• şimdi fox'ta orta sayfa'da denk geldim. uzun zamandır görmüyordum. değişmiş, boncuk gözlü şirin gitmiş, aslan adama benzeyen kahve rengi gözlü biri gelmiş yerine sanki. noooldu sana ablacım?
  • orta sayfa programindan once arkadaslarina "yaauww. beyler ne dicem. biz bole oturuyoruz tamam guzel de hepimiz ayni seyleri soyluyoruz. nov hav falan okey de bizim reytingler yakinda patlar ben soliym. ben biraz muhalif bisiler soliym beni idare edin. olur dimi. eywallah" dedigi rivayet edilen gasteci 101.
  • sermaye ayakçısı dediğimizde tepki alıyoruz bu ajan provokatör kadın yüzünden de, şimdi de 5'li çeteyi savunmuş. neymiş know howları varmış, birden atıp silemezmişsin. niye? tiksindirici borç mevzusu var tabii. fonlandığı ülkeler tasasını taşıyor ekrana aslında.
  • bence de büyük bir know-how ben bilmiyorum mesela bu know-how ı nasıl olur yazalım:

* 10 liralık işi devletten 30 dolara al
    * 30 doları devlet bankasından kredi al
    * ihalede garantili geçiş maddesini dolar üzerinden yazdır
    * 30 dolara aldığın işi 30 tl ye taşere et
    * taşeron zinciri birbirini kovalasın ve en alttaki 6. taşeron işi 10 tl ye yapsın
    * alt taşeronların parasını öderken olabildiğince geç öde
    * alt taşeron işçi paralarını ödemesin
    * günün sonunda vergi affı al bir kuruş vergi ödeme
    * 20 yıl tıkır tıkır paranı al geçiş garantisinden
    * mümkünse çektiğin krediyi de ödeme

zor iş bence bu süreç büyük know-how sadece cem küçük falan savunamaz bu süreci nevşin mengü gibilere de savundurmak lazım.
  • ekşicilerin bir övdüğü bir yerdiği, bir gün göklere çıkarıp, ertesi gün linç ettikleri gazeteci.
  • şimdi de 5'li talan çetesinin akp sonrası dönemde korunması gerektiğini söylemiş. buna sebep olarak da bu firmaların tecrübeli olmasını (çöken yollar, su altında kalan köprüler) ve çok ciddi sayıda personeli (taşeron firmalar) olmasını göstermiş.

nevşin'ciğim onların know how'ları yok; ucuza kapattıkları arsaları ve ucuz olsun diye iş bilmez taşeronlara yaptırdıkları mühendislik faciası yapıları var. yıllarca bunlara akıtılan para ile 50 tane eli yüzü düzgün inşaat şirketi yaratılabilirdi.

ya ciddi akıl tutulması yaşıyor, ya da foncuları tiksindirici borç korkusu sardı. bu tip skandal çıkışlarına başka anlam veremiyorum çünkü.

t: gazeteci.
  • https://twitter.com/…?t=3mfyihkyu8z9-pboiaaxbw&s=19

çiğdem toker'in 14 ile 28. saniyeler arası içinden geçirdiği düşüncelere katılıyorum :)
  • ben popülizm yapmıyorum demek için saçmalayan gazeteci. ipin ucunu kaçırmamak lazım.
  • gazeteci olmaktan çıkıp yandaş olmaya doğru yelken açan kadın
hesabın var mı? giriş yap