• yuzunden ne dusundugu anlasilamayan insanlara takilan isim. pokerde ifadesiz bir yuzun, (elini belli etmemek acisindan) bir meziyet olmasindan cikmistir.
  • ifadesiz, durumunu belli etmeyen yuz ifadesi.
  • benim en çok aşık olduğum adamların yanında takındığım yüzdür. böyle ciddi pozlar, sakin bakışlar, olmuşsun bir şey diyemem ama olmasaydın daha az karbon salınımı olurdu, daha iyi olurdu tripleri... sonra anladım ki insanlar benim bu halimi doğarken kordonun boynuma dolanıp beynime yeterince oksijen gitmemesine bağlamaya başlamış. şimdi kocaman gülümsemeler ve ışıldayan gözler üzerinde çalışıyorum. hadi hayırlısı.
  • blöf yapan insanların yüzünün aldığı ifadeye denir. piç bi sırıtış vardır ama gerçeği belli etmeyecek şekilde. bu ifadeyi en güzel kullananlardan biri için; (bkz:jack bauer )
  • (bkz: #26128653)
  • katil kim oyununda avantaj sağlar. dört kere arka arkaya katil çıkmıştım da kimse şüphelenmemişti.
  • (bkz: mesut yılmaz)
  • artık sesime bile taşıyabildiğim bişi. bi kıl kafası çalışan bi süre sonra "o kadar vurgusuz konuşuyosun ki sesinden duygunu anlamak mümkün değil" diyor. "süper ozman" diyorum. kime içini açıyorsan o kadar götüne giriyor zira. niye böyle bilmiyorum. hem iş hayatında hem özel hayatımda vazgeçceğim son şey buyzden. sarhoşluğun en sevmediğim kısmı da, herkes gibi içince saçma sapan binsan olmak yerine sadece bu maskemin düşüvermesi. hiç memnun diilim aslında hayatın böyle bişi olmasından. akşam akşam içesim geldi antibiyotikten içemedim oyzden ergen kafasına girdim galba. sorry bye. edit: haa eskiden anım olan yollardan yürüdüm bugün ondan da olabilir.
  • iş hayatında özellikle satış yapan zevatın sahip olması gereken özellik zira güsel bir satış bağladığınızda yüzünüzde beliren fazla neşe pırıltısı müşteri tarafından ahada kazıkladı beni utanmadan da gülüyor diye yorumlanıp, elinizi sıkan adamın sonrasında işten soğumasına hatta projeyi başka firmaya kaptırmanıza sebep olabilir.
hesabın var mı? giriş yap