• eski şişli belediye başkanı olarak emlak zengini bir şahıs. belediye başkanı maaşıyla bu kadar nasıl oluyor merak ediyorum. yargı güçleri incelemeli bu durumu.
  • (bkz: keten inşaat)
  • bundan bi 10 sene kadar önce türkiye değişim hareketi adı altında bir siyasi oluşuma gitmişti. bu oluşum tek tabi ki sosyal demokrat tabanlıydı. kendisi deniz baykaldan hiç hoşlaşmazdı.
    türkiye değişim hareketi belli başlı yerlerde baykalın chp sinden adamları kendi oluşumuna dahil etmişti.
    sarıgül teşkilatlanma yolunda iyi girişimlerde bulunmuşken şak kardeşim baykal ın bir kaseti çıktı ve yerine kılıçdaroğlu geçti. ve bu mustafa sarıgül denilen arkadaş ne yaptı.tırnak içinde yazıyorum.
    "chp'deki değişime şans vermek adına partiyi kurmaktan vazgeçtiklerini açıkladı."

bu siyasi manevranın altında ne vardı bizim gibi sıradan insanların bilmesi zor ama kılıçdaroğlu gibi birinin chp yi değiştireceğini söylemine inanması ve partiyi kurmaktan vazgeçmesi kendi siyasi yaşamı açısından olumsuz bir kırılma oldu.

ve bugün gelinen noktada şişli bile onun değil.
  • üstteki yazarın yorumuna aynen katılıyorum. millet duvarlara çare sarıgül yazarken derdim bir herifin bu kadar mı dolandırıcı kayınço, peşin satan ipne tipi olur arkadaş? tam bir pişkin, yalancı, sahtekar gülüşü var. herkesin pisliği yüzüne yansımaz elbet ama bu herif için hep chp'nin melih gökçek'i olur diye düşünmüşümdür seçilseydi, hala da aynı fikirdeyim. kanıtlayamam ama o kadar eminim ki bu içgüdümden...
  • hayattaki en büyük pişmanlığı ibb başkan adayı olmasıdır. gül gibi şişli belediye başkanlığını bıraktı. iyi gaza getirdiler malı. adamı iyi çözmüşler bu beladan ancak böyle kurtuluruz demişler. sonra hayri inönüyü tartaklamalar vs zorla almak istesede alamamıştır şişliyi.
  • osman-melih gökçek ikilisi ile emir-mustafa sarıgül ikilisi aynıdır. bu ikililerin ömürleri boyu siyaset dışı olmaları/kalmaları bu ülkenin yararınadır.
  • birileri hayri inönü yolsuzluğa karşı durdu, milletin malını çaldırmadı falan demiş de 27 milyonu alıp kaçan hasnun bayramın peşine düşmemesi ve özel kalemi uğur gazi yorgun isimli şahsın şoförlükten özel kalem mevkisine gelişini ve 5000 tl civarı maaşla milyonlarca liralık evleri nasıl aldığını(aileden zengin değil, teneke mahallesinde durumu kötü olan bir ailenin çocuğu), işe kaç kişiyi yerleştirdiğini, bunlardan ne talepleri olduğunu falan bir araştırsın derim. sarıgül döneminin 2 katından fazlaya çıktı hayri beyin döneminde çalışan kişi sayısı. üstelik şişli küçülmüştü ve sarıgül'ün yaptığı hizmetin çok daha azı yapılıyordu. şimdi o alınanlar yüzünden belediye çalışanlarının maaşı sürekli aksıyor.

sarıgül'ü hırsız, dolandırıcı falan diye eleştiren kişinin yolsuzluk karşıtı ve dürüstlük timsali olarak hayri inönüyü göstermemesi gerek. yukarıdakilerden habersiz olduğunu sanmıyorum kendisinin.
  • yeni parti kuracağı iddia edilen siyasetçi.
  • hürriyet son dakika olarak geçti..

hayırlı olur ne desem şimdi..
  • doğu perinçek 2023 kreasyonu hayırlı olsun
hesabın var mı? giriş yap