• benim sevmediğim bi şeysi var bunun. çok minik, aslında kimse farketmiyo muhtemelen ama, benim biraz sinirime dokunuyo.

akşam eve geliyorum, yatana kadar ses telleri pasif, yatarken zaten pasif, sabah kalkıyorum, alelacele işe gidiyorum, teller hala pasif. iş yerinde, belki bi 15-20 saattir hiç hareket görmemiş ses tellerim, ilk rasladığım iş arkadaşıma günaydın derken bi garip oluyo, çatallı gibi garip bi ses çıkarabiliyo. yarım öksürük/boğaz temizleme gibi bişiden sonra sorunsuzca günaydın diyebiliyorum ama akabinde.

bu durumdan zerre haz etmediğim için sabahları işe giderken yolda, bi kere bile olsa mutlaka "aaa eee ooo öööö uuu üüüü ıııı iiii" diyorum. en fazla 5saniyemi alıyo.

çok küçük hesapların adamı diye milletle dalga geçiyodum. şimdi şu halime bak.
  • sırtımda alerjik bi sorun vardı, doktora filan gittim. zaten 1 hafta izin yaptım yarısı doktorda geçti amına koyim. ağzı, burun, sırt, kulak, göz filan komple 20 bin bakımına aldılar beni. sonuçlar vahim; şanzıman dağılmış, vites kutusu düştü düşecek, karbüratör meme yapmış. öhm. doktor sırtım için bi tane krem verdi. süremiyorum lan. nasıl sürücem, tam omurlarım hizzasında, hani jim carrey bedduası gibi "sırtında, tam ulaşamadığın noktada karşı konulamaz bir kaşıntı hisset" siktiğimin zıkkımları. bi de görüp tam sıkıntılı noktalara uygulamak lazım. 2 ayna arasına geçtim, bi iki candan erçetin misali kendime sarılır gibi yapıp sürmeye çalıştım kremi. olmadı. fırça? yok, tarzım değil. sonra dedim sandalyeye kapıya süreyim kremi de ordan şey edeyim. ya ne yalan söyleyeyim o kadar çirkinleşmeyi de kendime yakıştıramadım. yalnızsak arkadaşımız da yok değil ya dedim arkadaşımı aradım. yalnız benim ufak bir problemim var. aslında bence problem değil de arkadaşlarım problem diyor. biriyle konuşurken düşündüğüm şeyleri söylemişim gibi addedetip ortasından başlıyorum konuşmaya;

+alo, aga çok müşküldeyim.
    -ne var lan?
    +gel de sırtıma krem sür.
    -ne?
    +gel de sırtıma krem sür. bi faydan dokunsun amına koyim.
    -ağda da yaptırayım mı gelirken?

gelmedi pezevenk. 3 gündür ev arkadaşım yok evde. daha büyük sorunla karşılaşmadım. gelmeyen ibneye de hak veriyor gibiyim. yani biraz sert girmiş olabilirim meseleye ama kötü bi niyet yok. hem öyle bi niyet olsa ağdayı benim yaptırmam lazım olu.. ya ben ne diyom amına koyim. krem problem yani. onu şey etmek lazım.

düzeltme-ek: olum hatundan bi araba fırça yedim lan bu entari yüzünden. insan az sevgilisine bi şeyler yazarmış, özlemek zormuş yazarmış. yani, ee. sevgilin varsa da tek başına yaşıyorsan o da çok şey değil ki. öhm. hayır ben de onun nikini bilsem de ben de şey etsem de bilmiyorum işte. söylemiyor da. ben de söylemeseydim de görseydi gününü diyecem ama ben zaten söylemedim. kendi buldu beni. hayır çok da yazmıyorum nasıl bulduysa. dedektif midir nedir bilmiyorum ki amına koyim. öhm.

tek başına yaşamanın dezavantajları sevgilinin kokusu olmadan uyumak, sevgiliyi özlemek:(( bi de krem süremiyon işte. o konuda fikrim sabit.
  • alışkanlık yapması.
    zamanla her şeye tek başına karar vermeye öyle alışırsınız ki kendi hayatını kontrol etmenin gücü çok tatlı gelmeye başlar ve artık o hayatı kimseyle paylaşmak istemezsiniz. yalnız siz ve sizin cumhuriyetiniz vardır. kral da halk da sizsiniz.
  • tek başına yaşamanın bence en büyük dezavantajı yalnızlığa alışmak, hatta öyle bir alışmak ki kimseyi hayatına alamamak.
  • budur: görsel
  • benim için en büyük dezavantaj, yaptığım espriye gülecek kimsenin olmamasıdır. film izlerken bazen öyle güzel espriler çıkıyor ki bir dakika durdurup kendi esprime gülüyorum.

sonra bir hüzün çöküyor.
  • kirayı tek başınıza ödersiniz.

başka da bir dezavantajını görmedim.
  • sağlık konuları, tehlike hallerinde tek başına olmanız gibi maddi şeylerdir. yoksa paylaşmak, duygusal ıvır zıvırlar hikaye. çağırıyorsunuz bir arkadaş, yaparsınız dilediğiniz paylaşımı. üstelik sadece siz paylaşmaya hazır olduğunuzda yaparsınız bunları. bundan daha güzel lüks mü olur?

ama sağlık konuları önemli.

not: aslında bu başlığı okuyup hizmet sektöründe harika bir işletme yaratabilirsiniz. mesela yalnız yaşayanlara rütin hizmetler üreten süper bir şirket iyi fikir.
  • bulaşık sırası hep sizdedir.
  • hiçbir dezavantajı yoktur valla, hatta harika bir şeydir. ben yalnız yaşadığım günleri çok özlüyorum. keşke şartlar farklı olsaydı da yine tek başıma yaşasaydım. eksikliklerini göstermesin tabi ama belli bir yaştan sonra ebeveyn ile yaşamak çok zor oluyor. hele bir dönem yalnız yaşamanın tadına varmışsanız.

ben tek yaşarken hiç şikayet ettiğim zaman olmadı. oh mis gibi evin her yeri senin. istediğini yap, istediğini yapma. karışan yok. her şey senin kontrolünde (en önemlisi bu) istediğin zaman, istediğin kişiyi çağır evine, dilediğin gibi hareket et. yalnız yaşayanlar, kıymetini bilin!
hesabın var mı? giriş yap