• tacize uğrayan kadının hissiyatını bir erkeğin anlaması imkansız.
    normalde cevval, hakkını arayan, lafı gediğine koyan biri olarak bilinirim ve doğrudur da. yeri gelir adamın ağzına ederim, hiç çekinmem. gel gör ki taciz anında çok sessiz, çok naçar kalıyorum ben de. bunun sebebi nedir, psikolojik altyapısı nedir bilemiyorum. çok net olarak hissedilen tek şey aşağılanmışlık oluyor. adam seni durduk yere aşağılıyor ve sen karşılığını veremiyorsun. hani biri sana tokat atsa sen de atarsın ödeşirsin. ama tacizciyi nasıl cezalandıracaksın, yaptığı şeyin erkek tarafı için bir karşılığı yok. dövsen sövsen yine yetmez, karşılık gelmez.
    kızcağız belli ki zaten kapalı bir çevrede yaşıyor, korunaklı bir hayatı var. sarsılmış, dengesi bozulmuş. hani dallamanın biri çıkıp da "bir elleme ile de bayılır mıymış insan" filan derse diye söylüyorum, bayılır kardeşim. çok asap bozucu bir şey, tarifi imkansız.
  • dikkat edilirse kızcağız önce olayın şokuyla bir tepki verdikten sonra birilerine haber vermek için telefonunu çıkarıyor ve aynı anda etrafına bakınıyor belki şahit falan vardır diye. kimsecikleri göremeyince tacizin verdiği aşağılanma hissi bir anda çaresizliğe dönüşüyor tahminimce. olayı kimselere anlatamama, ispat edememe gibi korkular aklından geçiyor muhtemelen. adaletsizliğin insana yaşattığı o iğrenç hissin baskısına dayanamayarak bayıldığına eminim.

ben bir erkek olarak bunu o kadar iyi anlıyorum ki. erkekler anlayamaz demeyin diye söylüyorum. bu his adaletsizlik karşısında çaresiz kalma hissidir. yurt dışında ırkçı bir tutuma maruz kalırsanız da aynı şeyi hissedersiniz mesela. ya da otorite sahipleri bir hiç uğruna sizin hayatınızı karartacak düzenlemeler yaparsa da aynı şeyi hissedersiniz. yaşadım oradan biliyorum.
  • anadolu yiğidi bir arkadaşımın taksim'de yanağından travestinin teki makas aldığında kaskatı kesilmişti çocuk, inme indi sanmıştık 10 dakika kendine gelememişti.

o yüzden kızın bayılması, ayılması, delirmesi normaldir.

kızı eleştirenleri, erkek ya da kadın, taciz edilirken görmek lazım.
  • serbest bırakılan bir adet orospu çocuğu barındırmakta olan haber.
  • haberde gözden kaçmaması gereken nokta kızın değil tacizcinin yüzünün blurlanmasıdır. unutulmasın. birçok şeyin özetidir.
  • kendi saniyelik zevkini yaşadıktan sonra rahatça yoluna devam eden bir adamın gerisinde bıraktığı yıkım. çok garip ya, senin için çok önemsiz görünen saniyelik bir piçliğin bir insanın hayatını böyle etkiliyor. şerefsiz olan sen, hayvanın önde gideni sen, suçlu olan sen ama hiçbir şey olmamış gibi devam edebilen de sen. belki de 3 adım sonra unutacağı bir hareket bir kadının bundan sonra sokakta yalnız yürüyememesine sebep olacak... aklım almıyor.
  • bir türkiye gerçeğini gözler önüne seren kız. nerede zorba, nerede kültürsüz, nerede abaza, yolsuz, hanzo ve barzo bizim memlekette. işte, 3-5 kişi var, karşısındakine saygı gösteren, empati yapabilen ve ahlaklı kalabilen. gerisi, tam da yukarda bahsettiğim gibi.

hayır anlamıyorum, kadını elleyince ne oldu? ne oldu birader yani? neyin zevkine vardın? ama sorsan delikanlıdır. kendi karısı kızı ellense, namus cinayeti de işler.

son yıllarda ülkemden ve insanımdan o kadar soğudum ki, o kadar yabancılaştım ki bu ülkeye, yemin ederim, bulduğum ilk fırsatta terk edecek, zannederim, geri de dönmeyeceğim. o kadar iğreniyorum ki şu ahlaksızlık ve kültürsüzlükten, anlatamam bile.
  • oo kezbancılarda gelmiş başlığa. bir bayılan kıza kezban damgası vurmamıştınız bunuda gördü okudu bu gözler. yemin ediyorum şuradaki tacizci kadar tehlikelisiniz hatta daha tehlikelisiniz. buradaki adam kıçınızı başınızı taciz ediyor belki ama siz direk beyni taciz ediyor, sindiriyor, bilinç altı oluşturuyorsunuz. tepkisizlik empoze ediyorsunuz kadınlara. bu bütün tacizlerden daha can acıtıcı kesinlikle

tanım: tacize uğradığı ayan beyan ortada olan kadın. o korkudan başka hiçbirşey o kadını yol ortasında bayıltamaz
  • çok çok iyi anladığım kızdır. birebir aynısı başıma geldi. aynı yaştaydım, hatta ben de dersaneden dönüyordum. bayılmadım ama günlerce kendime gelemedim. o olay ilkti, sonrasında defalarca yaşadım. bir 7-8 yıldır sözlü taciz ve arabada üstüme yatan hanzolar dışında bir şey olmadı. çünkü artık sürekli tetikteyim, sokağa çıkarken mutlaka sokak hırkamı giyiyorum, devamlı arkamı kontrol ediyorum. 16 yıl sonra bile hala arkamda biri yürürse tedirgin oluyorum. yıllar geçtikçe daha bile arttı o tedirginlik. hatta geçen arkamda yürüyen bir kadından, kadın olduğunu farkettiğim halde, o kadar çok korktum ki kalp krizi geçireceğimi sandım. işe gitmek gibi mecburi durumlar dışında sokağa çıkmaktan vazgeçecek kadar korku içindeyim ve psikoloğa gideceğim. ama hala anlamıyorum neden ben gidiyorum psikoloğa?

edit: en kötüsü de tam 16 yıl sonra gene bir genç kızın birebir aynı şeyi yaşaması ve benim bunu hiçbir şey hissetmeden izlemem. annem yaşadı, ben yaşadım, kardeşim yaşadı, bütün kadınlar yaşayacak. çünkü bu kaçınılmaz bir şey, adet görmek gibi.
  • tacizcinin tutuksuz yargılanmasını bir türlü anlayamadığım iğrenç olay. kız baygınlık geçirmiş,yani yaşanan durumdan hem fizyolojik hem de psikolojik olarak etkilenmiş.
hesabın var mı? giriş yap