• öyle ya da böyle. kafası son derece rahat. ne istediğini biliyor. oldukça kararlı. ikinci uyarısını sadece "kaptaaaaağğn" şeklinde yapabiliyor. ziyadesiyle net. bence öyle aval aval bakacağınıza yol verin geçsin. şahsen ürktüm çünkü.
  • "kaptan ağır ol gelen var" diyen dayının oğludur.
  • arkalardan bir yerlerden sesini yükseltip ''kaptan içerisi çok sıcak, kaloriferleri kapatır mısın?'' diyebilen yiğidin köyündendir.
  • kapının açılması için söylenmesi gereken sihirli sözleri söylemekten çekinmeyen yiğittir. belki de yiğit değildir. yiğitlik kavramını daraltmayalım değil mi? herneyse. yakın bi zaman önce beşiktaş-topkapı otobüsüyle yolculuk yapmaktaydım. otobüse tinerci görünümlü meczup biri bindi. otobüsün ortasına doğru ilerledi. bikaç dakika sonra sebebini kimsenin anlamadığı bi şekilde inmek istedi. inmek istedi de inmek istediğini de kimse anlamadı tabii. hafifçe yalpalayarak sağa sola çarpmaya başladı. birkaç kişi şoföre ''kapıyı açın da adam insin'' tarzında şeyler söyledi. sanırım adamdan çekindiklerinden olacak ki sesler pek yüksek değildi. adam da bu sırada kapıya yaslanmış, belki de yere çökmüştü. tam hatırlamıyoum. baktım kaptanın duyacağı yok dur dedim bi de ben sesleneyim. alkolün verdiği etkiden olacak ki ağzımdan şu cümle çıkıverdi: ''kaptan orta kapıyı açar mısın adam allah'ını kaybetti!'' nasıl bağırdıysam artık herkes dönüp bana baktı, kaptan da kapıyı açtı tabii. işte o an dedim kendi kendime ''otobüste orta kapı diye bağırabilmek yiğitlik ister yeğen.''
  • "kaptan ağır ol da dökülelim" diyeni bildiğim için bana pek de babayiğit gelmemiştir.
  • benim bu. hep orta kapi acilmasin da kapta orta kapioooooeee diye bagirayim diye zaman kolladim. ama sadece orta kapi cunku ilk kapiiioooeee diye kafiyeli bagirilmiyo en iyisi orta kapi. neyse bir gun orta kapi acilmadi inecegim durakta. lan nasil icim kipir kipir bagiricam kaptan orta kapi diye. var gucumle bagirdim dedim orta kapiiiioooooooaaaaooo diye. herkes bana bakti tabi bende de hakli bir gurur. bekliyorum dugmeye basip kapiyi acmasini. acmadi göt. o anda kardesim arka kapiya hizl yonelip indi. lan diyip ben de arka kapiya kostum ama yeterince hizli degildim kapi kapandi. arka tarafta alay konusu oldum ezikleyen bakislar gordum hatta bir kiz suratima bakip guldu. bu utancla bir durak daha gidemezdim. o an orta kapi acildi. lan dedim ya oraya giderken de kapanirsa kapi ? tum cesaretimi toplayip kostum atladim indim kapidan eve geldigimde hala kosuyodum. cok utandim cok bir daha orta kapi diye bagirani siksinler. acilmazsa obur durakta inerim.
  • sesi çatallaşmayan insandır, cengaverdir bu
  • ne bir ses çatallaşması ne de tereddüt, hayatta yapılması gereken 100 şey arasındaki 56.maddeyi yerine getirmeyi gayet başarılı bir şekilde uygulayabilen baba yiğittir kendisi.
  • bir keresinde bornova'dan 130'a atlayıp çınarlıda inecektim o zamanlar izban yoktu ağaçlı yol çınarlıdan anadolu caddesine bağlıydı. otobüse biner binmez orta kapıdaki direği parselleyip diğer direği tutan kızları göz hapsine almıştım. derken çınarlıya geldik kızcağız gitmiş butonun olduğu demiri değil kapının bağlı olduğu direği tutmuş. kapının açılmasıyla eli kapıyla direk arasına sıkıştı tabi. gayet soğukkanlı bir şekilde şöföre bağırdım ' orta kapıyı kapat' kız elini çıkardıktan sonra tekrar bağırdım 'şimdi aç' indim otobüsten bir sigara yaktım sanki dünyaya çarpacak meteoru durdurdum. öyle mest olmuştum, kendime hayran olmuştum. ergenlik işte testesteron fışkırıyor.
  • körüklü otobüsün en arka kapısını açtırmak istemesi halinde performansı merak edilendir. orda cesaret bir tarafa, insanüstü bir çaba gerekiyor çünkü.
hesabın var mı? giriş yap