• bu seriye hayran olma nedenlerimden biri de cbmlerde çok nadir görülen bir şey olması
    sony elindeki konseptinin limitlerini sonuna kadar kullanıyor ve potansiyelin neredeyse tümünü ortaya çıkartıyor.
    çizgi romandakilerden çok daha iyi bir hikaye var karşımızda.
    ya film o kadar güzeldi ki... hakikatten dünyadan koptum iki buçuk saatliğine.
    müsait bir zamanda tekrar gidicem
    miles ve gwen oturuyor mesela o kadar rahat ki ben de rahatlıyorum.
    gwenin dünyası falan o kadar güzel ki mesela
    karakterlerle bütünleşiyoruz, dünyalarla bütünleşiyoruz. onlar heyecanlandığında biz de heyecanlanıyoruz.
    bu üçleme animasyon değil de live action olsa bu kadar güzel olmazdı bence.
    aşığız aşık.
  • ilk film sadece iyiydi güzel bir girişti ama bu film inanılmaz. salondaki tepkiler de müthişti beklentilerin çok üzerinde.
  • gönderme var diyerek keyiften dört köşe izlediğim, zaten harika olan ilk filmin üzerine koyarak ilerleyen muazzam devam filmi.

gelecek olan üçüncü film ile mevcut kalitesini korursa gelmiş geçmiş en iyi üçlemelerin arasına rahatça girerek bir klasik olur.

oscar ödülüne garanti gözüyle bakıyorum zaten.

filmi daha nasıl övebilirim bilmiyorum. izleyin, izlettirin.
  • az evvel çıktığım film. rahatlıkla diyebilirim ki olmuş. sadece tek sıkıntısı olayı takip etmeye çalışırken sağ altta çıkan notları kaçırabiliyorsunuz ama onun dışında mükemmelll
  • baba siz ne yapmışsınız beeeeh diyerek izlediğim film. spider-verse'ü yaklaşık 3 kere izlemiş bu bünyeye 1 kerelik izlemek yetmedi, dijitale geçtiğinde 3 kez daha izlersem doyacağım.
  • uzun zamandır bu kadar kaliteli animasyon izlememiştim. müzikler, grafikler… tek tek zor yanı ani gelen flashlar.

her yer spider-man olmasına bayıldım, resmen her yerdelerdi. en stresli ne kötü dönemimde mutlu etmiştir.
  • film iyi miydi evet, ama kesinlikle ilki kadar değil. hatta konusu bile saçma geldi. spoilerli incelemede bahsedeceğim. filmin iyi kısımlarına en altta değineceğim.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    film spot adlı bir kötünün milesdan intikam almaya çalışması üzerine kurulmuş. konu olarak bir evrende olmaması gereken bir şey olduğu zaman o evrenin öldüğü diye bir şey uydurmuşlar. arkadaş bu ne saçma şey, birşeyin olması gerektiği gibi olmadığında evren neden yok olsun, aşırı zorlama bir mantık. o zaman avengers geçmişte gittiğinde olmaması gereken şeyler yaptılar, geçmiş yok mu oldu şimdi? bugüne kadar yapılan bütün çizgiroman hikayelerine saygısızlıktır bu. neymiş miles'in babası ölmesi gerekiyormuş yoksa çoklu evren yok olacakmış. ya bi yürüyün gidin allah aşkına...
    (yüzlerce örümcek adamın aynı motivasyona sahip olması da inanılmaz üzücü. özellikle peter'ın da aynı şekilde düşünmesi. elinde fırsat varsa sevdiğin insanı da başkalarını da kurtarabilirsin.)

ikinci olarak miles'ın bu kadar parlatılmasına uyuz oluyorum ya. karşılaştığı binlerce örümcek adam kendisinden fersah fersah tecrübeli ve güçlü, ama hepsini atlatıyor. böyle bir saçmalık yok. sonynin spiderman ile ilgilenen kişisi kimse siyahi falan herhalde.

bir başka can sıkıcı detay ise evren isimlendirmeleri. earth 1610 ve earth 65 çizgi roman evrenlerinin adı, kafalarına göre oradaki isimleri filmdeki evrenlere koymuşlar. sırf işlenilen karakterlerin çizgiromanda ortaya çıktıkları dünya diye aynı ismi koyamazsınız kardeşim. çizgi roman evrenleri tamamen farklıdır. başka isim mi bulamadınız?

bazı örümcek karakterlerin iç ve kostümlü görünüşlerini değiştirmişler. örümcek hindistan ve punk örümcek gibi. çizgi romana sadık kalınmalıydı.

iyi şeylere gelelim birazda. filmde birçok örümcek adam gördük. aralarında spectacular ve unlimited olanlar da vardı ama ikisini toplasan 10 saniye göremedik. bunları bu kadar kısa süre göstermek saygısızlıktır, bunlar önemli örümcek karakterleri.

tobey ve andrew'da var ama sadece flashback olarak gördük.

neyse uzun lafın kısası film güzel ama konusunu hiç beğenmedim. ilk filmde de olan, başka evrende durduğun sürece bozulmaya uğrama olayı da aşırı saçma. çizgi roman ve diğer evrenlerin hiç brinde böyle bir şey yok, olmamalıydı. sony adlı sikiklere spiderman hakkı verirsen kafalarına göre saçma salak şeyler yaparlar işte. filmi bu yüzden tek eleştiren benim sanırım.
  • --- spoiler ---

hem görsel olarak hem de konunun işlenişi açısından harikaydı. eğer son film de bu kalitede olursa -ki büyük ihtimalle olacak-, en iyi üçlemelerden biri olur. spider-man 2099'u mcu'da görmek aşırı derecede istiyorum. zaten bir sahnede, venom'un ele geçirdiği çinli kadının olduğu sahnede spot karakterini gördük. animasyon içinde mcu'dan tanıdığımız prowler olarak göreceğimiz aron davis de vardı. yani, animasyon ve live-action karakterleri aynı anda gördük. bu yüzden spider-man 2099'u, iyi bir hikayeye entegre edilmiş şekilde mcu filminin içinde dijital animasyon olarak görmeyi ve hikayeye olan katkısını izlemeyi çok istiyorum.

9/10
    --- spoiler ---
  • seri şekilde bu kadar övülüyorsa kesin bok gibi olan filmdir. milyon km uzaktan vıcık vıcık sjw'lik akan bir yapım olduğunu sezmiştim ki #150994610 nolu entry'deki görseller beni yanıltmadı. orijinal kahraman üretemeyen sjw tayfası her beyaz karakteri bir tur zenci, bir tur gay ve bir tur kadın yapmadan rahatlamayacak anlaşılan.
  • imdb puanına kandım. yarrak gibi bişey yapmışlar. film desen değil animasyon desen değil çizgi film hiç değil. lsd/halüsinojen arası bir şey.
    ha bir de iki saat izleyip hikayeti tamamlayamıyorsun, yarım bırakılmış.
    pü sana marvel aq,
hesabın var mı? giriş yap