• özellikle son 4 bölümde yükselen gerilimini harika bir sezon finaliyle tamamlamıştır. dizide beni en çok etkileyen şey, bu kadar aksiyon, gerilim, entrikanın içinde john reese in çektiği büyük acıyı tam anlamıyla hissettirmesi olmuştur. dizinin drama yönünü bu sayede tam da olması gerektiği yoğunlukta bana hissettirdiler.
  • 'klasik bir polisiyedir' ön yargısıyla başladığım diziydi. ilk 1-2 bölüm bu fikrimi değiştirecek kadar da etkilememişti ama sonrası inanılmaz. jonathan nolan'ın etkisi sanırım, her bölümü muhteşem. etrafta çok sayıda iyi yapım var ama açık ara en iyisi olduğunu düşünüyorum. *

bölüm sonlarındaki soundtrack'lara değinmek istemiştim ama değinmişsiniz bile.
  • yirmi üç bölümlük paketlenmiş halde torrentini aradığım başarılı amerikan menşeli dizidir.

saolsunlar

invinoveritas
    bengrimm
    absolut disco

işık hızında linkleri yolladılar. seed kanalları açık her downloadları yıldırım gibi hızlı olsun...
  • ilk 6 bölümde bu yapımın peşini bırakan çok insan var ve haklılar. bilmedikleri ise dizinin 7. bölüm ile beraber coştuğu ve her seferinde üzerine koyarak devam ettiği. sezon finali de muazzamdı. izleyin izletin bu diziyi. sezonun kesinlikle en iyi yapımı.
  • ilk sezonunun tüm alt yazılarını paket olarak toplanmış halde olanını aradığım amerikan menşeli dizidir.

edit: amrascalafalas saolsun el etti. buldum. tekrar teşekkür ederim...
  • böyle bir dizi uzun zamandır gelmedi, çok izlenebilir dizi var ama lost ve prison break gibi bu kadar saranı uzun süre sonra ilk kez meydana çıktı. tebrikler
  • gözlüklü bir eleman ile eli silahlı ve jackie chan e taş çıkaran derecede iyi dövüşen bir yardımcısının olduğu bağımlılık yapan dizi. ama izlerken çokta mantık aramamanızda fayda var.
  • "içindeki sırrı keşfet."

24.05.2012.

finch, dürüst ancak gözden düşmüş istihbaratçıya böyle seslenir (ayrıca kendisine maddi manevi yardımlarda bulunur). neredeyse tüm dinlerde ve mistik versiyonlarında da bize böyle denmez mi. çünkü kendini tanıyan rabbini tanır. zaten, hepimiz dünya üstündeki kendimize ve etrafımıza ait sırları aydınlatmaya çalışmıyor muyuz. peki dürüstlüğün ölçütü ne: merak tecessüse dönüşmesin.
  • tek bir karakterde toplanacak özellikler fazlasıyla gerçek dışı olacağı için; aksak bir bilgisayar dahisi ile, sevdiği kadını kaybetmiş bir "rambo" dan müteşekkil yapı karakter sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır. olaylar açıklanırken bilinmezler artsa da; paralel olarak artan aksiyon ve ters köşelerle takipçi sayısını arttırmış; bekleneni fazlasıyla karşılayan bir bölümle sezonu sonlandırmıştır.

lost yıllarca arttırdığı bilinmezler ve cevapsız sorularıyla izleyenlerin bir kısmında hayal kırıklığı olan bir final yaşatsa da; aşktan zamanda yolculuğa, hayal ve düşünce dünyamıza onlarca güzellik ve ziyafeti sunarak gerçek hayatın zırhından kurtulmamızı sağlamış, cevapları bulmamıza yön göstermiştir.

şimdi makinenin çalışma prensipleri, olabilirliği üzerine mantıklı açıklamalar ve sağlam zemin bekleyenler, benzer hayal kırıklığını yaşayarak dizinin harika aksiyon ve mizahını, müziğini gözden kaçırabilirler.
  • --- spoiler gibi değil gibi ---

turing yılında, alan turing'e yaptığı göndermeyle mutlu eden dizi.

ayrıca adamlar elias dedikçe benim aklıma ze elias moedim junior geliyor, nostalji oluyor.

--- spoiler gibi değil gibi ---
hesabın var mı? giriş yap