• telefonda karsilikli konusurken meydana gelen bir iletisim kopuklugu sonucu iki tarafin da karsidakinden bir bilgi bekledigini zannetmesi uzerine ortaya cikar. beklemenin suresi, o anda neyle mesgul olunduguyla da alakalidir. iki taraftan birinin uyanip karsidakine urkekce "alo?" demesiyle son bulur.

-alo?
    +alo?
    -ben sizden bir bilgi bekliyordum?
    +hayir ben sizden bilgi bekliyordum.
    -ne bilgisi bekliyordunuz?
    +bilmiyorum.
    -ben de bilmiyorum.
    +pek guzel..
    -o zaman iyi gunler size.
    +iyi gunleeerrr..

(bkz: iletisim kopuklugu)
    (bkz: beyin amciklamasi)
  • sevgiliyle yapılan son telefon konuşmasında gerçekleşen olaydır bu. herşey söylenmiş, ayrılık kararı verilmiş, son hoşçakal da söylenmiştir ancak her iki taraf da telefonu kapatamaz bir türlü. işte o zaman bazen saniyelerce, kimi zamansa dakikalarca sürer sessizlik..
  • kankanızla da rahatlıkla yapabileceğiniz eylem. hatta telefonunu bekletirken günlük işlerine devam edenler de vardır.* sonra ewt abi nerde kanlmıştık diye devam edilir sohbete.
  • aradiginiz taraf ile bir kirginlik, bir soguklugun sozkonusu oldugu ve karsi taraftan sicak bir titresim alinabilir mi? buzlar eritilebilir mi? sorularina olumlu cevap bulabilme amacli umut aramalari sirasinda da ortaya cikar bu beklesmeler.

**dıdııııııt**
    - aaa looo
    -- selam, naber? (umutlu bir seslenis)
    - hım sen miydin? (memnuniyetsiz farkindalik)
    - iyidir senden naber? (memnuniyetsiz zorunlu cevap)
    -- iyi saol (hayalleri suya dusmus cevap)
    - .......... (merakli, sadist bekleyis)
    -- .......... (caresiz bekleyis)
    - .......... (merakli, sadist bekleyis)
    -- aloooo, seeeeey, ben naapiyosun diye bi bakiim demistim (ne yapacagini bilmez, umutsuz bir hamle)
    - e iyi o zaman (kirginligi gecmemis, konusmayi surdurmek istemez tavir)
    -- iyi gorusuruz o zaman (umutsuz pes edis)
    - gorusuruz (geri adim atmamis, karsisindakinin umutlarini suya dusurmus cool cevap)
    - **cotang**
    -- **cotang**

simdi bu cool kisiye sormak lazim; nooldu yani, eline ne gecti lavuk? adam aramis, ilk adimi atmis, belli ki pisman bir isik gormek istemis, olumlu kucuk bir yaklasim da ozur dileyecek, olayi duzeltecek. simdi bir daha arar mi? aramaz. top sana gecti mi? gecti. hadi bakalim cik isin icinden...
  • - ...
    - ...
    - hiyeaaağğğ
    - ha ne ? buyrun ?
    - bi an gelmiceksin diye çok korktum
    - o samimi mi olduk ?
    - bilmem olmadık mı ?
    - olabilir.
    - canım benim.
  • günde 10defa araşılan uzun telefon konuşmalarından artık konu bulamayan iki sevgilinin durumu..
  • sessizliği acaba ilk kim delecek diye inatlaşmak.
  • - ...
    - ...
    - muhasebe
    - ha ?
    - muhasebe departmanında çalıştım 4 sene ordan ihracat departmanına geçtim orda bir takım uyumsuzluklar yaşadım. (bkz: aniden bir kelime soyleyip birseyler anlatmak)
    - ne anlatıyorsunuz siz kuzum
    - bilgi bekliyoruz senden, sessizlik olmasın diye konuşuyorum.
    - tanrılar kurban istiyor kuzum
    - anlaşıldı bilgi filan vereceğin yok senin şakacı şey.
    - sen kapat ben ararım seni yazmasın sana
  • -
    -

ibaret olan olaydır.
  • **dıdııııııt**
    - alooo
    -- ...............
    - ...............
    - aloooooouuuuvvvvvv, bak ses yok, sapik seni, terbiyesiz, pis! (israrla karsidan ses bekleyen insan modeli)
    -- ...............
    - ...............
    - bak hala ses yok, allahin salaagi naaptigini saniyosun sen ha, konussana!
    -- ...............
    - ...............
    - allah belani versin!
    **cotang**
    (telefon kapatma sonrasi kafada bir yigin soru isareti. gereksiz hareket ve beraberinde getirdigi gereksiz paranoyalar)
9 entry daha
hesabın var mı? giriş yap