• türk vatandaşları olarak allah bizim belamızı versin zaten.
    kendi memleketimizde bile biz ikinci sınıfız. suriyeliler elit.
  • bizi toptan kovunda rahat edelim.
  • türk vatandaşlarına x dersek;

suriyeliler suç oranı < x/2 suç oranı demek istemiş.
  • bu açıklamalardan sonra sanırım ufaktan bize yol gözüktü. yeni planları suriyelileri burada bırakıp bizi suriye topraklarına sürmek galiba. müthiş bir strateji. böylelikle eskiden 23 nisanlarda yaptığımız öğrenci değişim programının bir benzerini ülkeler arası yapacağız ve herkesin sıkılan hayatında yeni bir soluk gelecek.
  • suriyeli suç oranı-1
    suriyeli suç oranı-2
    ülkemde suriyeli istemiyorum.

bir gazetecinin yaptığı araştırmayı beğendiğim için paylaştım. olmayan mülteci politikasının sonuçları kötü olmaktadır. bir program belirlenmelidir. devlet hem kendi vatandaşlarının hem mültecilerin güvenliği için ağırlını koymalı kanunların gereğini yapmalıdır. kendi vatandaşını mülteci konumuna düşürmemelidir.

edit1: suriyeli sığınmacılar türkiye için en büyük milli güvenlik tehdidi

edit2: bir tane zeka küpü sayın bakanın verdiği rakamlar senin kaynak gösterdiğin rakamlarla aynı demiş. ben herhangi bir yalanlama yapmadım ki. sadece rakam paylaşmak istedim. ayrıca görüşlerinizi ifade ederken saygılı olmanızı rica ediyorum.
  • birde afganistanlıların karıştığı suç oranlarını tc vatandaşlarına oranlasın.
    bizde rahatlayalım.
  • din kardeşlerimiz kiraları yükseltiyor, ucuza işgücü sağlıyor, nargile sektörünün tek başına lokomotifi olmuş, nedir yani 3-5 tecavüzü çok görmeler, tripler, şekiller. onlar bizim din kardeşlerimiz. ağzına sıçtıklarım.
  • ya bu amına koduklarım gerçekten anlamıyor.
    bunlar mülteci mülteci... bunların burada suça karışmaması gerekiyor. bunlar mül te ci ! savaştan kaçtılar, içimize aldık... anlamıyor musunuz oğlum siz amına kodumun davarları ya !
  • türkler : 100 suç.
    suriyeliler : 40 suç.
    sonuç : 140 suç.

işbu, örnekle anlatılmak istenen; tam hesaplama bu şekilde olmasa da işlenen her suçun, oranına bakılmaksızın toplama eklendiğini ve totalde işlenen suç sayısını artırdığını göstermektir.
    pek muhterem bakanımızı birisi uyarsın bari.
  • yüzde değil de sayı olarak demiştir o.

10 milyon suriyelide 6 milyon suçlu, 80 milyon vatandaşımızda 14 milyon suçlu.

bakın daha az.

sgjstgjdtşgkdtldgjdtgd
hesabın var mı? giriş yap