlış anlaşılmaya müsait bir açıklamayla, kötü bir ironi -kötü bir açıklama yaptığı gerçeğini değiştirmez.
    ayrıca ironi olduğunu hiç sanmam.

maalesef editi: 2015 den beri bu sözlükteyim. nickaltım bugüne kadar hep saf temiz bir nickaltı olarak kaldı fakat bugün bu yazdığım yüzünden birisi tarafından aktroll ilan edildim. daha bir yıl önce sözlükte yazar olmuş, fakat beni maaşlı troll olmakla suçlayabiliyor. hem de sadece yukarıda yazdığım şey yüzünden. işte ne yazık ki bu işler böyle.
  • yarın öbür gün akp tarafından gerçekleştirilmesi büyük ihtimal öneri.
    kahve köşelerinde yatan gece kartallarına çok mu ihtiyaç vardı da işe aldılar?
    lan o kadar malsınız ki akıllanmıyorsunuz.
    adam asgari ücret, taşerona kadro gibi önerdiği ne varsa güldünüz neredeyse hepsini akp gerçekleştirdi.
    önemli olan kamuoyunda beklenti oluşturmaktır.
  • bu genclere en azindan 6-7 ay pratik bir sekilde ingilizce, almanca, ispanyolca gibi bir dil ogretin kendi yollarini bulsunlar. bu turkce ile yurt disina is yapilamiyor. 10 milyon kisi varsa 100 bin tanesi is cevirecek duzeyde ogrense muthis kar.

bunlara ise yaramayacaklari, yetenek gelistirmeyecekleri yeni isler teklif etmek daha sacma.
  • "yeni muhtar seçilip geldiği zaman eski muhtar zamanında şu dosyalar, şu sorunlar vardı diye anlatacak"

ironi yapıp laf koydu sandım ama baya ciddi öneri yapılmış yukarıdaki açıklamada tüy dikmiş.

resmen iş yapma modelini açık etmiş.

yeni muhtarlar herkesin çok iyi bildiği gibi wakanda merkezli atama ile yetkilendirilip göreve başladıkları için mahalle sorun ve çözümlerine aşina değillerdir.
  • muhtarın varlığını sorgulamamız gerekirken geldiğimiz noktaya bak. bizim siyasetçilerdeki muhtar sevgisini anlamadım gitti.
  • bir chp seçmeni olarak söyliyim, daha gerizekalı bir fikir zor bulunur. ya da bence her mahalleye 2 veya 3 muhtar seçsinler. özel kalem müdürüyle falan uğraşmaya gerek yok hiç.
hesabın var mı? giriş yap