• “the only thing worse than being talked about is not being talked about.” sözünün sahibi yazar şahsiyet. sadece şu lafından dolayı bile kendisine oldukça saygı duyarım. böyle bir lafı edebilmek her zekaya nasip olmaz.
  • “when i was young, i thought that money was the most important thing in life; now that i am old, i know it is”* buyurmuştur.

*gençken paranın en önemli şey olduğunu düşünürdüm; artık yaşlandım, öyle olduğunu biliyorum.
  • o öpücüklerle dolu mezarı türkiye'de olmadığı için çok şanslıdır.
  • "evlilik, hayalgücünün zekaya karşı zaferidir. ikinci evlilik ise umudun, tecrübeye karşı zaferidir." sözünün sahibi. fazla lafa hacet yok.
  • sıkıcı ve absürd tespitleriyle meşhur olan vasat yazar. dorian gray isimli son derece düz bir karakteri ergen ikonu haline getirmesi marketing konusunda başarılı olduğunu gösteriyor.
  • irlandalı yazar, şair, oyuncu. "nereden aldığın değil, nereye taşıdığın önemlidir." tespitinin arkasına yaptığım bütün hırsızlıkları gizleyebilirim. bugün, doğum gününde, google bir logo yapmasa da, ben onu yine saygıyla anıyorum..
  • irlanda'nın dünyaya kazandırdığı güzel insanlardan biriydi. 157. doğum günü kutlu olsun*
  • ilk okuduğumda beni allak bullak eden bir yazar.kendisine hayranım.yazdıkları beni benden almıştır.tüm kitaplarını okuyan biri olarak 2-3 kitabından sonra senaryolarını çözmekte zorlanmadım doğrusu.bir süre sonra onun mantığından düşünmeye başlıyor insan.ha ben kitapları arka arkaya okudum.aralıklarla okusam belki tahmin edemezdim.ama yine de okumaktan zevk aldım.
  • "ütopya içermeyen bir dünya haritasına göz ucuyla bakmaya değmez. çünkü o, insanlığın her zaman karaya çıktığı bir ülkeyi atlamıştır. ve insanlık buraya çıktığında, onlara bakar, daha iyi bir ülke görerek yelken açar. ilerleme, ütopyaların gerçekleşmesidir."
  • "dost önden bıçaklar."
hesabın var mı? giriş yap