33 entry daha
  • mükemmel ötesi bir filmdi.

çocukluğumdan beri spider-man hayranı olarak net bir şekilde söyleyebilirim ki izlediğim en iyi spider-man filmiydi.

soundtrack'te zaten metro boomin harikalar yaratmış. ek olarak sanatsal açıdan film size muhteşem bir görsel şölen sunuyor. bu kadar iyi bir konu bu kadar etkileyici renkler, efektler ve müzikle birleşince ortaya inanılmaz bir eser çıkmış. devam filmini sabırsızlıkla bekliyorum.
  • filmde kötü olan tek şey bitmesiydi.
  • film tek kelimeyle bir şaheser. önceki filme kıyasla kalitesi inanılmaz yüksek bir film ortaya konulmuş. bu çıtayı sonraki filmde de geçmek zorundalar.

müzikleri, hiç dinmeyen aksiyonu, plot twistleri (vardı ve çok iyiydi), olay örgüsü ve elbette sinematografisi kendi alanındaki rakiplerini beşe altıya katlar seviyedeydi.

gidin ve sinemada izleyin. bu fırsat kaçmaz.
  • müthiş bir yapım olmuş. eğer sıkı bir spider-man hayranı iseniz şiddetli bir şekilde tavsiye etmekteyim. ilk filmin üstüne katmışlar. serinin 3. filmini şimdiden beklemekteyim. karakterler arası diyaloglar daha da gelişmiş vaziyette.

bu arada hobie brown (spider-punk) abimiz var ki, filmin en kral abilerinden biridir bence. abimizin belden aşağısını yanlış çizmişler. zira daşşaktan yürüyememesi gerekliydi. eyyorlamam bu kadar.
  • bu filmin güzelliğini anlatabilecek kadar kelime dağarcığına sahip değilim. ama kısa bir özetle no way home ile spiderman 2'ye meydan okuyan. beyond the spider-verse çıkısıyla beraber trilogy tamamlandığında ise muhtemelen dark knight üçlemesinden bile daha zirvede olacak olan bir işin 2.filmi diyebilirim.
  • çok uzun zamandır bekliyordum taş gibi film olmuş. tabi kötü yanları da yok değil, fotosensitif epilepsisi olanlara bu filmi izlemelerini tavsiye etmiyorum. flashlı ışıklar geçişler rahatsız ediyor bir yerden sonra. ben biraz daha sade ilk filme yakın bir görselliği tercih ederdim. hikayeyi güzel devam ettirmişler.
  • bu yoğun dönemimde bana ilaç gibi gelen harika film. sinematografinin sanatsallığı, referanslar, hikayenin güzelliği, derinliği ve tabiki müzikler en olumlu güzel yanlardı (bkz: metro boomin) (bkz: am ı dreaming). olumsuz bir yan göremedim. belki de benim sinemaya olan özlemim ve spiderman fanlığımdan da olabilir ama aklımdan çıkmıyor kaç saattir. kalite çok çok üst düzeydeydi ya ne bileyim bir yandan da korkuyorum bundan daha iyisi olamazsa diye…
  • bu seriye hayran olma nedenlerimden biri de cbmlerde çok nadir görülen bir şey olması
    sony elindeki konseptinin limitlerini sonuna kadar kullanıyor ve potansiyelin neredeyse tümünü ortaya çıkartıyor.
    çizgi romandakilerden çok daha iyi bir hikaye var karşımızda.
    ya film o kadar güzeldi ki... hakikatten dünyadan koptum iki buçuk saatliğine.
    müsait bir zamanda tekrar gidicem
    miles ve gwen oturuyor mesela o kadar rahat ki ben de rahatlıyorum.
    gwenin dünyası falan o kadar güzel ki mesela
    karakterlerle bütünleşiyoruz, dünyalarla bütünleşiyoruz. onlar heyecanlandığında biz de heyecanlanıyoruz.
    bu üçleme animasyon değil de live action olsa bu kadar güzel olmazdı bence.
    aşığız aşık.
  • ilk film sadece iyiydi güzel bir girişti ama bu film inanılmaz. salondaki tepkiler de müthişti beklentilerin çok üzerinde.
  • gönderme var diyerek keyiften dört köşe izlediğim, zaten harika olan ilk filmin üzerine koyarak ilerleyen muazzam devam filmi.

gelecek olan üçüncü film ile mevcut kalitesini korursa gelmiş geçmiş en iyi üçlemelerin arasına rahatça girerek bir klasik olur.

oscar ödülüne garanti gözüyle bakıyorum zaten.

filmi daha nasıl övebilirim bilmiyorum. izleyin, izlettirin.
157 entry daha
hesabın var mı? giriş yap