• huysuz virjin kostümünü üstünden çıkardıklarından beri daha sivri dilli, daha fütursuz, daha terbiyesiz, daha edepsiz, daha açıksözlü, daha vurdumduymaz. tarihin en büyük ayarını veriyor kimse farkında değil. büyük adam.
  • boş konuşuyor.
  • getirilen yasağa rağmen inadına daha huysuz inadına daha virjin olan şahıs.
    ayrıca biri patlama mı diyordu?
    (bkz: akp döneminde kültür sanatta yaşanan patlama)
  • her zamanki, kendisine has kıyafetleriyle görmeyi özlediğim sanatçı. şöyle bir kıyaslama yapmama da neden olmuştur ayrıca:

bir kaç gün önce izlediğim programında sahneye koşar adım gelmek isterken ayağı takıldı sanırım ve yere kapaklandı. sorun bu durumu kullanmaması. ambulans yok, ana haberlere çıkayım yok, durumu kullanıp ilgi odağı olayım yok. yani canlı yayında düşüp sonra bayıldım ayağına yatan hanımlara, beylere kapak olsun. tamam biraz utanıyor insan ama düşene gülüp geçerler yani neden abartıyorsunuz ki?
  • kostüm olarak yasaklanan huysuz virjin karakterini, sözlerinde, esprilerinde, hareketlerinde yaşatan üstattır. bu şekilde yasağı aslında çatır çutur delmektedir, iyi de etmektedir.
  • o dönem insanı başkaydı arkadaş. kibardı, hareketleri asildi, düşünürdü.
    çok severim ben seyfi dursunoğlu'nu. dedelerimi görmedim ben ama şimdi görsem kendisini yolda, olmayan dedelerime sarıldığım gibi sarılırım, öperim yanaklarından.
    ben küçükken bir programı vardı. böyle yemekli bir sahnede çıkardı, şarkı söyler, dans eder, seyirciyle beraber şakalar, komiklikler yapardı. çocukluğuma dair hatırladığım az programdan biridir. katinayı falan pek bir severdim.
    yaş biraz büyüdü huysuzum ortadan kayboldu. hakkında belgesel gibi bişi yapılmış onu izledim, öğrendim ki adı seyfi dursunoğlu. ilk defa kendisini makyajsız gördüm orda. çok beyefendi, kibar biri.
    yine ortadan kayboldu, ama uzunca bir süre.
    sonra dans programıyla çıktı ortaya. orda bir oryantal vardı, yalandan mıdır gerçek midir bilemem ama pek bir saygısızlık yaptı huysuzuma. çok sinirlenirdim o oryantel kıza.
    şimdi şarkı yarışmasında var, normalde izlemem ama sırf huysuzum için izliyorum. bazen gözleri falan doluyor yaa öpesim sarılasım geliyor. hazır cevaplılığı, zekası çok etkiliyor beni. daha o program sayesinde öğrendim zeki müren'in arkadaşı olduğunu. ahh bee onu da çok severdim ya. diyorum ya ikisi de aynı dönemin adamı.
    daha yeni huysuz virjin taklidinin yasaklandığını öğrendim. çok da dokundu bu bana. ben onla büyüdüm ne sapık oldum, ne de kötü bir insan. şimdi seyfi dursunoğlunu daha iyi tanımış olduk. asil, kibar ve asi. şu ekrandaki huysuz virjin taklidi yapmaksızın en farklı olan insan, ama en sahicisi, en gerçeği.
    çağırsın taksim'e gelecek o kadar insan var ki katina olup kanto yapmaya.

not: kendisi hakkında entryleri görünce ne yalan diyim çok korktum vefat etti diye. allah ona uzun ömürler versin.
  • amerika'da yaşasaydı fenomen olacak, başkan'ın bile laf yemekten çekineceği, el üstünde tutulan, adına kitaplar, tezler yazılan bir sanatçı olarak yaşayacaktı. ama malesef bu ülkede doğdu ve hepimiz gibi yobazların öyle ya da böyle ceremesini çekiyor.
  • evde bir odada biriktiğimiz o nadir günlerin birinde kanalları değiştirirken yaptığı programa denk geldiğimiz insan. bu adamın hayatı nedir diye biraz internetten araştırma yaptık merak edip ve 1932 doğumlu olduğunu gördük. vay be virjin 80 yaşındaymış meğer diye muhabbetlere girdik. hiç göstermiyor yaşını. kendisini sever sayarız ama küfürü az biraz azaltsa dadından yenmez.
  • adamın hası ya. öyle böyle sevmiyorum. huysuz virjinken de hep güldürürdü. üstün zekası, laf sokmaları, hazır cevaplığ, müthiş enerjisi... şimdi yasaklandı ama sözde. sadece kıyafeti yok. laflar, espriler yine aynı. yine aynı hazır cevaplılık. severek izliyoruz. allah uzun ömür versin.
  • az önce erol evgin'e verdiği cevapla kopartmış isim:

e.e.- dediklerin yayınlanmıyor ki bip seyfi. (ritim tutarak) bip bip seyfi bip seyfi
    s.d.- dişlerin gidince de s.k seyfi dersin.
hesabın var mı? giriş yap