• mesele 1 milyon bisikletin dağıtılması değil, bu bisiklete binecekler için yollar yapılması, etrafından geçecekler için farkındalık yaratılmasıdır. sağlık bakanlığı bu konu ile ilgili olarak güzel bir iş yapmaya çalışıyor ama bu süreci başlatmadan daha çok yol alınması gerekiyor.

40 ülkeyi gezip, türkiye'ye geldiğinde trafik kazası sonucu ölen fransız bisikletçinin haberi daha tazeliğini koruyor. hazır sağlık bakanlığı da bu konuda bir adım atıyorken bu tip durumların tekrar yaşanmaması için radikal kararlar da almak gerekiyor.

fransız bisikletçi hayatını kaybetti
  • bisikleti, trafiğin bir bileşeni olarak görmeyen insanlar toplanıp itlaf edilmediği sürece sağda solda paslanmaya bırakılacak 1 milyon bisikletin dağıtılmasıdır. eğitim siksokuyla gelmeyin, zira daha lise sondaki ergenler dahi buldukları doğan görünümlü şahinden bisikletliye el kol hareketi yapıyorsa eğitimden bahsedemeyiz.
  • bir şey sorabilir miyim? bisikletler hangi markanın, üreticisi kim, firma sahibi kim. yine sağlık hede hödö başlığında birilerinin cukkası dolmasın da.
  • faydalı bir proje olduğuna göre sadece lafta kalacak ya da 10 okula dağıtılıp bırakılacak projedir.
  • umarım 1 milyar fidan söylemleri gibi boş ve havada kalmaz..
  • sanki bisiklete binmek için uygun yol var...!
  • sağlıklı yaşama ne derece katkı sağlar emin olamadığım icraat. adamların dağıtma anlayışı bu çünkü.

he işin şakası bir yana, kabul, akp bir şeyi yapıyorsa önce kendi hayrını gözetir ön yargım çok sağlam da, bu önyargı da topraktan bitmedi durduk yere. alt yapıyı sallamadan bir gazla teşebbüs edilen icraatler konusuna değinmesek bile, kendi seçmenine son kullanma tarihi geçmiş kahve dağıtan adamlardan, suyu olmayan köye çamaşır makinesi dağıtan adamlardan, yandaşların bozuk sütlerini çoluğa çocuğa dağıtan adamlardan, kaçak kömür dağıtan adamlardan bahsediyoruz.

ayrıca parası fiziksel olarak pantolonumuzun cebinden çıkmayan her şeye zarar verme eğilimli ilkel bir toplum olduğumuz için, dağıtımın ikinci haftası yarısının gidonunu yarısının da selesini elimize almamız olası. oğlum selfici şehzadenin telefonunu kırdık ötesi mi var?

yani dağıtmayın bir şey. koyun parasını kutunuza ya da direkt yandaş abiye elden verin, yormayın bizi. rica ediyorum.
  • spor yapan, kafasi calisan, kendine bakmaya calisan dinamik nufusu azaltmaya calisiyorlar sanirim. hayir 1 milyon bisikleti su altyapiyla ucretsiz dagitmanin tek aciklamasi bu. ver genc kardesime bisikleti 2 gune barzonun biri ezer zaten.
  • he bir de ilköğretim öğrencilerine tablet dağıtacaklardı. önce onu halletsinler.
hesabın var mı? giriş yap