• cenk eroglu 90'li yillarin cok ba$inda bu $arkiyi kaydetmi$ bir de tek sahnede $arki soyledigi basit bir klip cekmi$tir. arada kaynayip gittikten sonra; kliplerin adam gibi cekilmeye ba$landigi 96-97 yilinda tuzmen'in vokalinde bu parcaya cok iyi bir aranjman ve donemine gore iyi bir klip cekilerek piyasaya surulmu$ cok da ses getirmi$tir. o yillar bu tarz glam rock etkile$imli $arkilarin tuttugu donemlerdi, burak kut'un ya$andi bitti'si gibi. rock dinleyicisinin burun kivirdigi tarz parcalari $imdi mumla ariyor olu$umuz da enteresandir.

sound'i cok iyi ayarlanmi$ bir solo gitarin hic durmadan e$lik etmesinin, ust uste bindirilen tuzmen vokallerinin, bass'larinin her $eyinin hastasiyim. tahminen bir 20 yil sonra da ayni gazla dinlenir bu $arki. dogruya dogru tüzmen'in ses rengi de bu parcaya cuk oturmu$tur.

parcanin aranjmaninda gitarlarinda hemen her $eyinde cenk eroglu imzasi var. klibinde de bizzat oynar sari saclariyla.
  • tuzmen adli sarkicinin t1 adli kasedinde yeralan bestesi ve sozleri cenk eroglu na ait olan parca. cok iyi bir parcadir herkesin dinlemesinde fayda vardir. sozleri soyledir :

na nana naa nanana ....

hasretin sonsuz bir karanlik
    nerede yitirdik seninle bilemem..
    askin yollarinda, soz vermistin bana
    haykirsam duyarmisin ararken sevgilim

ellerim ellerini ararken yoklugunda
    bu gece golgeler benimle kolkola
    kaybolan sevgimizi terkettin sonsuza
    bu gece son defa, bu gece son ruya..

yoklugun bir aksam ruzgari
    nerede yitirdik seninle, yeniden..
    askin yollarinda soz verdik sessizce
    haykirsam duyarmisin ararken sevgilim

bu gece son defa, bu gece son ruya..

askin yollarinda, soz vermistin bana
    haykirsam duyarmisin ararken sevgilm

bu gece son defa, bu gece son ruya....
  • "90lar" dendiğinde akla gelen eserler arasına alınmamasını hayretle izliyorum,halbuki tam da 90lar karakteristiğinde,pek başarılı bir tüzmen eseri.
  • apartmanlar isimli şukela grubun gitar riffleri ile sizi alıp mavi yerlere götürdüğü şarkısı. dinleyiniz dinletiniz.

son rüya
    düşer uzay
    zor bu zor
    güller elimde parlıyor

yüksek yıldızlar var
    bu güzel mavi yerde
    mavi yer beni yenile
    eski anılar var
    bunun sonu mavi yer
    mavi yer bana gel
    yoksa yalnızlardan biri itiraf eder
    mavi yer bana gel
    eridi duvarlar
    bunu sonu mavi yer
    mavi yer beni sev yine

son hata
    duruyor elimde korkular
    sormadan gelen
    güller döküldü boynumdan
  • sarkıdaki back vokallerde sebnem ferah vardır ve haliyle sarkıya cok sey katmıstır...
  • bir zamanların hit parçası.defalarca dinlemekten bıkılmayacak kadar güzeldi,hala da öyle.
  • eser sahibi cenk eroglu'nun tüzmen'e nazaran çok daha kaliteli söylediği şarkı.tüzmen efendi vaktiyle şarkı girişinde şebnem ferah'ı kullanması 2 arada 1 derede bırakıyor gibi bazı bazı kararsız kılsa da sonucu değiştiremedi.kendimi çok yaşlı hissediyorum.bir çok sözlük yazarı bu adları bile bilmiyor.şuan düşündüm de ne cenk eroğlunu ne de tüzmen'i seçiyorum.bana yıllarımı geri verin.yeter.
  • bu mihteşem şeyi söyleyen güzel sesli abinin kürşad tüzmen'in kardeşi olduğunu öğrendiğim anda efkardan yaktığım cigarayın yanan tarafını ağzıma soktuydum.
  • şarkı harika, klip o dönemde böyle efkarlı bi şarkı için güzel, ama en güzeli o sevgili rolündeki hanımablanın yüzü. ne güzeldir yahu, yıllardır aklımda siyah kıyafetlerin içinde bi tek o kalmış.
  • na, nananana, nanananaaaa na na, naaaa naaaa...

sabah sabah, elimde kahvem... açmışım dinliyorum.
    kafamda sorular:

- tüzmen mi daha iyi söyledi, cenk eroğlu mu?

cevapsız sorulardan birisidir bu benim için. ikisinin de gönlümde yerleri çok farklıdır çünkü.

bu ikilemde kalan tek kişi ben değilim eminim.
    ki, kimin fikriydi bilmiyorum ama geçen sene bu sıkıntıya bir çare buldular.

bir klip gördüm. tüzmen ve cenk şarkıyı birlikte söylüyorlardı.
    ama garip bir şey vardı:
    klipte cenk eroğlu'nun hem genç hem de yaşlı hali vardı.

" teknoloji nelere kadir..." diye düşünürken, o yakışıklının cenk eroğlu'nun oğlu olduğunu öğrendim.
    nasıl güzeller baba oğul yan yana...
    cenk eroğlu'nu ilk tanıdığımdaki halinin kopyası.

gözlerim doldu... yaşlanıyordum..
    harika bir çalışma olmuş.

alın, sabah sabah siz de duygu seline kapılın:

tüyler diken diken
hesabın var mı? giriş yap