• hayatinin ozeti asagidaki diyalogda gizli olan sahis.

--- spoiler ---

rok: prandelli'nin allah belasini versin.
    ertem: rasim ozur dile.
    rok: özür dileyen şerefsizdir.
    ertem: özür dile.
    rok: tamam ozur dilerim.

--- spoiler ---
  • " rasim ozan kütahyalı'nın fanı olan insanın haysiyeti ve şerefi yoktur "

sadece trolluk olsun diye, art niyetsiz bir laf ettim. olmuş mu ?

edit ; (bkz: ada'ya umut ol)
  • bu mağara adamının ergenekon kumpası sürecinde, tv'lerde böğürerek tsk komutanlarını tehdit etmesi gözümün önünden gitmiyor. fetö tetikçiliğinin tillahını yapmış herif için "tamam siyasi görüşüne karşı olabilirsiniz, ama ..." şeklinde cümle kurabilen tiplere diyecek bir şey yok.

sizi bu hayatta daha çook s.kerler gençler. aynen devam.
  • 140journos videosunda kurguda derin bir mesajin parcasi olmustur.

konusmacilardan biri "eskiden insanlarin yuzu kizarirdi, hata yaparlardi ama utanirlardi, artik herkes piskin" minvalinde bir sey diyor. bu cumleden biraz sonra ekrana rok geliyor ve yine sagdan soldan duyduklarini uzman edasiyla anlatiyor.

guner umit vardi mesela eski turkiye'de. en cok izlenen yarismalardan birini sunardi. yuz kizartici bir sey yapti ve bir daha kendisini goren olmadi. simdi benzer hatalar yapanlar maksimum bir sene icinde hic bir sey olmamis gibi devam edebiliyor. hatta lise mezunu haliyle ekonomi aforizmalari sikip eksi sozlukte halk adami diye yuceltiliyor.
  • adnan oktar’ı ben bitirdim, fethullah’ı ben bitirdim diye bağırıp duruyor ya hani. unutulmasın diye 17-25 aralık’tan hemen önce “hocaefendi’ye açık mektup başlıklı yazısından bir paragraf paylaşıyorum ;

“hizmet erlerinin devlet kademelerinde görev alması anaların ak sütü gibi haklarıdır. 'cemaat devlete sızıyor, cemaat devleti ele geçiriyor' diyen ergenekonculara karşı cansiperane ve en etkili savaşanlardan biri ben oldum hocam. bunu siz de çok iyi biliyorsunuz.
    bana şu ana kadar yapılmış hakaretlerin çoğunluğu hizmet'in haklarını savunmam sebebiyledir. yangın yerine dönmüş bu ortamda bile yine söylüyorum: hizmet mensupları devlete sızmaz, devlete girer ve istediği her pozisyonda çalışır.

ergenekoncuların cemaat istihbaratı, cemaat polisi ve cemaat yargısı dediği şey hizmet erlerinin memur bürokrat ve yargı mensubu olabilmesiydi. ”

rasim, ömrümde senden daha utanmaz bir adam ne gördüm ne duydum. yatacak yerin yok yatacak.

edit : sma hastası aren’in anne babasının sesini duyurmak için. https://www.instagram.com/…gsh=mxn5btc1ng44amo2oq==
  • "rasim ozan kütahyalı'nın henüz görüş bildirmediği son bir kaç konu, kültür bakanlığı tarafından koruma altına alındı."

zaytung
  • aziz yıldırım'la hesaplaşmasıyla ilgili konuşurken mit dosyası gösterdi adam biraz önce, siyasal islamcıların koca devlet geleneğini ne hale getirdiğinin en güzel resmidir bu. goygoy olsun diye izlediğimiz, geçen hafta "dick, toshack" muhabbeti dönen programda devletin istihbarat örgütünün dosyası dolaşıyor.

allah sonumuzu hayır etsin.
  • buraları okuduğuna eminim rok, böyle iyi, aynen devam hatta komple yok ol. sensiz dünya çok daha güzel bir yer.
  • istanbul'un en bilinen iki semt (taksim ve maçka) ve parkını (gezi ve inönü parkı) birbirine karıştıran istanbul cahili...

sabah gazetesinde istanbul'un taksim meydanını bilen tek editörün bulunmadığını kanıtlayan köşeci.

bakalım bugün neler yumurtlamış (cumhurbaşkanı'nı desteklemek için). şöyle başlıyor yazısına:

"

.

1. "bugün gezi parkı dediğimiz mekân esasen ismet inönü'nün villasının bahçesinin bir kısmıydı."

yanlış. hiçbir ilgisi yok. ismet inönü'nün evi maçka'daydı ve önü küçük bir parktır.

2. "oraya inönü gezisi denirdi. sonra taksim gezisi denmeye başlandı."

yanlış.

a) oraya(maçka'ya) inönü gezisi denmezdi. oraya inönü gezisi dendiğini hatırlamıyorum ama dense bile maçka'daki bu küçük parka değil taksim'deki dev parka önce inönü sonra taksim gezisi denirdi.

b) taksim'dekine inönü gezisi denmesinin nedeni meydana bakan ve uzun süre kaidesi duran yere inönü'nün heykelinin konma projesi idi. (heykel maçka'ya kondu yıllar sonra.)

3. "çağdaş kamusal park ve bahçe özelliklerinin hiçbiri yok gezi'de..."

yanlış. topçu kışlasının yerine yapılan bu devasa park, istanbul planlarını yapanların planladığı bir parktır. içi devasa ağaçlarla, gezi yollarıyla ve üstelik bir köprüyle (tarihi köprüyü de bu belediye yıktı ve öbür tarafla ilgisini kesti) geçilen divan oteli ve yanındaki blokların arkasındaki gene büyük bir parkla (ki önüne iğrenç bir otel dikmiştir birileri) denize ve taşkışla'ya oradan bile bakardı.

hiç gitmemiş gezi'ye korkusundan.

4. "inönü villasının deniz manzarasını emniyete almak için de o dönem geniş bir alan belediyece istimlak edilmiş, bir istinat duvarı ve üzerine sedad hakkı eldem tarafından meşhur şark kahvesi yapılmıştı."

kastedilen maçka'daki (evet anladınız elbette taksim'deki değil) küçük parkın boğaza bakan köşesine sedad hakkı bey o (yerli filmlerde bazen karşıma çıkan) şark kahvesi'ni yapmıştı.

doğru mu? doğru gibi ama, orası taksim değil, maçka! rasim efendi'nin konusu ise taksim.

(laf aramızda sedad hakkı bey'in şirin şark kahvesi'ni de tescilli tarihi eser olmasına rağmen, manzarayı kapayacak ve istanbulluların boğazla ilgisini kesecek biçimde yapılan swissotel 'aynını yapıyorum' diyerek yıkmış ve iğrenç bir eklentiyle içine almıştı.)

5. " kaidesi hazırlanan ve güzel sanatlar akademisi'ne ısmarlanan inönü heykeli o villa bahçesine dikilemedi; çünkü 1950'de dp iktidara gelmişti."

yanlış. heykel (hâlâ villayı taksim'de sanıyor) taksim'e dikilecekti... ama dediğinin aksine, o heykel o villa'nın önündeki minik parka dikildi. (gerçi yıllar sonra sonra )

6. "bu sebeple inönü adı değiştirilen ve taksim gezisi diye anılmaya başlanan bu mekân, ""

maçka'daki evin önüne heykel dikilmediği için inönü adı değiştirilip gezi yapılamazdı...

çünkü ev maçka'da idi ama gezi taksim'deydi. .

.

burası nasıl bir ülke ve bunlar nasıl köşe yazarları.
  • bu adamın da mı sevenleri varmış, yahu bu nasıl bir ülke? rok ulan bu rok. en sevimsiz, işlevsiz ve yararsız herif. bir de akpli üstelik has fetöcülerden. komikmiş. tövbe tövbe.

edit: bir de terbiyesiz.
hesabın var mı? giriş yap