307 entry daha
  • optik cam alışverişi yaparken seiko'yu düşünüyorsanız kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim. 2019'dan beri gözlüklerimde seiko cam tercih ediyordum ancak son alışverişim sonrası bir daha kapılarından geçmeme kararı aldım.

bu markadan şubat 2024'de 3 çift optik cam sipariş ettim, 3 siparişin 2'si defolu geldi. camların üzerinde asla çıkmayan lekeler vardı. toz desen değiller, yağ desen değiller. gözlük temizleme sıvısı da kullandım, yumuşak deterjanla da yıkadım ancak lekeler çıkmadı.

alışveriş yaptığım optikçi ilk önce yeniden sipariş geçerek cam değişimi yaptı, yeni gelen camlarda da aynı sorun vardı, böyle olunca garantiye gönderelim dediler.

ben de bu defolu 2 siparişi inceleme için seiko'ya gönderdim. olaydaki saçmalık burada başlıyor. incelemeye 2 çift cam gönderdim, ikisinde de aynı şikayet var, birini reddetmişler, diğerini kabul etmişler. ret kararı verdikleri cama açıklama olarak "lekeleri biz de gördük ama üretimlik bi sıkıntı yok, o yüzden silip temizledik" yazmışlar.

allah razı olsun, camları temizlemeyi ben düşünememiştim çünkü. geri gönderdikleri camlar hala lekeli, bir de temizlerken kaplamayı çizmişler.

aynı şikayet üzerinden kabul ettikleri cam ise halen tedarik sürecinde. alışverişi şubat 2024'de yaptım, incelemeye mart 2024'de gönderdim, şu an neredeyse mayıs 2024 oldu, 3 ürünlük siparişten elimde kullanılabilinir 1 ürün var.

seiko'ya vereceğiniz paraya zeiss veya hoya tercih edebilirsiniz çünkü seiko özellikle türkiye özelinde bitmiş ve belli ki üretim süreçlerinde bir problem var çünkü yeniden siparişle tekrar gelen bir ürünün yine kusurlu gelmesinin başka açıklaması yok.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap