• devletin koyduğu kanunların değiştirilemez olduğunu düşünen "doğrucu davutların" sistem kölelerinin savunduğu cümle. almanya'da da hız sınırı yok otoyolda buna ne diyorsun yeğen? senin devletin saçma sapan bir kural koydu diye bu"doğru" mu oluyor? bu nasıl mantığın ürünüdür?

aynı kafa e5'de 70 km sınırını da destekliyor mu bilemedim şimdi.
  • 120'yle gidiyorum sol şerit benim malım diye düşünen insanın savunması.
    vay efendim ambulans polis vs değilse yol vermek zorunda değilmiş...
    ne biliyosun belki ben hasta anneme yetişiyorum. cenazeye yetişiyorum. orta şerit neyine yetmiyo arkadaş.
  • maalesef bizim memleketimizin acı perspektiflerinden birini anlatan durumdur. arkadan gelen araç kendi bilinci ve sorumluluğu ile 120 km/s süratten daha hızlı gitmek istiyorsa, ne kabahati var? şahsen çok uzun süredir kimseyi taciz etmedim, lakin bu tip işgallerden de çok rahatsız oluyorum.
  • (bkz: şerit kullanım levhası)

yani sol şeridin geçişler için ayrıldığı durumlarda "moruk ne de olsa limit 120 kimse geçemez kıh kıh" diyerek yine bir kural ihlalinde bulunma ile desteklenen durum.

peşin edit: insanlar 190-200 yapsın dibine vursun demiyorum, yanlış bilgi ile yapılan tespit yapılmasına cevap veriyorum.
  • sol şeridin ne boka yaradığını bilmeyenlerin yaptığı bir tespit.

(bkz: sol şerit)
  • "sol şeritte 20 ile gitmek, hatta bazen gidememek hukuki açıdan doğru mudur?" sorusunu akıllara getirir.
  • yalan dolan gerçek.. kıçına 160 la dayanır verdirtirim ben ona.. vermezse en kötü kaza yaparız, ölürüz.. yapacak bir şey yok.. ben kararlıyım, onun cesaretine kalmış..
  • hız sınırı tablosundan yol verme kuralı çıkarabilen akıl fakiri beyanı.

yol vermek diye bir eylemden konuşacağımıza sağ şerit uygun olduğunda sağa geçmek (ister artı eksi 100km mesafede tek araba sen ol, isterse 431 km/sa yapıyor ol) kuralına uysak her şey ne kadar güzel olacak halbuki... off ondan sonra ver hatalı sollama cezasını ver dikkatsiz sürüş cezasını auvv yeee.

gerçi sonra otoyolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan dayı çıkıyor karşına sağ şeritte. vazgeçtim. herkes soldan gitsin arkadaşlar, geçmek isteyen de sağdan bundan sonra.
  • sol şerit kullanımını bilmeyenlerin ortaya attığı, sözlükteki trafik canavarlarının şiddetle karşı çıktığı iddiadır. hatta bazıları 120 km hızla giden bir arabanın tamponuna yapışarak taciz etmek pahasına ölümcül bir mücadeleye girişmiştir bu sol şerit cahilleriyle...

türkiye insanını tanımak istiyorsanız trafiğe çıkın ve neden adam olamadığımızı bir kez daha anlayın. cahil, bencil, vicdansız, kural tanımaz, kaba! 120 km gibi ölümcül bir hızı bile yeterli görmezler. üç kuruşluk tabutlarınızla 160 yapmak bile kesmiyor sizi... sanki altında ferrari var. size değil arabaya acırım.
  • arabası 120'nin üstüne çıkamayanları sevince boğan kanun uydurması. seni geçecek adam sol şeridi boşaltmanı beklemez rahat ol, sağından geçip kısa sürede ufukta kaybolur zaten...
hesabın var mı? giriş yap