• rüyamda uyuşturucu bulmak için eğitilmiş k-9 polis tavuğunun adıydı bu. çok oldu bu rüyayı göreli ama absürd ötesi olduğu için kafadan salladığım düşünülür gerekçesiyle bi türlü sözlüğe giremedim çok istediğim halde. sol frame'de peacocks başlığını görünce "bu bi işarettir lan" dedim... ya herro ya merro.

  rüyamda peacock, biçerdöğere takılıp öldüğü için polislerden biri cebinden bi cıgaralık çıkarıp "peacock öldü ama şovtaaym" deyivermiş, cıgaralığını yakarken, artık tavuk öldüğü için diğer bütün polisler de ceplerinden cıgaralıklar çıkarıp yakmışlardı. ben de bağırıyordum, "lan tavuk öldü ama siz polissiniz halaaaaa" diye...

  siz hiç kahkaha atarak uyandınız mı*
 • bir kelebek türüdür aynı zamanda.
  http://en.wikipedia.org/wiki/inachis_io

  türkçede "tavus kelebeği" olarak geçiyor.
 • cillian murphy ve ellen page'in basrollerinde oldugu bir michael lander filmi. susan sarandon, bill pullman da ayrica kadroda. film 2010'da gosterime girecek.

  oldukca karanlik bir atmosfere sahip bu dramanin fragmanini da dort gozle bekliyoruz.

  goruntuleri ve sanat yapimciligini fotograflarindan konusturan sitesi icin: http://www.peacockthemovie.com/…eacock/peacock.html

  edit: 2009 ~2010
 • gerilim bekleyenlerin fena halde yanılacağı; cillian murphy'nin döktürdüğü; gerisi boş film.
 • --- spoiler ---

  film sadece gizem. gerilim namina tek bir sey yok, bu manada bayik fakat cidden turlu sekillerde islenmis ve islenebilecek bir konuyu "enteresan" bir bicimde sunuyor seyirciye ve hem uzuyor, hem de sasirtiyor.

  bu arada , basrol oyuncusu cillian murphy'yi kadin kiliginda hem tip hem de rol itibariyle tanimak gercekten imkansiz, ellen page olgunlasmis, susan sarandon'in ise cok agirligi oldugunu soyleyemecegim filmde.

  film aslinda her ne kadar olabildigince yavas ilerleyip, cok fazla vurucu ve etkili diyalog barindirmasa da, sikici degil ve sonu itibariyle sasirtici. bu duraganlikta bir filmde coktan uyunabilirdi halbuki.

  --- spoiler ---

  kisacasi seyredilebilir ama "mutlaka" degil.
 • ingilizcede dişi (ve daha gösterişsiz) olanına peahen denen tavuskuşu hayvanının erkeğine verilen ad. dişisi ve erkeğiyle birlikte alayı kastedildiğinde peafowl denir.
 • çok nadir gözüken çoklu karakter sendromunun çok nadir gözüken bir türü olan çift cinsiyetliliğin işlendiği filmdir. sıkıcı ve bayık konusu altında inanılmaz bir oyunculuk barındırmaktadır. kadın kılığına giren adam rolündeki cillian murphy yardırmış da yardırmıştır. ayrıca cillian murphy'un kadın kılığına girdiği tek film bu film değildir. bir diğeri için ;

  (bkz: breakfast on pluto)
 • yeni bir katy perry şarkısı. peacock, cock, cock, cock diyip duruyor. cock dedi, verecek.
hesabın var mı? giriş yap