228 entry daha
  • izlediğim en iyi diziler arasında girdi. yönetmeni gerçekten tebrik ediyorum.yüksek kalitede b&w tercihi çok iyi düşünülmüş. italya'yı artık daha çok merak ediyorum. müzikler ise harika. nasıl ve ne durumda dinlediğinize göre duygudan duyguya yolculuk yapabilirsiniz.
  • kartpostal gibi dizi..

sesi ve altyazıyı komple kapatsan ve hikaye hakkında hiçbir fikrin olmasa bile tüm sezonu sadece nefis görüntülerin eşliğinde zevkle izleyip bitirebilirsin..

aferin, yıldızlı pekiyi..!
  • çekimlerine aşık olduğum nadir yapımlardan birisidir. bu kadar güzel tonlama ile siyah-beyaz yapım çekebilmek hakikaten şahane. hani filmler de aslında fotoğraf karelerinden ibarettir denir ya, bu dizi film olarak değil fotoğraf olarak çekilmiş resmen.

siyah-beyaz fotoğraf aşığı biri olarak hiç bitmesin istediğim bir yapım oldu. netflix in alakasız ara sıra yaptığı güzel işlerden bir tanesi.

konusuna, hikayesine girmiyorum; inanın çekimlerin güzelliğinden sadece tablo izler gibi dizi izliyorsunuz sadece.
  • daha önce kitabından ve filminden haberdar olmadan direkt dizisini izlediğim yapım. bana göre konusu seri yaratabilmek adına fazla zorlanmış. akla mantığa uymayan o kadar şey var ki. ripley'in zekasından değil dedektiflerin ve etrafındaki insanların muazzam geri zekalılıklarından etkileniyorsun. öyle ki düz bir uyarlama olsaydı sıradan bir netflix dizisi olarak kalırdı bu kadar konuşulmazdı bile. ancak filmin siyah beyaz oluşu, çekim açıları, dialogların azlığı, ortamın kasveti, oyuncuların aşırı iyi olması diziyi eşsiz kılmış. dialog olmamasına rağmen kaçırdığım görseller için geri döndüğüm tek dizi olmuştur. tam bir görsel şölen.
    (bkz: robert elswit) (bkz: steven zaillian)
    --- spoiler ---
    hikaye ise beni hiç tatmin etmedi. dickie tom'a nasıl bu kadar güvendi, onu yanında tutma motivasyonu neydi açıkcası burası çok yetersiz geldi. adamın güven veren tek hareketi yoktu oysa. buna rağmen denizin ortasında git artık seni istemiyorum deyip tom'un olgunlukla karşılamasını beklemesi filan havada kaldı benim nezdimde. olaylar olduktan sonra dedektif, dickieyi buldun, cinayet şüphelisi olabilir diye düşündün bir de kayıp tom çıktı karşına e be kardeşim insan demez mi yok mu bunun bi resmi biz kimi arıyoruz bi görelim diye.
    --- spoiler ---
  • son zamanların the gentlemen'dan sonra izlediğim en iyi netflix dizisi, şahane kurgusu, siyah beyaz çekilmesi, kasvetli ve gerilim dolu bölümleri merakla izletiyor. kesinlikle izlenmeli...
hesabın var mı? giriş yap