• onur gökçek'in mockumentary tarzına sahip dizisi. bol küfürlü, avam, siki taşağına denk bir yapım. bunu eleştiri olarak söylemiyorum bu arada. gayet samimi ve komik olmuş. umarım kalitesini artırarak devam eder.

şu ana kadar yayınlanan bölümler:
    1. bölüm - hayatımız sokak
    2. bölüm - sokağın kalbi
    3. ve 4. bölüm - aksiyon
    5. bölüm - mahalle/sokak/kız isteme
  • düşük bütçe olarak baktığımızda güzel bir iş. oyunculuklar güzel. 2-3 bölüm dışında hikayeler bana hitap etmedi ama kendini izlettiriyor. ilk sezonu belli bir standarta yakındı. çekim kalitesi, kurgu ve color grading olarak. ama ikinci sezon gerçekten youtube videosu gibi. hem çekim kötüleşmiş hem de kameradan çıkan görüntü direkt yayınlanmış sanki. color grading yok, letterbox bile yok. bu da izleme seyrini düşürüyor bence. umarım birinci sezonun kalitesini yakalayıp daha da üzerine koyarlar.
  • ilk sezon gayet iyiydi. ama ikinci sezon baya vasat başladı. oyunculuklar güzel ama kurgu eksikliği var, mahalle ortamında spontane gelişen komik olaylar olur ilk sezon böyleydi ama ikinci sezon ilk bölümden daha nazara gelmişsiniz.
  • bu bütçeye göre çok keyifli bir iş olmuş. gibi ye benzetenler olmuş bence farklı. sokak rolüne çok iyi adapte olmuş ekip. hep aynı karakterler olması biraz sıktı. ado biraz tad kaçırdı tatile turneye filan çıkmalıydı ado. yeni karakterler daha absürd olaylarla bu çizgide devam etmeli. favori karakterim serkan ( taklacı seko ), ahmet karakteri de efsane.
  • aynı zamanda osmanlı döneminin trabzonlu zengin ailelerinden birisidir nemlizadeler.
  • aşırı derecede başarı dizi,

son dönemde dijital e çok başarılı işler veriliyor.
    onur bey bir noktada tıkanmazsa eğer bölümleri 40 dakikaya çekmesi çok daha iyi olur.

ek olarak youtube den paralı mecraya geçmesini desteklemekteyim. keza bu işin karşılığını alırlarsa eğer bize daha çok şey sunarlar.

ek2: doğan keser'i aşırı başarılı buldum. mahalle kültüründen geldiği için fazla zorlanmadan oynuyor.
  • gayet güzel, izlenir. bi dünya para verdiğim onca platform yerine youtube’dan bunu izliyor olmak insana neden iptal etmiyorum abonelikleri diye sorgulatıyor.

tamamını izledim (s03e03) artık senaryo sıkıntısı çekildiği bariz belli. senaryo için profesyonel bir destek alınırsa ekip içine güzelleşerek devam eder. yoksa çok uzatmadan tadında bırakmaları geçmişte iyi bir iş yapmışlardı dedirtir.
  • ahmetim girme bu toplaraa hhhh bak ahmetim girme ahmet bak bak bak şakkkk ahmetim hhhh
  • hakkı yenmiş, resmen underrated kalmış şahane komedi.

fantezi kurbanı esnaf ali rıza apayrı bir zirve. oynayan da çok içten oynamış.

edit: (bkz: ali rıza tanyeli)
  • düşük bütçe ve kısıtlı imkanlar doğrultusunda, beklenti oluşturmadan gayet başarılı ve eğlenceli dizi.
    --- spoiler ---
    o kadar düşük bütçe ki 2. sezon 4. bölümün başında bira şişesinden su dökülüyor, muhtemelen birayı içip su doldurup sahneyi öyle çektiler ve üzerine hiç düşünmediler, çok iyi. görsel

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap