• şu an türk futbolu hakkında kitabın ortasından gerçekleri konuşan hep yetenek büyük yetenek.
  • tam bi sinsi siken. 17 yaşından belliymiş.
  • bilgin gökberk: sergen soruyorum sana soldan indin cizgiye ceza sahasinda umut, burak, baros hangisine atarsin topu?
    sergen: kaleye vururum
  • top bizde isimli spor programında bilgin gökberk'in yaptığı uzun konuşmanın ardından kendisine dönüp "ben hiç anlamadım ama ne anlattığını, söyleyeyim" diyerek güldürmüş adam.
  • alex konusunda herkesi susturup konuyu bilirkişi olarak yorumlayıp kamuoyunu aydınlatması boynunun borcu olan yorumcu.

eskişehirspor takımı ligde istikrarı yakalamışken ve ilk sıradan süper lige çıkmasına ramak kalmışken o dönemki hoca metin diyadin'le kadro pazarlığı yapan bu sebepten kadro dışı bırakılan oyuncudur. fakat üst yönetim teknik yönetimin disiplin ile ilgili bu kararına saygı duymamış ve sergen'i affedip metin diyadin ile yolları ayırmıştır.hemen ardından ise sergen yalçın'ın futbolu bırakma kararı gelmiştir. son haftalarda sürekli kötü sonuçlar alan eskişehirspor play off a kalırken bile son haftalarda zorlanmıştır.

metin diyadin süper lige bir takım çıkarmaya bu kadar yaklaşmışken ve kariyerinde büyük bir dönüm noktası olacakken karakterinden ödün vermemiştir hem de ikinci kez... zira benzeri bir olayı gençlerbirliği oftaşspor'u bir önceki yıl süper lige taşırken son haftalarda yaşamıştı.

o gün itibariyle her ne kadar eskişehirspor süper lige çıkmışsa bile bu ne sergen yalçın'ın ne de basiretsiz eskişehirspor yönetiminin ayıbını örter.

özet:

90'da koymalarıyla meşhurdur sergen yalçın.
  • 29 ekim gecesi top bizde programinda semih sentürk hakkindaki "brezilya'ya gidecek" yorumuna "neden? karnaval mi varmis?" yorumunu yapabilecek kadar rahat insan.

ayni programin sonlarina dogru nihat kahveci'ye ait oldugu iddia edilen twitter hesabindan sergen'e sallanmis yazilar vardi ve bunlara cevap olarak "nihat'in böyle seyler yazacagini düsünmüyorum, ama ona kalmaz bu isler, boyu yetmez böyle seylere, ayagini denk alsin, yasi kücük onun" gibisinden cevaplar verdi. sahsen ben de nihat kahveci'nin o tarz yazilar yazacak kadar bos bir insan oldugunu düsünmüyorum.
  • futbol yaşantısında antremanlara çıkmayarak ''yaparız,hallederiz'' prensibini benimsemiş türkiyenin gelmiş geçmiş en yetenekli sol ayağı...
  • bu adami bi aksamda iki farkli kanalda gormek gercekten cok cilginca.
  • gelmiş geçmiş en yetenekli türk futbolcudur kendisi, yorumculuğu da bir o kadar güzeldir.
  • 40. yaşı, tribün dergi tarafından bir yazı ile kutlanan efsane solak.

10 numara 40 yaşında!
hesabın var mı? giriş yap