• söğütözü ramada plaza'nın odalarını dün gezme fıratım oldu*. odalarının tek numarası banyo ile odayı birleştiren duvarın camdan olması. bu da insanın aklına sevişten başka bi şey getirmiyor haliyle. fakat benim bildiğim bu ve bu kalibredeki oteller bulundukları şehre iş seyahatine gelen insanları ağırlarlar. demekki seviş oteli arayanlar için de bir alternatif olmak istemişler. zararı yok, bu da bi amme hizmeti. ancak konumu itibariyle akp ve chp genel merkezlerine bakan bir odada seviş tutmak libidoyu düşürtür, benden söylemesi.
  • osmanbey'de dün kapılarını göstericilere açan otel, orada da revir vardı. şu anda saldırılar devam ediyor, ve polis otelin önünde toplandı. içeri de giriyorlar.

şu anda otelin içinden insanları göz altına almaya başladılar. gözaltına alınanlardan birinde doktor önlüğü var.
  • ra ma da olarak yazıldığında sanskritçe güneş ay yeryüzü demektir.
  • bugünkü olaylarda kapılarını direnişçilere açan oteldir. ben bu kadar güleryüzlü bir personel hayatımda görmedim. güvenlik müdüründen, doorman'ine kadar hepsi mükemmeldi. biz polisten kaçıp 20 kişilik bir grup olarak osmanbey'deki ramada'nın önüne geldiğimizde bizi hemen içeri davet ettiler hatta içeri davet etmekle kalmayıp cafeye oturttular ki o sırada chp kadın kolları kılıklı 5 teyze oturuyordu yan masada. biz ağzı burnu kapalı 20 kişi içeri dalınca tuhaf tuhaf baktılar bize. velhasılı kelam gerçekten çok yardımcı oldular ve iyi muammele ettiler.(evet bu devirde şaşırıyorum artık) burdan kendilerine teşekkür ediyorum.
  • osmanbey şubesinin otoparkı baya ilginç. motosikletimle girdim, otomobillerle aynı para ödeyeceğim söylendi. eyvallah. ama asla araçların park ettiği yere park etmeme izin vermiyorlar. "e iyi de köşede duracaksa neden araçla aynı parayı ödüyorum?" diyorum, yönetmelik öyle diyor. abi ben park alanı satın alıyorum, neden motorum köşede dursun ki?
    yakınlarda başka otopark da olmadığı için 9 saatte 40 lira istediler. vallahi bravo. dev saçmalık.
  • ankara tunalı hilmi'deki otelinde pek rahat edebileceğiniz oteller zinciri.
    misafir ilişkilerinde görev yapan güleryüzlü tuğba hanım ve resepsiyonda çalışan burak bey ise teşekkürü ayrıca hakederler nazarımda. kahvaltısı, filtre kahvesi, ekmekleri çok başarılıdır.

zaten dolu olan otelde yanyana odalarda kalmak istemediğim müdürümle beni -ricamla- ayırmış, güzel bir oda vermiştir burak bey. sağolsun varolsun.
  • ankara tunalı'da yer alanının odalarındaki camdan banyo ile insanın aklına seks yapmayı getirdiği oteller zinciridir. bu durumun başkaları tarafından da keşfedildiği ve haftasonları otelin müşteri profilinin değiştiği otelde geçirilen ilk cumartesi gecesi kötü bir tecrubeyle öğrenilir.
  • wyndham hotel groupa bağlı olan; 35 den fazla ülkede ve yaklaşık 875 adet yerde franchising şeklinde hizmet veren oteller zinciri.
  • ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında, amerikada konuşulan ispanyolcaya "çadır, barınak" anlamında geçen kelime, ispanyolca ağaç anlamındadır ve latince dal anlamına gelen "ramus" kelimesinin çoğulu olan "rama"dan türemiştir.
  • laleli'de bulunan ramada otel, zamaninda sosyal konutumsu bir amacla yapilmis, kiraya verilmek uzere tasarlanmis bir dolu odasi - ufak dairesi bulunan, "tayyare apartmanlari" denen binalarin otele cevrilmesiyle olusturulmustu, oldukca sevimli bir oteldi. yanlis hatirlamiyorsam, binalar vaktiyle turk hava kurumu tarafindan yaptirilmis, "tayyare" adi da oradan geliyor.

ramada otel bir de mersin'de vardi, turkiye'nin en yuksek binasi oldugu soylenen sevimsiz bir binanin ust katlarindaydi; hala duruyor mu bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap