• dünyada adalet olmadığının bir diğer göstergesi. kadınlar için sperm bankası var ama erkekler için yumurtalık bankası yok. bizim için de yumurtalık bankası olsa, alsak o yumurtalığı döllesek. sonra da bilim adamlarının icat edeceği bir kuluçka makinasına yerleştirsek. zamanı geldiğinde de kuluçka makinası, mini fırınlardaki gibi bir uyarı sinyaliyle bebeğin hazır olduğunu bize bildirse. biz de alsak bebeği ve ilk 6 ay, bu sefer de anne sütü bankasından aldığımız anne sütüyle beslesek. olmaz mı? *
  • türkiye'de devlet eliyle açılsa kpss ile donör alır.
  • bu banka sayesinde babalarını hiç tanımayacak insanlar dünyaya geliyor. bazı babaları görünce sperm bankasını tercih eden kadınlara hak veriyorum ve keşke bu babaları da bir şekilde tanımamak mümkün olsaydı diyorum.
  • cem yılmaz' ın espri kaynaklarından biridir. kendisi bu bankalar hakkında şovlarında şöyle bir şeyler demiştir:

"bu konu hakkında milyonlarca espri yapılabilir ama biri güzel olur". (ince esprik)
  • yatırım yapanlara cumbara hediye eden banka..
  • bu bankalar (oha), her ihtimale karşı sperm biriktirirler... kişi gidip "abi daa yeni attırdım yatırmak istiyorum" dediğinde o spermleri banka dewralır, ayrıca özel attırma birimleri de wardır bankaların.... bu spermler cocuk sahibi olmak isteyen lakin aralarından brii kısır olan aileler için kullanılır. mesela adam bankadan gidip yarım kilo sperm çeker; akşam kendisini kısır zanneden karısına uzaratak; "al bunnarı iş yerinde senin için attırdım" diip sewecen gülümsemesiyle uzatır. ya da şu wardır...

adam kişi 30'lu yaşlar sırasında normaldir. o sırada bir miktar akıtıp, onu bankaya yatırır... yıllar geçip kendisi ihtiyarlayınca bankadan çekip azar azar kullanır. istenirse bu spermlere faiz alınabilir; mesela 300 litre sperminiz war ve bunu faize yatırdıysanız, orda çalışan arkadaşlar arada sırada atmıklarından parçalar eklerler o 300 l.'nin üstüne... bunun bi oranı wardır tabi... o sperm "neske yaricaksa" bankadan alınabilir sonra...
  • türkiye'de normal bir banka gibi açılacak olursa yapılabilecek reklam sloganlarını bir düşünün:

ovules card:
    - ibo buda herşey vaaamı?
    + sen doğuştan ovülcüsün olm!

yarma hesabı:
    ne yapsam ne yapsaam? yarma hesabı açtırsam.
    kurtulurmuyum bunalımdan kutuya attırsam?...

sperm kankası:
    *bilardo masası başında*
    + aslında ikimizde kazanabiliriz...
    - nasıl olacak bu?
    + sperm bankası mevduatına yüksek faiz veriyor.
    - iyimiş o zaman çıkar kanka kutuları eft'ye başlayalım.
    + haydi bismillah ptuuaah. şak şok şok...
  • israil'deki yahudi din adamları, yahudi kadinlarin sperm bankasi'ndan hamile kalmasini izin veriyormus. din cocuga anneden gectigi icin dini acidan herhangi bir sorun teskil etmiyormus. tek sartlari sperm bankas'ndan alinan spermlerin israil disindan olmasiymis, yani ithal sperm istiyorlar, cünkü israil'den alinan spermler, kadinin birinci dereceden akrabasindan olabilirmis ve bu da ensest oldugu icin günahmis.

kaynak: eski ivrit ögretmenim. tam olarak dogrulugunu bilmiyorum, ama mantikli. lol.
  • bu bok türkiye de neden yok anlamıyorum. sikicem cem yılmaz ın yaptığı esprinizi. insanlar bu nedenle yuvalarını bozuyor.

her geri kafalı toplumda aynı şey. sen gitme kardeşim. buna ihtiyacı olan insanlar var işte amk. herkese aynı şeyi sunmuyor hayat. kaçınız hastane de doğdu? yönetimin başına gelsem yapacağım ilk işlerden birisi.
hesabın var mı? giriş yap