125 entry daha
  • haftanın bu gününde erken uyanmakta gösterdiğim istikrarı diğer günlere taşıyabilsem iş hayatında bir kariyerim olurdu benim. sokayım böyle biyolojik saate.
  • bizimkiler dizisinin müziği fonda: ütü kokusu, uyuklayan baba, gömlek ütüleyen anne, ödev yapan çocuk...
  • bu pazar olmasa öbür pazar mutlaka formula 1 vardir.
  • pek çok kişi için bir zamanlarki anlamı "baba ile kahvaltı" idi. şimdiki anlamı "kendi yalnızlığında geber"
  • tatil günü olmasına karşın benim nazarımda günlerin en sıkıcısı. hep bir kasvet, hep bir iç sıkıntısı... çocukluğumdan beri hiç değişmeyen duyguları yaşatan gün.
  • güneş vardır hava güzeldir bir şeyler yapmak istersin işin gücün yoktur ama bir şeyler yapmak istediğin kişiyi bulamazsın işte o zaman bir başına kalabalığa karışma çabalarının tavan yaptığı gündür.
  • bu saatlerinde uyanik oldugumun sayisi bir elin parmaklarini gecmeyen gun. uyanik oldugumun, gotune koydugumun gibi oldu. bir elin parmaklari da sevdigim bir olcu birimi degildir. iste bazen entrye oyle bir giris yaparsin ki konuya giremezsin boyle. pazar diyordum, utu kokusu demeyecegim sakin olun. bok demiycem dedim bile. pazar, bu saatte uyunmasi gereken gun. bence butun gunlerin bu saatinde uyunmali. geceyi seviyorum ben. onun uykuyla gecmesi haksizlik gibi. gerci gecenlerde dusundum, sabahin karganin bokunu yemedigi saatlerinde uyanik olmak da guzel aslinda, gunu daha cok degerlendiriyorsun diye. sonra gecti ama. hayatimi gune degil geceye yatirarak degerlendirmeye devam ediyorum. pazar gunlerini de sevmiyorum, ertesinden oturu.
  • nazım hikmet'in en güzel $iirlerinden biri:

bugün pazar
    bugün beni ilk defa güne$e çıkardılar
    ve ben ömrümde ilk defa gökyüzünün bu kadar benden uzak
    bu kadar mavi,
    bu kadar geni$ olduğuna $a$arak kımıldamadan durdum.
    sonra saygıyla toprağa oturdum.
    dayadım sırtımı duvara.
    bu anda ne dü$mek dalgalara,
    bu anda ne kavga ne hürriyet ne karım,
    toprak,güne$ ve ben...
    bahtiyarım ..
  • kesinlikle haftanın en iğrenç günü. pazar günü iyi hiçbir şey olmaz.
420 entry daha
hesabın var mı? giriş yap