• alkolden ehliyetine el konulmuş, ehliyetsizsin
    araç sürerken cep telefonu kullanıyorsun, canlı yayın yapıyorsun
    bir insana çarpıp öldürüyorsun
    durmayıp kaçıyorsun
    evine gidip yatıyorsun
    polis gelip seni evden alıyor
    ve
    adli kontrol şartıyla salıveriliyorsun
    bu nasıl adalet?
  • hayal ettim otoyolda gidiyorum ve birden yolda beliriyor olan şey o çünkü. korku filmi gibi yemin ediyorum. ayrıca kızda hata yok diyenler trafik kurallarından birhaber otoyollara yayaların girmesi yasak.
    edit: yeter evet orası otoyol değil ancak uçan yol gibi bir viyadükte önüme yaya çıkmasını ben de beklemem. çarpıp kaçan kahpeyi de savunmuyorum başıma gelmesinden korktuğum bir durum yaşanmış yorumda mı yapmayalım?
  • alkollu sürmeyeyim diye ertesi gün arabayı almaya ebesinin nikahına tıpış tıpış gitmişliğim çoktur. alkollu araç kullananlara çok güzel küfürler ederim.
    ancak buradaki kazayı alkolsüz biri de yapabilirdi vefat eden kişi kazaya davetiye çıkarmış hem kendi hem trafiktekilerin canını tehlikeye atmış. sevenlerine sabırlar dilerim.
  • kazanın gerçekleştiği yerin 100 metre ilerisinde kameralar var. vaka intihara benziyor.
    kazayı yapan bu yüzden salıverilmiştir büyük ihtimal. otobanın ortasında ezilen kişi nolursa olsun %100 kusurludur. geçit yok diye otobandan yürüdüm diyemez kimse.
  • canlı yapmasının kazayla alakası olduğunu sananlar var. arkadaşlar videoyu izleyip de telefonun sabit bir tutucuyla durduğunu anlayamıyorsanız geçmiş olsun...

ayrıca sürücü önceden alkollü kullanıp da ehliyetini kaptırmış, yani kaza anında alkollü müydü değil miydi bilmiyoruz, yüksek ihtimal öyleydi ama olmayabilir de.

sürücünün oradaki kusurları kaza sonrası durmaması ve ehliyetsiz araç kullanması.

kızın ise eğer ki intihar etmek amaçlı oraya gitmediyse pek çok hatası var. otoyoldan veyahut demir bariyerlerle ayrılmış bir bulvardan karşıya geçemezsiniz. ayrıca gece olmasından dolayı ekstra hızlı davranması gerekirken yolun ortasında beklemiş, bu da bana intihar amaçlı olduğunu düşündürtüyor.
  • otoyolun ortasında kim varsa ölümle aşık atıyordur. satıcısı dilencisi eksik olmuyor bu memlekette. lan otoyolun ortasında dilenci mi olur, kağıt helva satan ne arıyor orada? 100-200 metre ötede de trafik polisi millete emniyet şeridi ihlalinden ceza kesmek için duruyor. yav resmen tımarhane. kız intihar etmeye çalışıyor ya da birileri tarafından buna zorlanmış orasını bilemem ama %100 kusurlu. gece karanlığında çoğu sürücü o çocuğu göremez. sürücü zaten ayrı bir dünya, diğer yazarlar saydırmış, tekrarlamanın manası yok.

edit: bazı yazarlar uyardı, otoyol değil, şehir içi 50km/s hız sınırlı bir yol diye. doğrudur, yolu bilmiyorum. ama bu bir insanın o yolun ortasında olmaması gerektiğini değiştirmiyor bana kalırsa. istanbul'da eminönü, aksaray, beşiktaş, kadıköy taraflarında da geniş ve hız sınırı düşük şehir içi yollar dilenci kaynıyor. buna kimin yetkisi varsa bir çözüm bulunması gerekiyor. yolun ortasında insan ne arıyor arkadaş? çarpıp kaçanı savunduğum ettiğim yok ama yolun ortasındaki insanı da savunmayın lütfen. ben sürüş yeteneklerime güvensem de araca ve gece karanlığına güvenmiyorum. kaçabilir miydim diye düşünüyorum ama emin olamıyorum. yok yere başımız belaya girebilir bu yüzden.
  • evet bu kazayı alkolsüz biri de yapabilirdi, ama çarptıktan sonra basıp gitmezdi.

normal insanlar, kenara çekip, ambulans çağırırdı mesela.

çok korkan, arabayı bırakıp kaçardı mesela.

bu arkadaş gayet bilinçli bir şekilde, ehliyetsiz, canlı yayın yapa yapa (muhtemelen yine alkollü olarak ayılmak için) evine gitmiş, arabanın sağ ön taraf yok, ama kız hatalı.

bi siktirin gidin allahınızı seviyorsanız.
  • soforu canli yayin yaparken carpan arabadir. bu arabada canli yayin terorune ben bastan beri sinirliyim. kimse sizin araba surme ambiyansli sikik muhabbetlerinizi merak etmiyor. bu gerizekali moda nereden cikti bilmiyorum ama bu ornekteki gibi insanlarin canini tehlikeye atiyor.
  • o yoldan araba ile çok geçtim. gördüğünüz gibi iki tarafı bariyerle kapalı yol. karşıdan karşıya geçmeye çalışmak intihar gibi bir şey. ama yola paralel yürümek için yer vardı yanlış hatırlamıyorsam.

adam da az değil. lan kediye köpeğe çarpınca bile durup bakarsın, insana çarpmışsın in de bir bak yaşıyor mu diye.
  • rahmetli genç kız normal şartlarda kesin hatalı ama bu olayda sürücü sağolsun normal şart bırakmıyor. ehliyetine el konulmuş yüksek ihtimal alkol etkisinde birinin o anda direksiyonda olmaması gerekiyor. dolayısıyla hiç kimseye çarpmasa bile bu tarz insanların polis çevirmesinde yakalandıklarında bile cana kast ile cezalandırılmaları gerekiyor. bir oyundan alıntı çok güzel bir laf vardı:
    "eğer bir suçun cezası para cezası ise, o zaman kanunlar sadece alt sınıf için geçerlidir."
hesabın var mı? giriş yap