• protestosu falan ayrı. ama türkiye'nin süt mamülleri devi yıllık 7-8 milyon dolar kar ediyorsa ülke için yazıktır. osuruktan futbolcu yahut avrupalı bir kobi kadar kazanamamış koca şirket.

kendi içimizdeki durum farklı görünebilir ama dışarıdan bakınca türk halkı ve şirketleri birbirinden fakir. :(

neyse, 2023'e az kaldı. seneye her şeyi düzeltecek büyük patron.
  • protesto etmesek belki 118 milyon kar edecekti, çok da umrumda değil, maksat safımız belli olsun.

edit: hain klavye, safımız kelimesini saygımız yapmış.
    edit2: imla fırçası yedim, düzelttim.
  • inanılmaz derece gülünç bir rakamdır. 10 milyon dolar etmiyor ulan. bu kadar istihdama bu kadar katma değere bu para hak ettiklerinin onda biri bile değildir.
  • benim için önemli olan benim 1 kuruşumun orada olmaması. gerisini herkes kendi bilir.
  • almadım, almayacağım.
    protesto ile alakası olmayıp daha önce fabrikasında çalıştığım için almayacağım.
    siz de inatla almayın, aldırmayın.

edit: baya fazla mesaj geldiği için buradan yazmak istedim. sebebi şudur; içeride işçilerin çalışma koşulları çok ağır. asgari ücretle taşeronda 16 saate kadar mesai, yıllarca insanları kadro diye kandırıyorlardı. şöyle anlatayım, ben 2014 yılında 6 ay çalıştım ancak dayanamayıp ayrıldım. eğer bir 6 ay daha orada çalışmış olsaydım ya dayak yerdim ya da birilerini döverdim. benim çalıştığım dönemden beridir halen çalışan arkadaslarım halen taşeronda çalışıyor olup kadroya alım yapılmıyor. bunun sebebi ne bilmiyorum. benim protestom şahsi de biraz.
  • 2.8 milyar tl cironun %4.4'üne tekabül eden kârdır.

senin benim için büyük ama ciroya kıyasla küçük bir meblağdır.

bu kârın 143.9 milyon tl'si de kur farkı geliri bu arada. neredeyse zarar edecekmiş adamlar.
  • pınar ihracat yaparak da kar eden bir firma. yıllara göre yurt içi karına bakmak gerekir bence. protestolar da baya etkili oldu bence. yıllardır pınar almıyorum, ne zaman görsem kötü diye aklıma kodlamışım.
  • 118 milyon edebilecekken, yaptığımız protesto ile 117 milyon etmiş olsun.

kaldı ki pınar, türkiye'den çok yurt dışı satışlarından kâr ediyor olsa gerek.
    döviz çarpanı arttıkça kâr etmiş olmaları normal.

örnek vermek gerekirse, pınar türkiye de 12 liraya kutu süt satıyor. migros süt, 7 küsür lira. bunun daha bim de satılanı var birşah(sanırım bu daha uygundur). fiyat açısından, pınar protestodan haberi olmayandan bile eleniyor. kaldı ki pınar hiç bir zaman uygun fiyata ürün satmadı.

pınar hatta türkiye'den zarar bile ediyordur. çünkü raflarda kımıldamıyor bile sanırım alan olmuyor. muadili ürünlerin rafları boşken pınar ürünleri dolu dolu duruyor.

protestoya devam. türkiye'den babayı alsınlar.
  • 117 milyon para mı lan it dedirtmiştir. "bazı" adamlar var devlet bankalarından gece yarısı döviz operasyonu ile 1 saat içerisinde bundan fazlasını kazanmışlar..
hesabın var mı? giriş yap