• fazla kovalamazlar kovalayanı da sevmezler bu özellik yüzünden dar ama elit bir çevreye sahiptirler
  • telefonum her daim sessizdedir ama bu yüzden neden elit kabul edildiğimi anlayamadım tam.
  • elit olmak zorunda değildirler.
    telefonu sessizde kullanan kişi; yaptığı iş bölünmesin, ailesiyle geçirdiği zaman çöp olmasın, durduk yere biri çıkıp onu rahatsız etmesin gibi gayet makul şeyler istiyordur. kendi zamanını başkasının gasp edemeyeceğini biliyordur.
    belki de sırf canı istediği içindir, kime ne(?)
  • benim bu oldum olası sevmem telefon tonlarını , 3310 varken de titreşim moduydu şimdi de aynı sessiz mod, rahat, umursamaz olmak, hayatın tadını çıkarmak biraz da böyle bir şey. elitlik mi bilmem ama biraz umursamazlık, gamsızlık barındırdığı kesin.

edit: büyük ihtimalle şu tip de kendisidir:

(bkz: canı istemiyorsa telefona yanıt vermeyen insan)
  • hep sessizde ama statüymüş, iyi bilgi
  • elit olduğumu hiç zannetmiyorum...kelimenin kendisinden bilhassa nefret ediyorum.
  • doğru olabilecek önermedir.

ama bunu sırf tamamen sessizde kullanmakla sınırlamak yanlış olur. zira tamamen sessizde kullanmanın ufaktan piçliğe de dokunan bir tarafı var. halbuki işinde gücünde çok iyi bir meslek sahibi elit bir beyin telefonunu sessizde kullanmasına imkan yok.

ama müzik sesi insanın sosyal statüsü ve zekası hakkında müthiş fikirler verir.

dikkat edin düşük statülü olanların telefonu hep arabesk, fantezi, türkü vb. şarkılar ya da en iyi ihtimalle alyazmalım türü entstrumantel müziklerle çalar.

ama zeki ve elit kesimin telefonları genelde şarkı olmaz. nadiren klasik müzik olmakla beraber en çok (iphone için) bamboo, complete, hello gibi ne kadar çalarsa çalsın rahatsız edici olmayan küçük küçük ses vuruşları olan müziklerle çalar.
  • sadece toplum içerisinde sessizde kullanmak olur mu elit olmak için? nereye başvuru yapıyoruz bunun değerlendirilmesi yapılsın diye?
  • telefonu sessiz olan insanın tekmesi pek olur.
  • günün yarısında sesli , yarısında sessiz de olunca hangi kategoriye dahil oluyoruz peki ?

yarım porsiyon elit mi ?
hesabın var mı? giriş yap